» »

Izšel Android 1.6 SDK

1
2
»

PrimozR ::

Pri takem kompu ti je problem dati 100 EUR zraven? :P

__Devil__ ::

ja!!!

Kaka je razila men 256mb in 512mb rama na android?
se pozna kaj? če kdo ma že tole?

borchi ::

G1 nima niti kb več RAM-a kot HTC Magic (tisti z manj rama). cpu je tudi isti, edino internal storage je manjši.

kar ni problem pri 'skuhanih' rom-im, ker 90% njih uporablja App2SD (shranjevanje aplikacij na miniSD), ki je praktično neomejen in tudi hitrejši, če ni miniSD kartica ravno največji šrot...

ampak, kdo bo trogal to opeko, ki ima še slabšo baterijo od magica?!
l'jga

__Devil__ ::

Men je ql, ker ga za zmerno ceno še kar dobim.

PrimozR ::

G1 nima niti kb več RAM-a kot HTC Magic (tisti z manj rama). cpu je tudi isti, edino internal storage je manjši.

kar ni problem pri 'skuhanih' rom-im, ker 90% njih uporablja App2SD (shranjevanje aplikacij na miniSD), ki je praktično neomejen in tudi hitrejši, če ni miniSD kartica ravno največji šrot...

ampak, kdo bo trogal to opeko, ki ima še slabšo baterijo od magica?!

Uf, sori, pol ma pa le Hero tolk več RAMa (192 MB proti 288 MB).

__Devil__ ::

HTC Hero:

Zmogljivost in polnilnik:
Procesor
Qualcomm MSM 7200A 528 MHz
RAM
288 MB
Polnilnik telefona
512 MB ROM
Dodatni polnilnik
MicroSD


HTC Deam (G1):

Zmogljivost in polnilnik:
Procesor
Qualcomm MSM7201A 528 Mhz
RAM
192 MB
Polnilnik telefona
256 MB ROM
Dodatni polnilnik
MicroSD


HTC Magic:

Zmogljivost in polnilnik:
Procesor
Qualcomm MSM7201A 528 Mhz
RAM
192 MB
Polnilnik telefona
512 MB ROM
Dodatni polnilnik
MicroSD

V bistvu so vsi isti šmorn razen, da je tu pa tam kakšen "bonbonček" poleg, ki tak večina ne rabi. Aplikacije pa majo vsi isto :)

PrimozR ::

Več RAMa ne rabiš? Jah, pol pa kr vzem Samsung Galaxy. Okej, sej Hero ima custom UI, ampak mu hudo manjka procesorske moči in RAMa. Firmware update naredi zadevo bolj gladko, pa vseeno.

__Devil__ ::

Vsi foni ko sem jih gori opisal so hudi z androidom!

aja, meni vsaj, vam itaq ne >:D

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Your point being? :P

__Devil__ ::

Povej kak se updata android al pa bodi tiho ! >:D

PrimozR ::

http://www.talkandroid.com/1029-android...

Tukaj je manual update za G1, načeloma naj bi se, če se ne motim, updejtali celo sami, prek 3G povezave!

Aha, updejtal so se G1 prek T-Mobilea. V Sloveniji bo verjetno treba ročno, po zgornjem postopku. http://www.findmysoft.com/news/Google-R...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

borchi ::

HTC Magic:

Zmogljivost in polnilnik:
Procesor
Qualcomm MSM7201A 528 Mhz
RAM
192 MB
Polnilnik telefona
512 MB ROM
Dodatni polnilnik
MicroSD


ne. RAM 288 MB!

(192 MB imajo samo T-Mobile, Vodafon 'with Google(tm)' branded Magic-i. npr. pri Simobilu dobiš stock HTC Magic-a z 288MB RAM-a)

> Povej kak se updata android al pa bodi tiho !

odvisno kje ga kupiš. v sloveniji nihče ne prodaja android telefona, ki bi se nadgrajeval OTA. to so vse telefoni za katere ima podporo čez HTC...
l'jga

__Devil__ ::

Kaj je OTA??

To pomeni, če kupim HTC G1 v slo potem nebom mogel updatat mojega android-a ? :O

borchi ::

> Kaj je OTA??

over the air.

> To pomeni, če kupim HTC G1 v slo potem nebom mogel updatat mojega android-a ? :O

boš, če bo izdal uradni update HTC, ali pa boš root-al telefon in naložil kak neuradni rom...
l'jga

__Devil__ ::

aja, to misliš, da grem na razne strani kot so ip-mart, noeman gsm in potegnem update pa dam na fon in ga naložim, če prav razumem?

Neuradni si mislil, da ga samo dol potegnem in naložim ne?

a potem nebo nič drugače, kot če bi tam v tisti državi uradno updatal ne? isti software/aplikacije/pa to mislim?


tnx :D

PrimozR ::

Sej sem ti dal linke kako poteka. ROM pa že nekje stakneš. Magari na enem forumu al pa kej. Naložiš pohekan SenseUI ROM pa je :D

samek ::

@devil: Vsi HTCjevi telefoni imajo dobro podporo na forum.xda-developers.com. Tam boš našel odgovore na večino tvojih vprašanj :)
/dev/null

__Devil__ ::

@PIPI: to me boš naučil po korakih, ko dobim svojo android napravo.
@samek: Hvala!

PrimozR ::

Uf, nisem taprav naslov za te zadeve ;)

Povprašaj na slo-android forumu, sicer pa ja, glej XDA-developers. Vsaj to bom počel jaz, ko dobim herota (ki je pa od G1 pač nekoliko drugačen zaradi SenseUIja).

__Devil__ ::

No super, potem si bova delila lepe in slabe izkušnje z androidom =). Aja, tisti ki kupijo, recimo Herota oz. magic pri mobitelu/simubilu, bodo tudi morali tako delati update, če bodo hoteli? ali, če vzamem preko operaterja bo šlo updatat?

Še eno vprašanje: kaj je SenseUI ??

borchi ::

> Aja, tisti ki kupijo, recimo Herota oz. magic pri mobitelu/simubilu, bodo tudi morali tako delati update, če bodo hoteli? ali, če vzamem preko operaterja bo šlo updatat?

grr... kot že povedano, imaš 2 možnosti. uradni HTC rom (ko/če ga HTC izda), neuradni Hero/Magic rom (forum.xda-developers.com)...
l'jga

__Devil__ ::

Še ralika men uradnim in neuradnim "ROM-om". ali je ni?

d0rK ::

Po toliko vprasanjih se clovek vprasa: Ti sploh ves kaj kupujes?

Tody ::

bizgec valda je razlika, al misliš da ma folk res preveč časa in je šel delat svojo verzijo samo zato da bo še neuradna. Ker vem da boš vprašal, kaka je razlika ti že zdaj povem da pojdi na forum pogledat. Tam vse vrjetno piše. Za roko te pa noben ne bo držal... (razen če daš 50 eur na uro ;) pa še to za učenje ne za držanje za roko :D )

__Devil__ ::

ok, to bo vse ZAENKRAT ! :D

PrimozR ::

SenseUI je hudo predelean GUI, ki ga uporablja Hero. Na ostalih Android telefonih je zaenkrat več ali manj neuporaben zarad rpemal RAMa, razen na tovarniških magicih (s polnim RAMom). Je pa Sense rpecej boljši od običnega UIja (IMO).

opajec ::

a mi lahko kdo na kratko razloži kje lahko snamem dol nadgradnjo iz 1.5 na 1.6 verzijo imam GM DSTL1, najenostavnejšo varianto bi prosil

PrimozR ::

GM DSTL1?

jinzo ::

http://www.generalmobile.com/index.asp?...
opajec kje pa si to staknil ? nisem vedal da so že sploh v prodaji.
http://www.generalmobile.com/index.asp?... -- tukaj so navodila.

opajec ::

tisto je ,vsaj mislim še vedno 1.5 verzija na GM strani

Brane2 ::

Kdaj bodo pa dali ven 2.0 ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jinzo ::

@opajec
jah pol ti uradno samo to preostane. Glede na razširjenost te naprave, tudi dvomim da ga veliko custom modov podpira.

@Brane
Ko bo fertik verjetno. Drgač pa kar v kratkem je napovedano par telefonov z 2.0 - tako da še letos bi jaz rekel :)

Brane2 ::

Ampak Motorolin Droid je tik pred izdajo in ta ima Android 2.0...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jinzo ::

"tik" pred izdajo, se napovedali ga niso. Mimogrede. Ja pravijo novembra, ce bo sreca.

__Devil__ ::

Mam eno vprašanje.

Zjebo sem si HTC Magic-a, pa me zanima, če kdo ve kako ga "root-at" preko katerega drugega roma ? oz. kako naložiti originalen 1.6 verzijo? ker sem potegnil dol in je 250mb, ter nevem kaj morem dati na kartico. Rabim root, za uraden update? če sam naredim.
Zna kdo pomagat?

Večkrat mi to napiše:

Process #236 (app_1001:app_10001)
lv.n3o.swapper

wants to run:
/system/bin/st
as
root:root

napiše pa še tole pod mošnosti:
always allow always deny
allow deny

V glavnem zjebal sem celi fon, in noben ROM ne dela normalno.. včasih ne dela wifi, kamera itd..

Tudi reset fona se ne da na prav, ker se da v prejšni rom od herota ko sem a nalagal.

anyone?

:/

PrimozR ::

Ja bravo, res. Herotov ROM nalagat. Spet fali rolleye smajli.

__Devil__ ::

Če pa mi dela zdaj :D. Samo bom raje probal nazaj uraden ROM naložit. Ker ni nič posebnega tale hero rom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti z začetka WWDC - OS X

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4824014 (21219) MrStein
»

Googlova konferenca I/O bi bila lahko kar Android konferenca

Oddelek: Novice / Android
217068 (6099) matejdro
»

Konec maja bo Microsoft predstavil naslednjo različico Windows Phone

Oddelek: Novice / Windows Mobile
153836 (3082) Bor H
»

Android na iPhoneu, Froyo že v divjini

Oddelek: Novice / Android
204942 (4129) Relanium
»

Android 2.1 za Droid, Hero, hekanje Droida

Oddelek: Novice / Android
196281 (5418) poweroff

Več podobnih tem