» »

EU bi poenotila glasnost MP3-predvajalnikov

EU bi poenotila glasnost MP3-predvajalnikov

TG Daily - Evropska unija predlaga, da bi imeli MP3-predvajalniki, ki so naprodaj na Stari celini, enotno nastavitev glasnosti predvajanja. Kot pravi evropska komisarka za varstvo potrošnikov Meglena Kuneva, uporabniki mnogokrat nastavijo glasnost na nivo, ki jim škoduje. Problematični naj bi bili predvsem mladi, katerim preglasno bobni iz slušalk več ur tedensko. Po novem naj bi bilo iz naprav še vedno moč iztisniti škodljive jakosti, le da bo uporabnik opozorjen na nevarnost.

Kuneva dodaja, da je izpostavljenost zvoku nad 80 dB smiselno omejiti na 40 ur tedensko, desetkrat glasnejši zvok z 89 dB pa le še na 5 ur tedensko. Preden se bo na tem področju še kaj premaknilo, bo trajalo, saj si CENELC za take reči vzame 24 mesecev časa, a začetki so tu.

110 komentarjev

«
1
2 3

we_are_borg ::

Že zdaj je problem pri določenih iPodih,ker igrajo preveč tihoma.Včasih se jih je dalo enostavno odklenit,danes pa moreš najprej kupit ultra drage slušalke,da lahko uživaš ob zvoku in da te ne motijo zunanji zvoki.Ta svet je vedno manj svoboden.To je čisto moja odločitev če si hočem skurit sluh...
death is irrelevant

Frgazor ::

Po standardiziranih bananah še standardiziran zvok. Naslednja stopnja bodo standardizirane barve. Živel socializem!

jype ::

we_are_borg> To je čisto moja odločitev če si hočem skurit sluh...

Dokler si sam plačuješ zdravstvo - vsekakor. Ker ti ga zdaj jaz, se s tem ne strinjam.

Redorange ::

Potem naj ukinejo še tisti zvočni top :))

Zgodovina sprememb…

zigomir ::

we_are_borg> To je čisto moja odločitev če si hočem skurit sluh...

Dokler si sam plačuješ zdravstvo - vsekakor. Ker ti ga zdaj jaz, se s tem ne strinjam.


točno to!

thramos ::

Torej prepovejmo še svinjino, sladkor, ne bom jaz plačeval zdravljenja posledic vaše debelosti!

noraguta ::

we_are_borg> To je čisto moja odločitev če si hočem skurit sluh...

Dokler si sam plačuješ zdravstvo - vsekakor. Ker ti ga zdaj jaz, se s tem ne strinjam.

ti men nč ne plačuješ zdravstva. lohk mi pa kupiš hd zune , če se že siliš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

w00tnes ::

Bedarija... si bomo pa delal eksterne ojacevalnike pa iz tistih 80dB nardil 100! ^^

antonija ::

Vsi ti ga placujemo, ti lahko pokazem izpiske.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dragi ::

Vsi ti ga placujemo, ti lahko pokazem izpiske.


Bedna...
Ko si bil mlajši predvidevam da so ga pa drugi tebi, al si bil kakšna izjema?

Kaj ste eni patetični, res...

jype ::

thramos> Torej prepovejmo še svinjino, sladkor, ne bom jaz plačeval zdravljenja posledic vaše debelosti!

Ja, tako!

Angel478> Ko si bil mlajši predvidevam da so ga pa drugi tebi, al si bil kakšna izjema?

Ampak on ni mel in-ear slušalk tolk na glas, da jih še gluha stara mama v sosednjem bloku sliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

5er--> ::

PS: saj piše, da bo samo opozorilo.
Vem pa da se mi je na Creativovem Nomad jukebox zmanjšala jakost, če sem nadgradil na USA firmware.

noraguta ::

Vsi ti ga placujemo, ti lahko pokazem izpiske.

pokaž!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

thramos ::

Ja, tako!


In kje bomo končali s prepovedmi?

jype ::

thramos> In kje bomo končali s prepovedmi?

Pri mojih hobijih :)

antonija ::

Ko si bil mlajši predvidevam da so ga pa drugi tebi, al si bil kakšna izjema?

Drugi so mi placevali. In drugi so mi srali po glavi kaj od tega pricakujejo. Deal with it>:D

EDIT: Jst bi zacel pri cigaretih in alkoholu ce bi ze imel izbiro dajat prepovedi
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

noraguta ::

Ko si bil mlajši predvidevam da so ga pa drugi tebi, al si bil kakšna izjema?

Drugi so mi placevali. In drugi so mi srali po glavi kaj od tega pricakujejo. Deal with it>:D

EDIT: Jst bi zacel pri cigaretih in alkoholu ce bi ze imel izbiro dajat prepovedi

prepovej si jih!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

antonija ::

Sej sm jih, so mi druge droge bolj pri srcu :D

@noraguta: zelo zelo slab troll si... bo treba malo povadit potem pa le urno nazaj da viidmo kaj si se novega naucil ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Mipe ::

Že zdaj je problem pri določenih iPodih,ker igrajo preveč tihoma.Včasih se jih je dalo enostavno odklenit,danes pa moreš najprej kupit ultra drage slušalke,da lahko uživaš ob zvoku in da te ne motijo zunanji zvoki.Ta svet je vedno manj svoboden.To je čisto moja odločitev če si hočem skurit sluh...

Ali pa samo slabše slišiš, ker imaš vse nastavljeno na max glasnost že odkar si shodil?

noraguta ::

Sej sm jih, so mi druge droge bolj pri srcu :D

@noraguta: zelo zelo slab troll si... bo treba malo povadit potem pa le urno nazaj da viidmo kaj si se novega naucil ;)



trol si ti z tvojim plačevanjem mojega zavarovanja , kaj pa tebi paše me pa ne briga.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Relanium ::

Predvidevam da se stvari pri avtoakustiki nebojo spremenile 8-)

Mipe ::

Sicer pa je na sploh neodgovorno tako zanemarjati svoje zdravje, tako s cigaretami, alkoholom, nezdravo hrano, nezdravo vožnjo na cesti, preglasnimi zvočniki, nezdrav monitor in nos na zaslonu itd. - to se prej kot slej maščuje, potem pa bembtite čez državo ali družino. No, takrat pa bo že prepozno.

Nimate pravice biti predebeli, kar to ni stvar odločitev, to je simptom nezdravega življenja. Če pa to vam ugaja, se ne pritožujte čez sistem, ker ga sami izigravate.

FireSnake ::

No tule se jaz povsem strinjam, da bi bilo treba tole malo omejit.

Tudi pri najvecji glasnosti se morajo slisati zvoki iz okolice.

Zakaj? Opazam mladino, ki s temi gizmoti hodijo po ulicah, kot zombiji. Stopi na cesto, brez, da bi sploh kaj pogledal naokoli ..... kot bi bili mesecniki. Malo me cudi, da ima to tak efekt :P

Nekje sem prebral, da; ukolikor bi slonu nastimali to zadevo na usesa in dali na max glasnost bi bil gluh v dveh minutah - tako je ta zadeva skodljiva.

Komentar: "kaj me briga, ce si bom skuril slih" pa res ne potrebuje komentarja, je ze sam po sebi dovolj neumen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

noraguta ::

Komentar: "kaj me briga, ce si bom skuril slih" pa res ne potrebuje komentarja, je ze sam po sebi dovolj neumen.


dokler se prodajajo avtomobili z več kot 40kw je pač tako, če tega ne znajo porihtat, nej pustijo drug pri miru.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

antonija ::

kaj pa tebi paše me pa ne briga.

U mad? Ti placujem tud psihologa ki ga lahko vedno obisces ko imas tezave... ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

thramos ::

Pri mojih hobijih :)


Dokler jaz plačujem tvoje zdravstvo, se ne strinjam.

noraguta ::

dejte si dopovedat , tudi osnovno zdravstveno zavarovanje plačuješ sam , dodatno pa itak.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

thramos> Dokler jaz plačujem tvoje zdravstvo, se ne strinjam.

Sej jaz svojega plačujem dvojno, tako da se raje kar strinjaj.

thramos ::

No, jaz tudi, torej se lahko prenehaš vtikat v moje hobije.

ZaOstali ::

delno je to pametna odločitev. Recimo da maš 2 mp3 predvajalnika. Na prvem poslušaš glasbo na max pa komaj slišiš, nato pa prižgeš drugega in maš na min pa te ušesa že bolijo

jype ::

thramos> No, jaz tudi, torej se lahko prenehaš vtikat v moje hobije.

Vsekakor sem bil sarkastičen in takšne "standardizacije" ne podpiram.

Kaj pa, če želi glasbo poslušati naglušen človek? Mora po iPod v Singapur?

noraguta ::

sploh pa močnejši glazbeni predvajalniki poskrbijo za naravno selekcijo , saj več decibelov pomeni več prenesene informacije, kdor ne zmore na full naj se ga evtanizira.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hamax ::

Jaz podpiram opozorilo, ce nastavis cez doloceno glasnost. Neumnih omejitev pa vsekakor ne.

Pyr0Beast ::

več dB pomeni več prenesene informacije ? Kje zavraga si pa to staknil ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

Mah saj prepoved prodaje žarnic z nitko je bila tudi kretenizem. Ne porabim dosti elektrike in moja vest je čista - pa vseeno ne morem pripaliti ene (nove) žarnice? Meni gredo te omejitve vedno bolj na k! EDIT
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Rippy ::

We would like to thank you for purchasing our product. We have worked hard to bring you the best possible entertainment experience and we hope you enjoy it. However because there is a chance you might be a fucking idiot, we have taken the liberty to limit the sound output to prevent damage to your ears.

we_are_borg ::

Neumne prepovedi so neumne.Zdaj naj še vrli znanstveniki pridejo do dognanja da Punk naredi človeka energičnega,klasika ga umiri,rock poživi in rap skulira.Zato bomo imeli v bodoče točno dnevno določene playliste in glasnost,ter točno določen tajming kdaj in koliko muzike je zdravilno oz. škodljivo preposlušat na dan.:|
death is irrelevant

JayKay ::

Health & Safefty anyone?

we_are_borg ::

Kje pa tu prostor za svobodo odločanja ?
death is irrelevant

pss-m ::

zakaj pa namesto da vzameš pravice nekomu, mu vzameš ugodnosti...
če si nekdo skuri sluh zaradi tega ker je moron, naj si za to sam plačuje zdravstvo.
volk sit koza cela. pustit evolucijo, da sama poskrbi za idiote, zakaj jim skušajo pomagati preživeti?
če kdo ne pozna mej si je sam kriv, zdej imam pa jaz zaradi tega ipoda ki je res tih (in z mojim sluhom ni nič narobe sem bil lansko leto testiran. nadpovprečno dobro slišim)
jaz ne rabim države da mi omejuje stvari, sem dovolj pameten da vem kaj mi škodi.

jype ::

we_are_borg> Kje pa tu prostor za svobodo odločanja ?

Bod vesel, da maš ON/OFF.

we_are_borg ::

ena prepoved vodi k drugi in počasi bo vse prepovedano.
death is irrelevant

dba ::

vprašanje, če mogoče kdo ve... Ali bo kje dejansko obstajal kak merilnik glasnosti, ki bo omejil glasnos na recimo 80dB, ali bo to samo da boš lahko nastavil max glasnost na 30 od 40? PA slabše slušalke so tišje, kot boljše - bo merilec v slušalkah? In glede na to, da so certificirani merilniki glasnosti presneto dragi (več 100EUR pa tudi do 5k...) ne bo to "malenkost" podražilo predvajalnikov?

Matako ::

Definitivno kupci preveč požremo. Samo smo omejeni, ker proti nekvalitetnim izdelkom lahko zelo enostavno hitro in učinkovito glasujemo z denarnicami, proti birokratskim ukrepom pa ne gre tako enostavno oz. se kaj hitro sprevrže v zamudno in neučinkovito scanje v veter. Še posebno, kadar so prepovedi podprte z jebenim strokovnim mnenjem.
/\/\.K.

we_are_borg ::

Saj že zdaj velja v evropi zakon o določeni maximalni glasnosti,zato iPod kupljen v USA igra kot se spodobi,pri evropskih pa zmoti glasbeno izkušnjo pri maksimalni glasnosti že lasten prdec. ;((
death is irrelevant

;-) ::

PRvo naj poenotijo vijake in razmak med vijaki pri platiščih, je dosti bolj pomembna zadeva ko to.

jype ::

we_are_borg> ena prepoved vodi k drugi in počasi bo vse prepovedano.

Saj je že.

tony1 ::

Podpiram z vsemi štirimi.

Zaradi walkmana, ki sem ga dobil v 4. razredu (in matričnega tiskalnika, katerega dretje sem brezskrbno poslušal ene 7 let) imam sfukano levo uho. Tako da: bravo!

noraguta ::

Podpiram z vsemi štirimi.

Zaradi walkmana, ki sem ga dobil v 4. razredu (in matričnega tiskalnika, katerega dretje sem brezskrbno poslušal ene 7 let) imam sfukano levo uho. Tako da: bravo!

http://bash.org/?4753
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Česa si želite na delovnem mestu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548072 (4155) Alien123
»

V službi tudi po 10 ur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608719 (7029) T0RN4D0
»

Ojačevalnik za kabelsko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234852 (4467) SloCop
»

Telemach kabel za studente za 5100 SIT/mesec

Oddelek: Kaj kupiti
61426 (1002) JakobSTR
»

Kabel prek Arnesa - RAJE NE!

Oddelek: Omrežja in internet
131608 (1052) Tomi

Več podobnih tem