» »

Domena + server

Domena + server

ive ::

Oj,

stric bi rad firmo na net spravu, se pravi registrirat domeno (www.en-ime.si ali com al kva???) in najti server, kjer bo to gor.

Kako to nardim in koliko so okvirne cene??? (hitrost ni pomembna, velikost tut ne)


hvala

darh ::

če bi rad mel .si domeno, pol odsurfej na arnesove strani in si poišči dokumentacijo oz obrazec pa kaj rabš priložit...

Serverjev je pa ogromno... :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Baja ::

Da ne bom odpiro nove teme. Mam eno domeno, zanima pa me kako to domeno povežem na strežnik. Saj razumete, da ko vpišem naslov mi pač odpere stran

Ziga Dolhar ::

1. dobiš nekje na netu prostor --nekje, kjer ti omogočajo, da imaš svojo domeno. To so bolj malokrat zastonjski strežniki. Sam imam recimo dobre izkušnje z domenca.com

2. domeniš se za parkiranje domene ter jih povprašaš za naslov domenskega strežnika

3. odvihraš do svojega registrarja domene, greš tja, kjer urejaš podatke o domeni ter vneseš podatke o DNSju.

Vsaj zdi se mi, da je tako nekako :].

Ales ::

Je čisto tako... dogovoriš se za parkiranje domene ali gostovanje, potem pa tam, kjer si domeno registriral, vpišeš njihove DNS strežnike.


[moderated... EPP..]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

SLOWWWeb.net ::

[moderated... EPP..]
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

darh ::

Vidva sta že sama po sebi reklama... tko da bi blo čist vseeno če nebi neč napisala pa bi bla reklama za vajina podjetja... anyway... kdaj posta NEBI bila moderirana - če bi navedla še kakega drugega ponudnika.... oziroma... od nepristranskega osebka... samo ti, SLOWWWeb.net, da se ne boš spomnu spet sekundarni acc na ST naredit..
Excuses are useless! Results are priceless!

SLOWWWeb.net ::

Xbite,...zakaj si nama popravil poste. zlasti meni, ko sem napisal da domena še ne dela, kar se mi ne zdi ravno cool. Aja, kaj naj dava samo prazen post :\ ?

Kakor koli že. Če želiš gostovati na brezplačnem strežniku obstaja tudi SLOhosting, oz. si poiščeš kakšnega free gostovanje in si nato preko brezplačnega servisa MyDomain prevsmeriš domeno na svoj streznik. Pa tudi maili se avtomatsko prevsmerjajo.

slabost je mogoče le ta, da prihaja do zakasnitvenih časov in da v brezplačnem paketu nimaš POP računov.

No tukaj imaš še enega, ponudnika, ki ti da prostor brez oglasov. Smotano je le to, če boš na serverju naredil za več kot 100Mb <-> prometa ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

darh ::

sej sem razložu kako in kaj.. sploh pa ti, k maš kilometrko reklamo v podpisu...

no.. tale zadnji post je že bolj konstruktiven ne pa samo reklamiranje samega sebe...
clap clap...
Excuses are useless! Results are priceless!

SLOWWWeb.net ::

Ok, bom upostevati, kjer se bo pač to le dalo,...:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Baja ::

No, če smo se ži pri EPP, pa vas prosim da še malo pohvalite nekoga, ki podpira ASP, shranjevanje xml dokumentov, ter parkiranje domene. Seveda ugodno!

Trdi ::

Ok, jaz pa odpiram CM Slovenija stran in že imam prostor in to. Vendar ta strežnik nekako (ne poznam teh stvari) ne podpira foruma. Zato moram forum spraviti nekam drugam. Mi lahko kdo da kakšen pameten predlog. Saj lahko, da ste že odgovorili, ampak se res ne razumem na te stvari. Torej: rabim prostor za samostojen forum.

Najlepša hvala za odgovor, ko bomo imeli 1000+ uporabnikov (CM igralcev je ko listja in trave), boste lahko prijateljem rekli, da imate tudi vi zasluge za to. :)
Trdota d.o.o.

SLOWWWeb.net ::

Če iščeš brezplačnega gostitelja, bi bila zate idealna rešitev, da si ogledaš opis/test na zgornjem linku. Izberi pa si takega, ki ti podpira MySql in PHP ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Trdi ::

Hvala, samo tole s phpjem in mysqlom me bega. Nekdo drug mi je predlagal, naj server podpira perl in mi bo postavil nek točno določen forum. Verjetno je to odvisno od vrste foruma, ali kako?
Trdota d.o.o.

SLOWWWeb.net ::

jop,...
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Trdi ::

Zdaj mam en problem s forumom CM Slovenija. Ko sem ga pognal, sem imel vključeno Enabled Authorisation USER, prav bi pa bilo NONE. Kako sedaj aktivirati tiste uporabnike, ki so se prijavili prej?
Hvala za pomoč.

http://www.cmslo.board.dk3.com
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Mislim, da ga imam...
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Omrežja in internet
212002 (1677) neoserv
»

Vzpostavitev Google Apps in domene .si

Oddelek: Omrežja in internet
102656 (2361) NoName
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822511 (18181) Soprano
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818685 (6178) Gost
»

Postavitev domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142672 (2396) Ales

Več podobnih tem