» »

Kupujem 24" LCD, katerega in zakaj?

Kupujem 24" LCD, katerega in zakaj?

Good Guy ::

Ker je čas da se počasi znebil starega CRT-ja, sm se odloču da kupim LCD z vsaj 24".

Ker LCD-ja še nism meu niti en vem na kaj biti pozoren, kaj se splača...
Pa me zanimajo vaša mnenja, kaj predlagate.
Ekran nimam za iganje iger(mogoče kakšno urco na teden, tko da ni potrebe po nekem "ibr" gajmerskem ekranu).
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TehDucky ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... 23''
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... 24''

Po lastnostih lahko primerjaš vidne kote ter katere priklope ima. Vse ostalo skorajda nič ne pove. 23'' ima 16:9 razmerje slike medtem, ko 24'' ima razmerje 16:10. 23'' ima 170°/160° ter "vse" priključke, medtem ko 24'' ima 170°/170° in pa VGA in DVI.

Upam, da ti bo še kdo drug predlagal kakšen monitor.

LP

Edit: Lahko pa sam malo pogledaš, po štacunah kot sta mimovrste ter enaa, pa naj dam link da vidimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

dzinks63 ::

Mogoče bi ti odgovarjal samsung F2380, v tujini že dobavljiv, pri nas pa čudno, da ga še ni. Ima PVA matriko in je dober monitor za svojo ceno. Tudi sam čakam, da ga vidim v živo in se bom potem odločil za nakup.

Calligula ::

Samsung 2494HS, ker je poceni (od 180 do 200 Eurov), ker je FULL HD, ker je vec kot predober za igre in vse kar uporabljas in vse kar bo vec bos samo metal stran denar, ki bi ga bolje porabil za boljso graficno.
Ima tudi vse prikljucke od HDMI, DVI, VGA,... Lahko pa v Hoferju vzames tistega tam za 169 Eurov ipd.

Resnicno za tisti kar bi placal vec ne bos dobil nobene razlike ,ki bi se ti glede na tvojo rabo zdela upravicena.

DMX ::

a ni boljše kupit 24` z resolucijo 1900x1200?

a je XFX 7600GT PCI-e 256mb dovolj dobra grafika za takšno resolucijo?

thnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

Calligula ::

Pa v bistvu ne. Meni 1980*1080 veliko bolj ustreza. Se ne naprezam. Pri 1200 sem ze moral malo po vertikali glavo obracat. Sicer pa lahko vedno brez tezav najprej probas in v roku 15 dni zamenjas. Naroci preko spleta in je.

Good Guy ::

Sm se odloču in bom vzel Samsung 2494HS.

ko dobim poročam kako se obnese proti 17" CRT-ju :))
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DMX ::

Sm se odloču in bom vzel Samsung 2494HS.


kje in za kolko si ga naročil?

Calligula ::

1. Precej vecji in bolj ergonomcki, ker je format prilagojen cloveskemu pogledu ampak se bos v par dneh tudi navadil na to.
2. Odvisno kak CRT si imel ampak vsekakor je LCD bolj prijetna zadeva in manj utruja, poskrbi pa za pravilno nastavitev. Predvsem ne met presvetlo nastimanega, ker to utruja oci. Pa uporabljaj profile v smislu temnejsi profil za tekst in internet, za filme malo svetlejsi in za igre se malo svetlejsi ipd...

__Devil__ ::

jaz sem mel nek liteon crt 17" :P. Pa me sedaj že po 20 min bolijo oči :O zakaj to? na crt me niso. Mam pa bolj na temno naret ekran, verjetno nimam prav nastavljenega.

Good Guy ::

Sm se odloču in bom vzel Samsung 2494HS.


kje in za kolko si ga naročil?


vzel ga bom pri trgovini solo za 198,90€
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TehDucky ::

Wish you good luck.

@Devil: Ko se boš navadil na LCD monitor bo veliko bolje, sedaj si še prilagojen na crt.

klinker ::

jaz sem mel nek liteon crt 17" :P. Pa me sedaj že po 20 min bolijo oči :O zakaj to? na crt me niso. Mam pa bolj na temno naret ekran, verjetno nimam prav nastavljenega.


Hmm...jst sem mel pa obratno izkusnjo. Na CRT so me po par urah zacele oci pect...zdaj z LCDjem nimam problemov sploh.

Calligula ::

Devil, preprican sem, da je presvetel. Meni so vsi LCDji presvetli, tudi, ce das na njih na minimum.
V driverju graficne si naredi se profile kje mas se temnejso sliko za internet, tekst ipd.

Vecina folka ma to tko nastimano, da jim dobesedno sije v glavo monitor. Pri tekstu, internetu ipd te to ful sesuje. Pravilno nastavi pa bo super.

Opkow ::

rovtar: Vso sreco pri solo.si.

//edit:
BigBang je 89 centov drazji, kot pri solo.
Za manj kot euro, si bos nakopal morebitne zelo hude glavobole. Kjer se bodo zelo poznali se dodatni stroski za aspirin, etc.
In folk spet jambra... Klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

suntrace1 ::

Pa od mene tud obilo sreče :)

Calligula ::

Glede na napisano, bi bilo bolje vzet pri Big Bangu... :)

Good Guy ::

rovtar: Vso sreco pri solo.si.

//edit:
BigBang je 89 centov drazji, kot pri solo.
Za manj kot euro, si bos nakopal morebitne zelo hude glavobole. Kjer se bodo zelo poznali se dodatni stroski za aspirin, etc.
In folk spet jambra... Klik.


nimam slabih izkušenj pri solo..

vse kar kupujem kupujem pri njih pa me do zdej še niso razočaral.

bom vidu kaj mi bo bližje pa bom skoču do štacunce
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

djordjevic ::

Jaz sem ga odnesel iz Big Banga za 209. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Opkow ::

djordjevic ::

Spletna cena. V trgovini stane 219.
No grave is deep enough to keep us in chains.

__Devil__ ::

samo res. Mene zanima, zakaj je preko spleta VSE oz. večina stvari ceneje?? če kdo ve??

Pat_MaGroin ::

Saj v Big Bangu ti dajo 10% popusta, če omeniš, da boš drugače na spletu naročil :). No, vsaj moja praksa je takšna :).

LP,
PIC

nobodyelse ::

samo res. Mene zanima, zakaj je preko spleta VSE oz. večina stvari ceneje?? če kdo ve??

Zato da se prodaja........vseeno je še vedno veliko ljudi takih, ki ne bo nikoli nekaj naročilo prek spleta, ampak da raje 20, 30% več in kupi v bigbangu

djordjevic ::

Saj v Big Bangu ti dajo 10% popusta, če omeniš, da boš drugače na spletu naročil :). No, vsaj moja praksa je takšna :).

LP,
PIC

Itak. ;) Beseda ni konj.
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri LCD ekran

Oddelek: Kaj kupiti
253226 (2396) xnnx
»

Kater 22" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
253485 (2080) axi145
»

Prenosnik + Dodatni Lcd Zaslon ?!?

Oddelek: Strojna oprema
71068 (907) Calligula
»

SAMSUNG LCD monitor 2333SW?

Oddelek: Kaj kupiti
9940 (796) Calligula
»

a mi lahko prosim svetujete, katero 24` naj kupim...

Oddelek: Kaj kupiti
111293 (1091) Calligula

Več podobnih tem