» »

ADSL brez ISDN

ADSL brez ISDN

amper ::

Zanima me kdaj se bo dalo dobiti ADSL brez predhodnega naročanja ISDN ja.

LuGi ::

Am a ti je problem poklicat na 080 1000 pa vprasat?

Lahk ti kr jst odgovorim da ni mogoce;) Have a nice day ;P

Aljo1 ::

Tehnično mogoče, pri telekomu nemogoče

Hux ::

Takrat ko bo telekom mogo ponuditi adsl tehnologijo tudi drugim providerom. Lahko tudi racunas na dviganje hitrosti in podobno. Sranje je samo da ADSL modem ni v uporabniski lasti kar ma za posledico menjava providera in dodatni stroski za modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

HardwareMaster ::

Mene pa zanime, kolk si lohka najdl oddaljen od centrale za ADSL, da ti ga Telekom priklop (ADSL). Zdej žvim v bloku (Ljubljana), pa mam ADSL, sam smo kupil hišo izven mesta, in je od Domžal(večje mestece v bližini, z centralo za ADSL) odaljeno cca. 4Km. A je to preveč stran od centrale, al je v redu??

Dalmatinc ::

do 7km je ok:D

Ahiles ::

Nekje sem slisal da je mogoce adsl dobit brez isdnja sam je treba ene 4x vec placat tko da te cenej pride isdn+adsl sam nevem ce je to povsod mogoce.

Hux ::

4km oddaljenost je cisto vredu in mora dleovat brez problema. Ja res je ADSL se da dobit tudi brez ISDN oziroma da pod narekovaji sej dozaj lahko smao firme dobijo to.

Samo kje je logika ne sej vsaka kolturna firma mora met ISDN takaltak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

l33t ::

ISDN z ADSL-jem nima veze sej ko smo strihali mojo sobo sem pac moral vzeti dol vso to opremo in sem videl da je tisto "vozlisce" med ISDN NT-jem in tistim za ADSL samo "dostukano". Lahko bi dali na tisto mesto kjer je ISDN NT samo ADSL in ne bi bilo blema!

Gandalfar ::

splosno znano je da je mozn adsl brez isdnja. Se celo tako je da adsl deluje boljse brez isdnja saj ima na voljo vecji prekvencni pas.

Toda to ni v interesu telekomov. Splosna praksa, tudi v svetu je da se zahteva isdn za adsl.

Itaq je adsl dodaten luksuz in ne pravica tako, da se nimamo za nic bunit.

BaRtMaN ::

No, jst takih problemov niti nism mel, ker sm mel pred ADSLjem že ene 2 leti ISDN. Oba sem pa plačal iz svojega žepa (ISDN 60k in pol polovico za ADSL - 15k), račune pa moja mama.
Life is good!

DavidJ ::

Itaq je adsl dodaten luksuz in ne pravica tako, da se nimamo za nic bunit.


Gandalfar, da te ni sram. :O
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

wishmaster ::

z ene strani majo prav da mormo met isdn kot predpogoj za adsl.Sam poglejte si koliko bo dražja naročnina na analogni liniji,je ja bolje da maš isdn in imaš dve liniji za skoraj isto ceno.Tud ISDN ni tak drag kot govorijo.Jaz sem ga noročil tako da sem vzel samo nadgradnjo analognega priključka v digitalnega brez modema in telefona za okoli 20000 SIT (Pred kakimi 10 meseci),telefon in modem sem kupil posebaj.

Nekaterim je škoda dat za isdn ker je za njih predrag.Naj mal pomislijo kako se bo podražala naročnina na analogni liniji in kakšne prednosti ima Isdn pred analogno linijo.

Kolega iz telekoma mi je povedal da je ta podražitev zato da bi se folk začel odločat za ISDN in ker imajo veliko težav z analognimi centralami (nič čudnga če pa kupujejo zanič robo);(( >:D

amper ::

Kolk pa sedaj pride mesečna naročnina za ISDN.

wishmaster ::

ISDN enostavni paket vsebuje številko za oba kanala -3.071.52
Standardni paket:dve št,CLIP,TP,CFU,CW,HOLD-3.694,44

ABX ::

cradle: si mogoče pomislil da nekdo ne rabi fiksne telefonije?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

wishmaster ::

tud to sem pomislil.

Sej nikjer ne piše da morš met analogno linjo,ISDN,adsl.Če hočeš bit na internetu in govorit po telefonu morš pa mal segnit o žep.

ABX ::

To ti je isto kot da bi moral kupit še kilo premoga če bi rad liter bencina.

Nonsense

In še večji nonsense je to zagovarjat. Pač monopolistične fore.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

wishmaster ::

jaz sem se že na take fore pri nas navadu-nažalost.

ABX ::

Dam mi takoj razbiješ eno telefonsko kabino iz protesta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Riccio ::

Jst zivim v Italji in ko sem vzel ADSL mi niso nic tezili da bi moral vzet se ISDN.
Ker jst rabim internet , fiksne telefonije pa sploh ne uporabljam in se mi zdi odvec dat se tam denar.

wishmaster ::

to pri nas so pa balkanske fore in nič druga.Slovenija se pri telekomunikacijah ne more primerjat z tujino npr.Italijo,Nemčijo.....

Gandalfar ::

excuse me? Balkanske fore? Eeee? Kar se tic e Italije bi rekel da je tam trg ze tako zelo razvit in konkurenca tako velika da si to lahko privoscijo. Sicer pa: zakaj bi zameril monopolistu, ce hoce ozeti se malo denarja od tebe. Zivimo v potrosniski druzbi. Vedno imas na voljo alternative.. kabl, wireless..

Ce ti trg prenese tako ravnanje.. zakaj bi se pa obremenjeval? Saj ves.. se zmeraj lahko bojkotiras telekom. Kdo te pa sili da kupujes pri njih. Za telefon lahko uporabljas simobil. Ce pa res hoces kaksno hitro povezavo v net pa imas kabl. Evo. Pa ne bo Velika Trojica dobila od tebe niti tolarja.

Sergio ::

Velika Trojica bo dobila keš, ko boš iz simobila klical na Dvojico (mobitel, telekom).

skoraj vsi kabelski operaterji plačujejo SiOLu, ker imajo preko njega najeto pipico v svet.

Od tebe že ne bo dobila tolarja, ampak denar pride. V vsakem primeru :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

ni nujno. Lahko bojkotiras ljudi ki niso v 040 oz. pac reces da ne bos klical v njihovo omrezje ker ne mislis podpirati telekoma/mobitela.

Preselis se recimo v Velenje kjer je kablski ponudnik Boter (se mi zdi ampak u got the point..)

How about that?

perci ::

Gandalfar: jao, kakšne pa govoriš, tukaj gre v glavnem za dobrine, ki imajo slabe substitute zunaj monopolista. Kabel ne more imeti vsak, ki ima lahko adsl, tisti ki pa ga lahko ima, ga ima ponavadi prek siola (tako je npr. pri meni - ne morem zamenjati ispja), kar se pa tiče telefonije, je mobilna telefonija precej dražji substitut za stacionarno, tako da...

Poleg tega pa se siol vztrajno trudi, da bi kabelskim ponudnikom, ki imajo pipico speljano v svet preko njih, zagrenil življenje, če se le da, ljudi pa spravil na adsl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216630 (11257) Tr0n
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114144 (10031) Bistri007
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567842 (7842) Blue22
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413030 (1701) shock
»

ADSL po analognih vodih?

Oddelek: Omrežja in internet
412948 (1851) pivmik

Več podobnih tem