» »

modificiranje WII soft ali hard

modificiranje WII soft ali hard

«
1
2 3

multiscan_1 ::

Sem pred dilemo, se poigrati z softmodom al se spravit v nabavo čipa.
Končni rezultat naj bi bil enak če se ne motim.
Imam pa par vprašanj v zvezi s tem.

Ali pri mod čipu vse funkcije ostanejo take kot so original? updati delujejo al jih je potrebno izklopit da ga nintendo ne bricka?
FW s katerim sem oborožen je 4.1E

Softmod
cela vrsta softmodov je na netu. Kateri je pravi? Ali je kdo že uspešno modal WII z fw 4.1E?

Če se spraviš igrat z softmod kaj seti lahko prepeti?
Ali potem ko je softmod naložen lahko spraviš Wii v tisto prvotno softwersko stanje PRED modom?

Alamar ::

Sem pred dilemo, se poigrati z softmodom al se spravit v nabavo čipa.
Končni rezultat naj bi bil enak če se ne motim.
Imam pa par vprašanj v zvezi s tem.

Softmod lahko narediš enostavno sam v desetih minutah.
Ali pri mod čipu vse funkcije ostanejo take kot so original? updati delujejo al jih je potrebno izklopit da ga nintendo ne bricka?
FW s katerim sem oborožen je 4.1E

Pri softmodu vse funkcije ostanejo, lahko nadgradiš original nadgradnje. Nintendo ne bricka konzol.
Softmod
cela vrsta softmodov je na netu. Kateri je pravi? Ali je kdo že uspešno modal WII z fw 4.1E?

Pravi je tisti za verzijo 4.1. Veliko ljudi je uspešno softmodalo 4.1 verzijo.
Če se spraviš igrat z softmod kaj seti lahko prepeti?

Ali potem ko je softmod naložen lahko spraviš Wii v tisto prvotno softwersko stanje PRED modom?

Lahko uničiš konzolo, a je verjetnost izredno majhna. Lahko spraviš v prvotno stanje, če med postopkom softmodanja shraniš na SD kartico original firmware.

Picero ::

Pozdravljeni,

kateri softmod priporocate? Necak je heavyplayer in je do sedaj igral original igre, sedaj pa je zaradi nerodnosti ob 3 original igre. Sedaj bi mu rad odklenil WII, da bi lahko igral kopije, originale pa bi shranil nekam na varno. Ker sem mislil, da bo kaj drugace s kaksnim novim softwareom, sem mu naredil update na najnovejso verzijo. Ali lahko kljub temu softmodam?

LP!
Robi

Pyr0Beast ::

Reklamiraj špil. Cca. 5€ in dobiš nov DVD.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dwinxp ::

Kaksna je sploh razlika z softmodom in chipom recimo WASP ? Kajti sam cip ter vgradnja je precej draga, medtem kot softmodi so cenejsi oziroma ce sam naredis je zastonj... Recimo nova Wii sport konzola z WASP pride okoli 300EUR vse skupi... ce pa kupis samo originalen Wii sport prides na tam okoli 240 al 250EUR ... pa potem softmod...
Nevem kaj se bolj splaca ? Namrec zelo resno gledamo v nakup te konsole vendar ne vem kaj in koga ker nikoli do sedaj se nisem kaj prevec ubadal z konzolami...

gamemen ::

kupi si nintendo Wii v big bangu za 200EUR pol pa si kupi SD kartico na kateri so naloženi vsi programi za odklep za 25EUR in te skupaj pride 225EUR.

c3p0 ::

Sd kartico s programi za 25 EUR? Total rip-off. Ti programi so vsi brezplačno na voljo, v enem packu.

Prednost mod čipa je, da "backupe" zaganjaš enako kot originale, brez raznih loaderjev, konzolo lahko tudi updateaš. A modčipi zaenkrat niso na voljo za nove WII serije, razen kak drive emulator, kot je npr. WODE.

matter ::

Ker sem pred enim tednom bil v isti dilemi, ti povem kako je bilo pri meni.

Odločil sem se za chipmod brez lotanja (ker se niti nisem spuščal kaj preveč v softmode).
Nato pa sem preveril tule http://www.wiidrives.com/list kakšen čip imam po vsej verjetnosti v konzoli.
Ker se je izkazalo, da imam 75% verjetnost, da je čip D3-2 je možnost chipmoda odpadla (ker te verzije ne berejo DVD-jev).

Zato sem hackal softwersko (Homebrew channel + USB channel) po telih navodilih (http://www.wiihacks.com/recommended-faq...
In sem ZELOO zadovoljen. V konzoli imam vključen zunanji USB disk, na katerem imam posnete ISO-te, in enostavno poganjam igrice brez problemov.

PS: admin, če kaj ni ok, pobriši :)
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

hojnikb ::

Ker sem pred enim tednom bil v isti dilemi, ti povem kako je bilo pri meni.

Odločil sem se za chipmod brez lotanja (ker se niti nisem spuščal kaj preveč v softmode).
Nato pa sem preveril tule http://www.wiidrives.com/list kakšen čip imam po vsej verjetnosti v konzoli.
Ker se je izkazalo, da imam 75% verjetnost, da je čip D3-2 je možnost chipmoda odpadla (ker te verzije ne berejo DVD-jev).

Zato sem hackal softwersko (Homebrew channel + USB channel) po telih navodilih (http://www.wiihacks.com/recommended-faq...
In sem ZELOO zadovoljen. V konzoli imam vključen zunanji USB disk, na katerem imam posnete ISO-te, in enostavno poganjam igrice brez problemov.

PS: admin, če kaj ni ok, pobriši :)

Dokler maš originale, pol je vse ok ;)
#brezpodpisa

dwinxp ::

Aha, hvala za to... potem bom raje kupil samo konzolo s sport paketom ali wii fit paketom pa potem dal softmod.

hojnikb ::

Najcenejš je tak ..
#brezpodpisa

gamemen ::

Sd kartico s programi za 25 EUR? Total rip-off. Ti programi so vsi brezplačno na voljo, v enem packu.

Prednost mod čipa je, da "backupe" zaganjaš enako kot originale, brez raznih loaderjev, konzolo lahko tudi updateaš. A modčipi zaenkrat niso na voljo za nove WII serije, razen kak drive emulator, kot je npr. WODE.


mi daš prosim link kjer lahko dobim te programe.

dwinxp ::

gamemen... link do enega takega paketa je bil podan par postov visje... ter celoten postopek softmodanja...

Kar pa mene se zanima je naslednje, tam sem opazil da potrebujes tudi kontroler od GameCube ... Ce recimo imas Wii gamepad oz kar z wii remote se ne da upravljati tistega menuja ? A tebi matter je deloval wii remote ? Aja pa kje si ti kupil wii konzolo matter da je imela ze 4.2 software ?
Hvala!

Aja pa se nekaj... Kaj dobis vse zraven v paketu Wii sport ? Mislim konzolo, napajalec, 1 wii remote pa se kaj ?

Hvala se 1x!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dwinxp ()

Alamar ::

Dobiš še 1X nunchuck, igro Wii Sports in navaden kabel za povezavo s TVjem. V tem novem paketu je pa še motion plus zraven in wii sports plus, če se ne motim.

Za igranje v dvoje rabiš še en komplet remote+nunchuck, komponentni kabel, če imaš LCD ali plasmo (za optimalno sliko). SD kartico za softmod in optimalno tudi kakšnem USB zunanji disk ali ključ za poganjanje backupov.

Za softmod ne potrebuješ nič drugega kot navaden wii remote, nobenih dodatnih kontrolerjev.

Na 4.2 verzijo lahko kadarkoli nadgradiš, če imaš recimo internet povezavo. Wii ima namreč wireless vgrajen in, če imaš doma router lahko urediš wi-fi in direkt iz neta vlečeš Homebrew programe/igre, surfaš po netu, poslušaš stotine radijskih postaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

dwinxp ::

Aha super hvala Alamar!

Ce ga grem kupit v big bang lahko recem naj ga priklopi da se pogleda ali ima verzijo 4.2 ? Namrec mi bo se kar zal ce ga bom kupil pa prisel domov pa da bo 4.0 ali kej podobnega
Aja pa z USB kjuci... a so ti dovolj hitri za poganjanje igric iz njih? Mislim ce so si bi rajsi kar en USB kjucek od 16gb nabavu.

Hvala se 1x!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dwinxp ()

antireal ::

Pa sej lahko tud 4.0 verzijo odkleneš!

Iz usb ključka lahko normalno poganjaš igro.

Alamar ::

Samo vedi, da boš na 16GB ključ spravil bore malo "celotnih" iger (tu mislim, na tiste, ki so na DVDjih). Za 50 EUR pa že dobiš kakšen zunanji disk. Poleg tega moraš ključ ali disk formatirat in nanj nalagat v pravem formatu. Uporabljal recimo tale program http://wbfsmanager.codeplex.com/

dwinxp ::

Aha, ja sej sem potem vrgel na tehtnico kolk kaj stane... pa sem ugotovil da pridem bolje skozi ce kupim en rabljen 160gb disk + zunanje ohisje zanga. Ali pa kak WD passport... Vseeno hvala za vse nasvete verjetno konec tedna bom sol kupit Wii... ce me bo se kaj motilo bom pa prasal :D

Najlepsa hvala za odgovore se 1x.

LP

markk1 ::

bom kar to temo uporabil. Imam sledeči problem, ko hočem usb disk priključit na wii, sformatiran z WBFS managerjem mi ga ne zazna, medtem ko pa usb ključek normalno deluj. pozna kdo kakšno rešitve?

hvala za pomoč

c3p0 ::

Ima disk lastno napajanje?

Je WBFS particija prva in primarna?

Če oboje štima in še vedno ne deluje, probaj naredit malo manjšo particijo (npr. 60GB).

markk1 ::

imam disk 2,5 160gb. prvo sem naredil particijo 80giga pa ni šlo, potem cel disk in tudi nič. tako da zdaj ne vem kaj bi bila še rešitev.

c00L3r ::

Si poskusil oba USB vhoda?

markk1 ::

zdaj mi je končno uspelo narediti, ne vem zakaj pa zdaj deluje prej pa ni.
hvala vsem

Blond ::

Pozdravljeni mojstri.

Spet potrebujem vašo pomoč.
K hiši je prišel WII. Firmware 4.2
Poskušal sem z softmodanjem vendar ne zastopim najbolj postopka.
Sedaj ima Homebrew channel naložen. Kako naprej ???

Najbolj pomembno je da bo bral kopije DVDjev ... če bo znal še kaj druga toliko bolje ;)

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

c00L3r ::

Pozdravljeni mojstri.

Spet potrebujem vašo pomoč.
K hiši je prišel WII. Firmware 4.2
Poskušal sem z softmodanjem vendar ne zastopim najbolj postopka.
Sedaj ima Homebrew channel naložen. Kako naprej ???

Najbolj pomembno je da bo bral kopije DVDjev ... če bo znal še kaj druga toliko bolje ;)

LP
Blond

Zgoraj omenjena navodila iz wiihacks.com zgledajo na prvi pogled zelo komplicirana. Ko pa imaš naložene prave programe na SD kartici in jih poganjaš, hkrati pa bereš navodila postane vse zelo smiselno. Vse je lepo razloženo. Lepo pojdi korak za korakom.

Blond ::

Hvala za pomoč. Sem se včeraj celo noč matral, da bi mi uspelo.
Sedaj sem speko že 3 DVDje pa mi ne deluje.

Nekje sem se zaj.....

A maš kak MSN ali kaj takšnega, da bi mi malo svetoval ??

Hvala in LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

markk1 ::

bom uporabil kar tole temo. In sicer imam en problem. Na Wii-ju imam naložen usb-loader in vse igre berem preko usb diska. Do sedaj mi je igra New Mario Super Bros [NTSC] delovala vredu. Sedaj pa sem želel zamenjati s PAL verzijo in mi ne deluje več. Pojavi se napis:

An error hac occurred.
Press the EJECT Button, remove the Disc, and turn off the power to the console. Please refer to the Wii Operations Manual for details.

Pobrisal sem tudi save, igro naložil še na drug usb in enak problem. Če pozna kdo rešitev, bi prosil za odgovor ker res ne vem več kaj bi naredil, da bi igra delovala.

hvala

antireal ::

Kaj pa je bilo z NTSC verzijo narobe?

detroit ::

vprašanje kdo pa za kolk mi date te softmode gor pa kake emulatorje pa usb loaderje ipd ipd :D
Skero

c00L3r ::

To podjetje ti Mariboru ali Celju naredi softmod + USB loader za 30EUR. Če ti bo kdo privat delal, se pogajaj pod to ceno.

LuGi ::

Očitno si "?!" če moras placevati za softmod.. vse informacije ter konkretna navodila dobis na wiibrew.org 4 free

p.s: posljem ti sd kartico za 20 eur :hah:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

c00L3r ::

Očitno si "?!" če moras placevati za softmod.. vse informacije ter konkretna navodila dobis na wiibrew.org 4 free

p.s: posljem ti sd kartico za 20 eur :hah:

Jaz sem tudi sam zmodal Wii-ja. Nekateri pa niso tako zelo podkovani in raje nekomu plačajo za to storitev. Če si sam zmodal Wii-ja, potem veš, da ni postopek čist tak simpl.

blze ::

hello

imam wiija novga ki ima 4.2E verzijo, nej mi neko svetuje link kjer piše kako ga lahko soft modam tole verzijo.
gledu sm na www.wiihacks.com vendar ne vem točno katero verzijo potegnit dol?
pomoje naj bi bla tale prava?
http://www.wiihacks.com/recommended-faq...

hvala za nasvete
uživejte
blze

c00L3r ::

blze je izjavil:

hello

imam wiija novga ki ima 4.2E verzijo, nej mi neko svetuje link kjer piše kako ga lahko soft modam tole verzijo.
gledu sm na www.wiihacks.com vendar ne vem točno katero verzijo potegnit dol?
pomoje naj bi bla tale prava?
http://www.wiihacks.com/recommended-faq...

hvala za nasvete

Ta drugi link je čisto pravi. Soft Mod ni 1 korak, kjer bi nekaj stisnil, nato pa bi čez par sekund delujočo zadevo. Vzami si čas in pojdi skozi vodič, korak za korakom, ter sproti delaj na Wii-ju. Če boš bral ta vodič, brez da istočasno delaš na Wii-ju, boš zelo, zelo zmeden.

blze ::

hvala za odgovor in bom upošteval tvoj nasvet ;)
zanima me še naslednje, koker sem zasledil ne bo bral kopije iger id dvdjev? Ali lahko grem potem še na internet ko imam softmode? Verjetno ga potem ne smem več updejtat?
uživejte
blze

IgorM ::

Sam sem odklenil 4.2 in nižje verzije po navodilih od wiihacks, sprva zgleda čudno ampak, ampak gre kar hitro tudi prvič.
Ne komplicirat z poganjanjem dvdjev, probaj raje preko usb ključa, vsaj zame bolj enostavna in hitrejša rešitev, seveda za poganjanje varnostnihk kopij.
Lahko disejblaš updejte in še kakšno drugo nastavitev z priiloader-jem.

detroit ::

po izpitu grem po en sd pa se bomo probal tega lotit:)
Skero

blze ::

@detroit

In kako je šel izpit? Men blo tko tko:)

drugače pa ti je ratal wiija softmodad? So bli kakšni problemi?
uživejte
blze

detroit ::

c00L3r je izjavil:

To podjetje ti Mariboru ali Celju naredi softmod + USB loader za 30EUR. Če ti bo kdo privat delal, se pogajaj pod to ceno.

thanks, sorry za late reply

LuGi je izjavil:

Očitno si "?!" če moras placevati za softmod.. vse informacije ter konkretna navodila dobis na wiibrew.org 4 free

p.s: posljem ti sd kartico za 20 eur :hah:


če je to name letel, hehe ya well se lih ne bojim da mi neb šlo sm kot prvo morm v lj letit po en sdcard pa pol še cajt si uzet zihr 2 uri za tole da shandlam in ker je cajt denar.....
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

xxxgeekxxx ::

Čip vzami, ker se bolj splača na dolgi rok, ker sem slišal iz zanesljivih virov, da soft ni vredu ker bi se naj ob vsakem updato resetiralo pa bi moral na novo gor dajat ali nekaj takega.
Jaz bi na tvojem mestu kar čip dal vgradit, ker se ti obrestuje na dolgem roku.
Ke te češ

XsenO ::

Ne drži.

"Update" dosežeš že s tem, da naložiš nove cIOS, načeloma update pa tudi ni potreben saj npr. zadnji je prinesel novo anti-homebrew zaščito, ki je bila hitro razbita. Po drugi strani lahko updatana konzola s čipom preneha delat ali če ne vsaj čip crkne.
1 + 1 = 1

c3p0 ::

Čip crkne zaradi updatea? Ta je pa nova. Novejši čipi kar lepo delujejo tudi na 4.2, starejši (WiiFree ipd. homebrew čip-rešitve) predvajajo pač le stare igre.

Update dosežeš s posebnim upgraderjem. Če ne blokiraš updateov npr. v Priiloaderju in updateaš iz kakšne nove igre, ti pa kar lepo povozi vse hacke oz. custom kanale vljučno z HBC, Neogamma itd.

XsenO ::

Na gbatemp forumu sem zasledil, da so nekateri (sdicer starejši) čipi prenehali delovati s novim updatom. Nekatere je oživel novi firmware druge pa ne.
Pred kratkim sem updatal iz 3.4 na 4.2 in mi je homebrew in drugi kanali ostali. Res pa da nisem uporabil online updata.
1 + 1 = 1

LuGi ::

Prenehale so delovati NTSC igre na PAL konzolah in kontra. To pa zaradi fwja in ne zaradi tega ker bi čip blokirali.

c3p0 ::

Po forumih marsikdo kotali buče, čipa noben update ne more uničit. Teoretične bi ga lahko reprogramiral, vsaj tiste, ki imajo možnost upgradea preko DVDja. A chip makerji najbrž tudi uporabljajo code-signing, tako da tudi ta varianta odpade.

@Lugi, to je pa res.

c00L3r ::

Težko me bo kdo prepričal da je HW poseg boljša ideja od SW mod. Če imaš SW rešeno, paziš na ne update-aš na nov FW. Ko pride ven nov SW mod pa narediš Update. Prav tako preko SW mod-a dobiš še USB Loader. Genialna stvar. Vstaviš originalen DVD, potem pa ti USB loader sam naerdi backup na zunanji disk. Tako lahko igraš vse svoje igre brez menjavanja ploščkov. Še zagon iger je hitrejši. Prav tako SW mod ne uniči garancije. Če pa ti bo nehče štoral not po strojni opremi, pa dvomim, da ti bodo priznali garancijo.

Alamar ::

Lepo povedano. + še čisto zastonj je, če si le vzameš malo časa.

LuGi ::

c00L3r je izjavil:

Če pa ti bo nehče štoral not po strojni opremi, pa dvomim, da ti bodo priznali garancijo.


Menjas drive board in bo ko nov ;)

Ce ga sam softmodas potem ni problema ampak veliko jih nima blage ter štorajo in na koncu naridjo vec skode kot koristi.. in če kaj ne dela (oz treba nadgraditi program wtv) se spet spravijo na tistga k jim je to naredil in on bo spet zahteval $$$.. v tem primeru je boljse cip vsaj za noobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

xxxgeekxxx ::

Probaš soft, pa če ti uspe potem za drugič veš kako naredit, ampak ne pomeni zdaj če si 3 wiije uničil potem pa ti enega uspe usposobit da znaš pa lahko daš oglas na bolho da odklepaš wiije za neki mali denar, pač veš kako si naredil, pa drugič isto narediš če si pomotoma kaj zmrdaš :)
Ke te češ

c3p0 ::

SW mod uniči garancijo. Če to ugotovijo, pa je drugo...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nintendo Wii - Softmod

Oddelek: Igre
171676 (1359) opeter
»

Kako dati wii igre na zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
72010 (1905) fokz8
»

Navodila za Wii?

Oddelek: Konzole
52137 (2113) Furbo

Nintendo Wii

Oddelek: Konzole
101364 (1075) Mavrik
»

Kako naresti rezervno kopijo ploščka za Wii?

Oddelek: Konzole
172081 (842) k4vz0024

Več podobnih tem