» »

modificiranje WII soft ali hard

modificiranje WII soft ali hard

1
2
3

Blond ::

Pozdravljeni mojstri.

Moj WII ima Ver 4.0E in še ni softmodan.
Moje vprašanje ali naj ga pred softmodom posodobim na zadnjo verzijo ali ne ?
Kaj pridobim z updatom iz 4.0E ???

Hvala in LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

gamemen ::

ni nujno. to lahko narediš po želji. glavni je pogon ki ga imaš v tvojem Wiiju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gamemen ()

Blond ::

Kaj pa pridobim z updati ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

c3p0 ::

Ne posodabljaj na 4.2, posodobi na 4.1, a po postopku.

Blond ::

kaj je 4.2 slabši od 4.1
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

c3p0 ::

Slabši za modderje, ja.

Blond ::

to pomeni update iz 4.0 na 4.1 in potem softmode ?

te pa gremo v akcijo
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

markk1 ::

kupil sem prejel classic controller za wii vendar mi ga nikjer ne zazna. je pa takšen kontroler
link. ima slučajno kdo izkušnje s takšnimi kontrolerji?

hvala

Alamar ::

Link ne dela. Če si slučajno kupil na ebayu škart ponaredek iz Kitajske za par EUR, je čisto verjetno, da je defekten.

markk1 ::

morale bi delat samo ne vem kako link

c00L3r ::

Morda neumno vprašanje. V kateri igri si preizkusil ta kontroler? Ker večina Wii iger ga najverjetneje ne prepozna klasičnega kontrolerja, ali pač?

markk1 ::

v fifi sem probaval in tam ni bilo nič, v nfs mi sicer zaznalo samo nekak nisem uspel priti do playa :)

Alamar ::

Čip šit ponaredek. Probaj še v kakšnem špilu (mogoče kakšnem virtual console). Meni je crknil po dveh tednih uporabe (isto iz Hong Konga).

markk1 ::

ja samo v nfs mi jih je zaznal, tako da niso fuč pač špilat še morem znat pa bo to to :P

hojnikb ::

A mogoče ve kdo kir pogon majo teti beli Wiiji, ki se prodajajo v BigBangu.A majo že tanov pogon, ko ne prebavla navadnih DVDjov ?
#brezpodpisa

LuGi ::

Prebavla jih ce swapas dvd board ;)

hojnikb ::

No tega pa rajši nebi delal.
A na tem z MPlayerCE delajo OK divxi ?
Pa kak je z podnapisi ?
#brezpodpisa

hojnikb ::

A ve mogoče kdo kak naštimaš al pa če obstaja kaka modana verzija internet channala da maš šumnike al pa sam obične črke (čšž -> csz) ?

Ker tisti kvadratki so tečni ;((

hojnikb je izjavil:

No tega pa rajši nebi delal.
A na tem z MPlayerCE delajo OK divxi ?
Pa kak je z podnapisi ?

To sn zdej zrihtu :)) pa še celo NTFS patricijo z externega diska bere 8-)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

HupChup ::

Samo eno hitro vprašanje, glede na to, kaj berem tukaj o softmodanju:

http://www.goblin.si/nintendo-wii/ninte...

To je torej slaba kupčija, kar tu ponujajo, si lahko naredim doma?

Hvala!

hojnikb ::

Vsakega Wiija se da softmodad doma, rabiš sam eno sd kartico pa mal potrplenja.Je pa res da z tetimi novimi Wiiji lahko backupe sam preko usb kjuča zaganjaš.

Še vodič za softmodanje:
Kliik
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blze ::

živjo folk, imam wii-ja ver 4.2e in softmodanga.

Problem se mi poraja pri igri sport resort, namreč ko poženem z usb loaderjem mi začne mleti nato pa vsakič vrže v začetni meni wii-ja. probal sem tudi sz neogama loaderjem in je isto. Druge špile mi pa delajo use ok, samo ta zeza? Kdo je meu podoben problem in kaj nardit? imam motion plus priklopljen tako da tle ni problem. Probal sem tudi obe verziji PAL in NTSC in je pri obeh isti problem. Zelo rad bi zrihtal da bi lahko igrak ta sport resort.

hvala za nasvete
uživejte
blze

hojnikb ::

Slab release mogoče ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blze ::

ma sm probal dve verziji različni pa isto :(

najdu sem tole:
Use NeoGamma as the USB Loader or use USB loader GX. Both have #002 fix.

You need to get the alt-dol file from the Wii Sports Resort ISO.

Open it in Wii Scrubber and go to partition2>sys >mpls_movie and save the player.dol file.

Rename the Player.dol file to RZTE01.dol

For NeoGamma enable the #002 fix setting and Enable the Alt_dol setting. Place the RZTE01.dol in the NeoGamma folder that should be located at the root of your SD card.

For USB Loader GX enable the #002 fix setting and Enable the Alt_dol setting. Place the RZTE.dol in the root of the SD card.

Both ways should work. Also I would update to cIOS38_rev14 which came out the other day.

vendar ne vem kje najdet tale fajl You need to get the alt-dol file from the Wii Sports Resort ISO??

a to dobim na računalnik al je to na prenosnem disku kjer imam gor iso file?
Naj nekdo pomaga ki se bolje spozna na to :)
uživejte
blze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blze ()

blaz_ ::

pr neogamma se da tam pri poganjanju igre, izbrati da uporab main.dol al pa player.dol, z enim se je dal pogledat filmčke, pol je pa spet v menu zabasov, z drugim pa do screena pridt ko je zahtevov wii motion plus prklopt (naprej pa kdob vedu, mrbit bi delal...)
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

hojnikb ::

A ve kdo mogoče kak bi nastavu MPlayer CE da bi šumnike normalno prikazoval ?
#brezpodpisa

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

A ve kdo mogoče kak bi nastavu MPlayer CE da bi šumnike normalno prikazoval ?

anyone ?
probu sn ži vsa mogoča kodiranja znakov,pa je najbolš kar je lahko da prikazuje sam č z iso8856-1 kodiranjem.
#brezpodpisa

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

hojnikb je izjavil:

A ve kdo mogoče kak bi nastavu MPlayer CE da bi šumnike normalno prikazoval ?

anyone ?
probu sn ži vsa mogoča kodiranja znakov,pa je najbolš kar je lahko da prikazuje sam č z iso8856-1 kodiranjem.

Ok, rešu sn problem ..:D:D:D

Če bo še kdo meu iste probleme:
Dodaj tole v MPLAYER fajl pa spremen font v arial
#Subtitles Setting
slang=hr
subcp=cp1250
#brezpodpisa

opajec ::

imam problem, želim zaganjati igre preko zunanjega USB diska WD z lastnim napajanjem. Velikost 3,5" 250 Gb. Formatiran na WBFS ena particija. Zaženem pa mi ga WII ne prepozna in ga ne bere. kaka ideja ali pomoč?

hojnikb ::

si prklopo v taprav usb port ?
#brezpodpisa

opajec ::

ja, USB ključek 8gb od apacerja prebere brez problema in se igre zaženejo in dajo igrat, ko pa priklopim v isti USB disk,pa zaženem preko USB loaderja pa napiše tisto kao loading potem pa črni ekran in nič....tudi po nekja miutah.enostavno ugasnem disk in potem še WII,ker nič več ne reagira.

hojnikb ::

Maš disk prav formatiran ?
Mogoče ga matra napajanje..
#brezpodpisa

opajec ::

zdr,
upam da imam disk prav formatiran, ker mi v WBFS programčku vse igre pokaže,tudi ključ sem naredil tako.
disk je WD 2500JS z zunanjim napajanjem. nisem ga našel na seznamu glede kompatibilnosti. kaj bi lahko napajanje zaj...?

lp

hojnikb ::

opajec je izjavil:

zdr,
upam da imam disk prav formatiran, ker mi v WBFS programčku vse igre pokaže,tudi ključ sem naredil tako.
disk je WD 2500JS z zunanjim napajanjem. nisem ga našel na seznamu glede kompatibilnosti. kaj bi lahko napajanje zaj...?

lp

Ber ZS ;)
#brezpodpisa

markk1 ::

poskušaj z manjšo kapaciteto, jaz sem šel iz manjše na večjo do 80 giga. 160 mi ni hotelo brati.

opajec ::

hv za nasvete,sem enostavno zamenjal in nabavil novega Trekstor Data station 500Gb indela tip top
razdeljen 200 Gb za Wiija (WBFS) ostalo NFTS

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opajec ()

lisko83 ::

opajec je izjavil:

hv za nasvete,sem enostavno zamenjal in nabavil novega Trekstor Data station 500Gb indela tip top
razdeljen 200 Gb za Wiija (WBFS) ostalo NFTS

lp

Zdravo

Sem nov uporabnik wiija pa imam odklenjenega, da lahko iz zunanjega diska igram igrce, ampak je problem, ker mi ne prepozna igrc pa imam iso fajl gor! Problem je verjetno s formatiranjem! Bi blo zelo fajn, če mi nekdo pove s katerim programom in kako se sformatira tako kot je opisano zgoraj???

OK.d ::

rabiš program WBFS manager z katerim formatiraš disk, potem pa na njega preko tega programa tudi nalagaš igre - a bo šlo sedaj
LPOK.d

lisko83 ::

Hvala! Sem probal dol potegnit ta program, ampak mi pri inštaliranju javi neko napako in se ne more inštalirat do konca, pride nekje do sredine samo!???
Aja, more bit 3.0 ali je lahko 2.5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lisko83 ()

blazevalnik ::

Podzravljeni,rad bi softmodal mojo konzolo vendar ne znam :( problem pa je da tud nijam dnarja da bi plačeval gledal sem pri Goblinu(je v mojo bližini) je 55EUR z čipom vred kar se mi zdi res veliko.No tukaj ima
sanelcar neko punudbo:Kartica vsebuje programski odklep za Wii konzole, lahko igrate vse igre, brskate po internetu, gledate filme,... Samo vstavite v režo in konzola je odklenjena za igranje presnetih iger z DVDjev ali celo preko USB priključka. Če imate na voljo prenosni disk ali USB ključek lahko igrate igre kar preko USBeja, igre se tako zaganjajo hitreje in pri tem ne obrabljate laserja. Trenutno imam na voljo 200 iger na prenosnem disku ki jih lahko preiskusite.

Odklene vse Wii-je, tako črne kot bele

GARANCIJA OSTANE ker gre za programski odklep, v primeru servisa samo odstranite kartico in je konzola taka kot je bila.


Sedaj pa me zanima ce si lahko jaz kje download ta software?


Lp Blaž

P.S V naprej se vam zahvaljujem za pomoč!

bakki ::

Tu vse piše in si dol potegneš... dela pa do verzije 4.2.

Verzije 4.3 še ne gre (gre, ampak pozabi...)!


Samo ne jokat če bo šlo kaj narobe... 3x preberi in ko ti bo jasno(saj ti ne bo), poskusi in še 3x preberi.

Meni je postal odklep rutina 8-)

hojnikb ::

Yup 4.3 verzija gre, sam rabiš LEGO Indiana Jones pa mal časa ;)
#brezpodpisa

LuGi ::

Vse kar rabis je na wiibrew.org oz. ce imas 4.3 potrebujes se lego indiana jones.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

blazevalnik ::

@bakki Lahko bi mi pomagal ne?... Prosim. Vsaj malce mi razloži jaz imam 3.3E verzijo.

Prosim pomagajte mi.:8)

OK.d ::

-če še nisi nikoli to počel in se ti ne sanja o teh stvareh pojdi k nekomu da ti to naredi-vse skupaj za ceno ene igrice
-škoda živcev in časa, ker lahko medtem ko tu sprašuješ že igraš in uživaš;)
LPOK.d

mihco ::

OK.d je izjavil:

-če še nisi nikoli to počel in se ti ne sanja o teh stvareh pojdi k nekomu da ti to naredi-vse skupaj za ceno ene igrice
-škoda živcev in časa, ker lahko medtem ko tu sprašuješ že igraš in uživaš;)

EXACTLY...sicer obstajajo tutoriali na youtube z tocnim postopkom ampak ce vsaj ne razumes odlicno anglesko daj nekomu da to naredi, ker lahko ostanes z brickano(neuporabno) konzolo. Raje daj nekomu 30EUR za odklep, ker ce bos eksperimentiral sam se ti zna zgodit, da bos moral dati kasneje 80 EUR za unbrick. Postopek pa niti ni tako kratek, da bi ti ga lahko nekdo razlozo v par korakih tukaj na forumu.
http://www.wiihacks.com/recommended-faq... tukaj imas navodila za odklep vseh verzij. Absolutno pa odsvetujem update konzole na vec kot 4.1, ker ne prinasa nic dobrega.

lisko83 ::

opajec je izjavil:

hv za nasvete,sem enostavno zamenjal in nabavil novega Trekstor Data station 500Gb indela tip top
razdeljen 200 Gb za Wiija (WBFS) ostalo NFTS

lp


Juhu, ratalo mi je, da mi igrce delajo iz zunanjega diska! Hvala vsem za info.
Zdaj mam pa drug problem! Rad bi imel naret disk tako kot je zgoraj v citatu, torej razdeljenega za wii igrce in pač ostale podatke. Ve kdo s katerim programom se da to naredit? Namreč zdaj, ko imam posnete igrce na disku, ne morem dat gor recimo filmov, ker mi vedno znova javi, da morem formatirat disk, če hočem dat filme gor. Pa v obratno smer je tudi!

Hvala za pomoč.

sandicar ::

Jaz imam igro indiana jones original adventures, tako da jih lahko odklenem, odklenil sem jih pa že kar nekaj prijateljem in sebi, pa tudi drugim ljudem, ki so potrebovali odklep. Odklenem vse verzije od 3.0 do 4.3 brez problema, če kdo kaj rabi naj me kontaktira. lahko tudi na mail: sandimehic@gmail.com

c3p0 ::

To je oglas?

tt1024 ::

Imam problem z mojim softmodanim Wiijem (v.4,2E) Ko zaženem neo gamma loader in igro iz USB ključka mi vse dela kako minuto ali dve potem pa se kontroler neha odzivati. Poskusil sem z dvema različnima USB ključkoma, 2 različnima kontrolerjema, 2 različnima igrama, pa povsod enako. Potem sem tudi ugotovil da če sem samo v meniju od neo gamma loader kaki dve minuti se zgodi enako. Kontrolerja se nehata odzivati. Ne pomaga ven in not dat baterije, poskusit ponovno sinhronizirat kontrolerja (igra sama vmes deluje, zvok slika, vse, samo kontrolerja izgubita povezavo). Ima kdo idejo kaj bi to lahko bilo? Aja original igre delujejo normalno čim grem pa v neo gamma loader pa po dveh minutah zgubita povezavo. Help please!!!

c3p0 ::

Probaj z novejšo Neogammo ali USB loader DX. Morda tudi softmod ni bil izveden čisto pravilno. Sam na tak problem še sicer nisem naletel.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nintendo Wii - Softmod

Oddelek: Igre
171678 (1361) opeter
»

Kako dati wii igre na zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
72014 (1909) fokz8
»

Navodila za Wii?

Oddelek: Konzole
52140 (2116) Furbo

Nintendo Wii

Oddelek: Konzole
101366 (1077) Mavrik
»

Kako naresti rezervno kopijo ploščka za Wii?

Oddelek: Konzole
172084 (845) k4vz0024

Več podobnih tem