» »

Remot desktop problem

Remot desktop problem

kiky84 ::

Lp!

Moj problem je takšen. Rad bi si naredil oddaljeno namizje da bi do svojega pc- lahko dostopal iz službe. Ampak se mi zatekne pri ruterjo. Nevem katrei Ip moram vpisat v njega. Port sem sicer odpr in obkljukal dostop drugih. Ko napišem www.myip.com mi pokaze zunanji ip,katerega bi rad vpsial in omogočil dostop ampak noče sprejeti ne ruter kakor povezava. A ima kdo kako idejo kje delam narobe.

kiky84 ::



:):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiky84 ()

jan01 ::

Kaj kompliciraš: uporabi teamviewer

kiky84 ::

Kompliciram zato ker v sluzbi ne smem namestiti nicesr na pc. zato rabim remote desktop ;):) pa se Ironport imamo kjer ciskojev sistem lepo kontrolira ves promet ;)

chrush ::

Doma si namesti teamviewer na pc, enega pa portable na ključeik in ti v službi ne bo treba nameščati na pc. potem bo teamviewer ostale malenkosti kot so router in ip naredil zate.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

miranpozar ::

Se pridružujem s Teamviwerjem.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

svecka ::

Eno podobno vprašanje: obstaja kje brezplačni remote desktop (poleg win default) za podjetja? Ker tele cene so ubijalske za SP (če hočeš mal bolj naprednega)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

fosil ::

Če ne smeš v službi nič namestit, lahko uporabiš Logmein, tukaj lahko na remote računalnik dostopaš prek web browserja.

Logmein ima tudi free verzijo, ne vem pa ali jo lahko uporabljaš tudi za podjetje.
Zastonjski remote je pa TightVNC
Tako je!

srus ::

Eno podobno vprašanje: obstaja kje brezplačni remote desktop (poleg win default) za podjetja? Ker tele cene so ubijalske za SP (če hočeš mal bolj naprednega)


Odtipkaj vnc v Google in izberi najustreznejšega. Jaz za dostop do Win in LNX serverjev uporabljam Real VNC. Dela brez težav.

LP

Omelo ::

Na routerju moraš nastaviti sledeče:

- port 3389 preusmeriš na tvoj LOKALNI IP.

Kako ga izveš:
če imaš DHCP (no ali pa če ga nimaš) pojdi Start>Run napiši CMD in nato ipconfig
Zgornja številka je tvoj IP (IP tvojega računalnika), in nanj boš moral preusmeriti port 3389.

Običajno je številka routerja 192.168.1.1, računalnika pa npr. 192.168.1.100.

Nato boš v službi moral vpisati svoj ip ki ga izveš z www.whatismyip.com naslovom.

That is all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Omelo ()

kiky84 ::

Na routerju moraš nastaviti sledeče:

- port 3389 preusmeriš na tvoj LOKALNI IP.

Kako ga izveš:
če imaš DHCP (no ali pa če ga nimaš) pojdi Start>Run napiši CMD in nato ipconfig
Zgornja številka je tvoj IP (IP tvojega računalnika), in nanj boš moral preusmeriti port 3389.

Običajno je številka routerja 192.168.1.1, računalnika pa npr. 192.168.1.100.

Nato boš v službi moral vpisati svoj ip ki ga izveš z www.whatismyip.com naslovom.

That is all.



ok te sem naredil. na netgareovem routerju sem odprl port 3389 se pravi na ip ki mi ga je dolocil ruter.a morem tud ga odpret na ruterjevemu ip? se pravi 192.168.1.1 ali ne? sorry ker sem tak noob :) aja kaj pa na omrezju morem tudi kje tcp-ju vpisat ip ali lahko pustim na samodejno? tnx

Omelo ::

Priporočam ti da si kar vpišeš IPje v svoj računalnik.

Ne 192.168.1.1 je od routerja, ti moraš vpisat ip SVOJEGA računalnika.

Kateri router od netgeara imaš (model), ti bom lažje pomagal.

kiky84 ::

wpn824 v3

Ok js sem si v ruterju pod port forwarding naredil na moj ip 192.168.1.5 odprl port 3389 . Potem shranim to. grem por www.myip.com in mi pove zunanji ip. ki je 213.143.x.x .potem zazenem remote desktop pa vpisem te zunanji ip pa mi napise da se ne more konektat gor. Če pa vpisem ip notranjega omrezja pa mi napise da je ze seja konektatan. Nevem kje oz kaj ga muci da mi noce spustiti zunanji ip do remota.

Omelo ::

Če to delaš od doma, potem ti verjetno ne bo delovalo. Če imaš npr. doma en računalnik, na katerega se hočeš povezati iz iste lokacije (torej preko istega internetnega priključka in zunanjega ipja) in vpišeš svoj zunanji IP (213.143...), potem ti ne bo delovalo, notranji pa ti bo delal (192.168...). Torej pojdi k sosedu oz. preko mobitela in poskusi. Potem ti bo delalo.

kiky84 ::

hmm to vem. ampak sem vceraj ze poskusil iz sluzbe pa tudi nic :) pa pingam ta ip od doma pa iz sluzbe pa dela. nevem. a pri omrezju si morem tcp/ip kaj spremeniti ali pustim na samodejno. fireware imam izkopljen pri sistemu imam obkljukano za oddaljeno namizje kaj se je takega ?

Omelo ::

Poglej zasebno sporočilo pa mi odgovori, bo najlažje.

Aja, računalnik moraš imeti zaščiten z geslom, drugače ti remote ne bo deloval.

No, sedaj bi moralo delovati ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Omelo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem dostopat do računalnika izven LAN-a

Oddelek: Omrežja in internet
221321 (1027) Old Spice
»

Statični ip in rdc; rabim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
181031 (851) tadusz:)
»

Remote Desktop, nastavitev

Oddelek: Omrežja in internet
337891 (4765) fosil
»

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Oddelek: Omrežja in internet
223028 (2622) StratOS
»

Remote desktop

Oddelek: Omrežja in internet
272750 (2076) eprasnikar

Več podobnih tem