» »

ICANN ni več pod okriljem ZDA

ICANN ni več pod okriljem ZDA

ZDNet - Organizaciji ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), ki od leta 1998 skrbi za dodeljevanje vrhnjih domen in IP-naslovov na internetu, se je konec septembra iztekel dogovor z ZDA. S podpisom novega dogovora so se uresničile njihove želje in evropske zahteve po neodvisnosti te organizacije, saj odslej ne bo več odgovarjala ZDA. Še vedno bo ICANN ostal neprofitna organizacija, le da sedaj ne bo več pod nadzorom nobene posamezne države. Evropska komisija pa je že izrazila zadovoljstvo z novo ureditvijo.

11 komentarjev

Apple ::

Dobra novica...

Grem nazdravt...
LP, Apple

Chelios ::

Jaz tudi! Kar tako naprej, da bomo čim bolj "neodvisni" ...

FireSnake ::


Evropska komisija pa je že izrazila zadovoljstvo z novo ureditvijo.


Kako pa ne bi. Kitajci so dobili IPjev le za vzorec.

Vprasanje pa je, ce je tale novica res taksna, kot je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ZaOstali ::

A mi lahko en po domače pove o čem se gre, ker sem zdaj tudi uradno retardiran! (saj veste, ne dojamem bistva) :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

filip007 ::

Ja nekaj sem ugotovil da je internet na sploh brez cenzure, zdaj rabimo samo še vesoljsko optiko, ker so najdli te optične kable na eni ladji že leta 70, to je bilo sredi poletja na preverjeno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

c0dehunter ::

Dobro, čakam še na to da ukinejo .gov domene, oziroma jih dodelijo vsem vladam po svetu.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

phong ::

FixxeD:
ICANN je organizacija, ki skrbi za internetne domene. Npr: domena google.com (ali pa slo-tech.com) je registrirana pri ICANNu. Problem je bil, da je ICANN spadal pod USA (in njihovo zakonodajo), internet pa je mal več, kot ameriški. Torej je razvoj interneta krojila/omejevala USA (zato npr. imajo .gov domeno samo USA vladne organizacije, isto je z .edu).
ICANN pa skrbi tudi za dodeljevanje IP številk državam. Spet: "Amerika" lahko Kitajski ne ponudi dovolj IP-jev (ki jih močno primanjkuje in jih bo kmalu zmanjkalo - IPv4).

fiction ::

Pozdravljam novico.
Samo ne vem kako so to naredili. IANAL - ampak a ni tako da mora imeti organizacija sedez v neki drzavi in potem tudi odgovarja po tistih zakonih?
IMHO nikoli ne more biti neka cisto neodvisna zadeva.

madmitch ::

fiction, če je temu tako, potem so združeni narodi ameriško, EU parlament francoski... Organizacije so lahko nad državo, kjer imajo sedež.

To sicer ne pomeni, da če koga tam kokneš, da ne boš odgovarjal, le poslovanje organizacije, ki ji je dodeljen tak status, ni dirigirano od države, kjer imajo domicil.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

miroB ::

Po novem naj bi ameriška vlada imela en sedež v Governmental Advisory Committee (GAC), ki je kao nek nadzorni organ ICANNa. Nisem pa še našel kdo so ostali člani tega telesa. Ve kdo več od mene?

KrCbelca ::

vem samo, da se zda ne bojo kr tako odrekle nadzoru ICANNa :)
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet bo nekoliko manj ameriški

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
236096 (3491) Gregor P
»

Založniki grozijo ICANN-u zaradi domene .music

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3314140 (12236) BlueRunner
»

ICANN ni več pod okriljem ZDA

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
112865 (1876) KrCbelca
»

Srdit boj za domeno .eco

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
72840 (2334) Bistri007
»

EU zahteva deamerikanizacijo ICANN-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
638867 (6933) MrStein

Več podobnih tem