» »

Šumniki naključno nehajo delovati v Outlooku 2007

Šumniki naključno nehajo delovati v Outlooku 2007

ender ::

Pri eni stranki je prišlo v Officu 2007 do zanimivega problema: dve uporabnici sta želeli, da jima vključim možnost "Uporabi tipko INSERT za prepisovalni način", in odkar je to vklopljeno, se pogosto dogaja, da šumniki vsaj v Outlooku nehajo delovati - tipkaš sporočilo, in naenkrat nobena od tipk ČŠŽĆĐ ne izpisuje več znakov. Če potem natipkaš nekaj drugih črk, začnejo šumniki spet delovati. Menda občasno neha delovati tudi preslednica (tega mi ni uspelo reproducirati).

Tipkovnici preverjeno nista krivi, ker če preklopiš v drug program, lahko tam brez problemov tipkaš šumnike, ko pa preklopiš nazaj, le-ti spet ne delujejo. Oba računalnika imata nameščen samo slovenski nabor znakov.

Office 2007 je slovenski, na slovenskem Windows XP SP3, oboje z vsemi popravki iz update.microsoft.com.

Ali se komu sanja, kako to težavo odpravit?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

lopov ::

Samo preverjam -- pisava, ki jo uporabjajo je pa katera? Sem imel podoben problem, da so imeli nastavljeno pisavo s slabo kodiranimi šumniki ... Je delalo al pa ne. So popravljali in pozabili na črko Đ, tko da je še mal trajalo, da so še to zrihtal.

Drugač pa zanimivo, Vsekakor me zanimata vzrok & rešitev problema.

Lp,
b.

ender ::

Ni kriva pisava, ker se problem dogaja tudi če preklopiš sporočilo v golo besedilo (drugače je bila uporabljena pisava Calibri, ko sem testiral s HTML sporočilom).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] PHP -> PDF šumniki

Oddelek: Programiranje
234888 (2048) mtya
»

Iran dobil vrhnjo domeno v perzijščini

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
103556 (3001) MrStein
»

Mozzila Firefox problem

Oddelek: Programska oprema
152181 (1958) Likeb
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725741 (24948) Matev
»

MS-DOS programi v full screen načinu v Win98 in XP

Oddelek: Operacijski sistemi
91287 (1177) potepinko

Več podobnih tem