» »

Blizzardova naslednja masovka še bolj masovna

Blizzardova naslednja masovka še bolj masovna

Zgolj peščica uporabnikov

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Blizzard je s svojimi 11 milijoni naročniki, ki vsak mesec plačajo za igranje World of Warcrafta, brez težav alfa in omega sveta masovno-večigralskih spletnih iger. A tudi tako velike množice, kot jih ima WoW, Blizzardu očitno niso dovolj, saj so povedali, da bo njegov naslednik bolj zanimiv za širšo javnost. Kako bodo to dosegli še ni znano, a že dolgo je potrjeno, da naslednik ne bo uporabljal franšize, podobne World of Warcraftu. To pomeni, da odpadejo magična bitja vseh velikosti in oblik ter da bo nova masovka mnogo bolj vsakodnevna, torej bodo namesto škratov, orkov, palčkov in podobnih aktualni predvsem običajni ljudje. A po drugi strani je popolnoma mogoče tudi, da bodo ljudje le potniki, če bi prišlo do dirkaške masovke. Pri Blizzardu so dodali še, da bodo igralcem Starcraft II prek sistema Battle.net omogočali medmrežno igranje za nagrade, med katerimi bodo tudi denarne, ko bo igra seveda izšla.

41 komentarjev

vorantz ::

World of Sims? :|

Prospekt ::

Pred 2015 sploh ničesar ne pričakujte, do takrat bodo glih izdal celoten starcraft2 ter diablo3. :D

kivi113 ::

Lepo, bomo namesto pokra igrali Starcraft2 za denar. Sam škoda ker mam tako v ku*** apm (actions per minute).

r0ker ::

http://www.ctrlaltdel-online.com/comic....
zgleda da se najbolj splača delat nekaj za ljudi odvisniškega; cigarete, alkohol, MMO..

Zmajc ::

Blizzard si več ne zasluži prostora na trgu igričarske industrije. Kot pijavke so,sedijo na starih lovorikah in brez ene nove igre izdane celo večnost samo še vlečejo z starih franšiz keš.

Odkar so izdali WoW so se neizmerno polenili, za izdanje nadaljevanj teh par franšiz ki jih majo rabijo skoraj 10 let. Sramota.

Samo za primerjavo. Med tem ko je Blizzard v zadnjih 9 letih izdal 3 igre, 4 dodatke in 0 iger z novim IPjem je BioWare izdal 9 iger, 4 dodatke in od tega 6 iger z novim IPjem s tem da je par iger (NWN2 + dodatki, KoTOR 2) pod njihovim nadzorom izdal še Obsidian. Pa še dosti manjša firma so finančno.

To je to ko maš za šefa ljudi kot so Robert Kotick...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

XsenO ::

In koliko od teh iger se še sedak igra masovno?
Bioware dela odlične klasike, a Blizzard dela brezčasne mojstrovine.
1 + 1 = 1

Zmajc ::

WoW je brezčasna mojstrovina? WoW je uspel psihološki experiment kako zasvojiti čim več ljudi da par let zapravijo za to da igrajo eno in isto stvar (z 10 let staro grafiko) ter ti za to še plačujejo.

Warcraft, Diablo in Starcraft so kul ampak daleč od "brezčasnih mojstrovin".

Poglej koliko klasikov ki jih je naredil Bioware se igra še danes pa boš videl kdo dela brezčasne mojstrovine. Da o tem da je Baldur's Gate redefiniral žanr modernih FRPJev sploh ne govorimo.

Btw ... Bioware bo v kratkem vstopil na trg MMOjev z Star Wars: The Old Republic.

Filo ::

MMO Star Wars: The Old Republic, če mene vprašaš bo to fail, zakaj? ... če je pa kaj razvlečeno in milionkrat porabljneo je pa to franšiza starwars.

Tr0n ::

Pred 2015 sploh ničesar ne pričakujte, do takrat bodo glih izdal celoten starcraft2 ter diablo3. :D

Optimist. :)

MMO Star Wars: The Old Republic, če mene vprašaš bo to fail, zakaj? ... če je pa kaj razvlečeno in milionkrat porabljneo je pa to franšiza starwars.

Pa zgleda tudi precej okorno in uncool. Vsaj po prvih gameplay video posnetnih sodec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

tinlad3n ::

Blizzard dela na kvaliteti in ne kvantiteti. To ti vse pove, da sploh nimaš kaj rečt čez njih. Grafika sploh ni pomembna pri takih igrah, važna je igralnost. Če hočeš pa dobro grafiko igraj kaj drugega in zapravljaj tisočake za računalnik.

Gatsu ::

Lepa grafika mine, dobra igra pa živi naprej - lep dokaz za to so praktično vse Blizzardove igre, saj nikoli niso grafično izstopale, pa jih tudi po 7-10 letih še vedno igra ogromno ljudi, medtem ko bivših grafičnih biserčkov noben niti povoha ne več.

tinlad3n ::

Tudi brez vrhunske grafike blizzardove igre izgledajo odlično.

ahac ::

Blizzard si več ne zasluži prostora na trgu igričarske industrije. Kot pijavke so,sedijo na starih lovorikah in brez ene nove igre izdane celo večnost samo še vlečejo z starih franšiz keš.

Praviš, da ne izdajajo novih iger dovolj hitro in istočasno vlečejo z starih franšiz? Kako točno gre to?
Jaz sem vedno mislu, da je "vlečenje" ko štancaš nove dele ene franšize vsako leto ali dve.

Odkar so izdali WoW so se neizmerno polenili, za izdanje nadaljevanj teh par franšiz ki jih majo rabijo skoraj 10 let. Sramota.

To bodo tudi igre, ki se bodo tudi igrale še 10 let po izzidu. Mass Effect se ne bo.

WoW je brezčasna mojstrovina? WoW je uspel psihološki experiment kako zasvojiti čim več ljudi da par let zapravijo za to da igrajo eno in isto stvar (z 10 let staro grafiko) ter ti za to še plačujejo.

WoW zdaj je čisto nekaj drugega kot WoW, ko je izšel. Če trdiš, da igrajo vedno eno in isto samo dokazuješ, da nimaš pojma.

Poglej koliko klasikov ki jih je naredil Bioware se igra še danes pa boš videl kdo dela brezčasne mojstrovine.

Čakaj... kaj zdej? A je prav, da ljudje igrajo eno in isto al ne? Pri WoW praviš, da ne... pri Bioware klasikah pa očitno praviš, da ja.

Sploh pa... me res zanima kater star Bioware špil se še vedno igra tolk kot se Starcraft? In kater 12 let star špil še vedno redno patchajo?

Da o tem da je Baldur's Gate redefiniral žanr modernih FRPJev sploh ne govorimo.

A Starcraft pa ni redefiniral RTSjev? Še zdaj je to špil po katerem se vsi zgledujejo.

Btw ... Bioware bo v kratkem vstopil na trg MMOjev z Star Wars: The Old Republic.

A to zato, da bodo vlekl denar od Starwars zasvojencev?

ps. Glede SW:TOR je težko kaj rečt... po eni strani zgleda kul, po drugi strani si pa ne predstavljam kako bodo z takim sistemom napredovanja lahko naredil kakšne masovne fighte.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

strictom ::

Do not fuck with us! Join us or forever be doomed to crappy mmos...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Mavrik ::

To bodo tudi igre, ki se bodo tudi igrale še 10 let po izzidu. Mass Effect se ne bo.


In kaj točno bi 10 let delal s singleplayer igro? A se vi poslušate kake bedarije bluzite?
The truth is rarely pure and never simple.

XsenO ::

Warcraft, Diablo in Starcraft so kul ampak daleč od "brezčasnih mojstrovin".


Če igra, ki je še vedno zelo igrana po 11 letih ni brezčasna mojstrovina potem nevem kaj bi lahko tako označili :)


(z 10 let staro grafiko)


S tako izjavo pljuvaš po vseh infinity engine igrah



In kaj točno bi 10 let delal s singleplayer igro? A se vi poslušate kake bedarije bluzite?


Baldur's gate trilogy, single player igra a je vredna preigranja vsako leto in skozi vsako igranje kaj novega odkriješ :)
1 + 1 = 1

uio ::

Odkar so izdali WoW so se neizmerno polenili, za izdanje nadaljevanj teh par franšiz ki jih majo rabijo skoraj 10 let. Sramota.

Samo za primerjavo. Med tem ko je Blizzard v zadnjih 9 letih izdal 3 igre, 4 dodatke in 0 iger z novim IPjem je BioWare izdal 9 iger, 4 dodatke in od tega 6 iger z novim IPjem s tem da je par iger (NWN2 + dodatki, KoTOR 2) pod njihovim nadzorom izdal še Obsidian. Pa še dosti manjša firma so finančno.


To pa zato, ker je Wow na tako visoki ravni, da ostali ne sežejo do kolen. Važna je igralnost igre, kaj ti pomaga igra, če ni igralna. Poleg tega pa stalno posodabljajo in izravnavajo igro da je prijetna za igranje.

FireSnake ::

WoW je brezčasna mojstrovina? WoW je uspel psihološki experiment kako zasvojiti čim več ljudi da par let zapravijo za to da igrajo eno in isto stvar (z 10 let staro grafiko) ter ti za to še plačujejo.

Warcraft, Diablo in Starcraft so kul ampak daleč od "brezčasnih mojstrovin".


Zelo zmotno misljenje .... ce bi tvoje trditve drzale, se tetris nikoli ne bi prijel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gzibret ::

Samo tetris je imel za časa izida napredno in lepo grafiko ;)
Vse je za neki dobr!

FireSnake ::

Niti ne:


Ampak se v raznih razlicicah pojavlja se dandanes.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

snow ::

Lepo, bomo namesto pokra igrali Starcraft2 za denar. Sam škoda ker mam tako v ku*** apm (actions per minute).


Bomo ko cs igral ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zmajc ::

Ne me narobe razumet, igral sem Diablo 1 in 2 in zelo užival. Igral tudi WoW sem igral in nekaj časa kar užival polek ampak v končni fazi vidiš da je cela igra zelo preprosta in ponavljajoča se. Ogromna večino questov je zreduciranih na ene in iste fore v 100 preoblekah.

Morajo najt zlato sredino med razvijalnim časom in kvaliteto. ker je rahlo smešno da prvi del Diablo-ja igraš na začetku srednje šole, drugi del ko študiraš, tretjega pa ni zunaj še po tem ko imaš že 6 let delovne dobe. :)

Aljaz1980 ::

morem se strinjat z zmajc glede WoW, je pa tako da alternative niso nič bolše, oziroma ni jih veliko ki ponuja takšen pve/pvp igralnost, še posebej pve (raidanje)
grafika pa tu niti ni problem, če je igralnost odlična
tako kot pri doti

warcraft 3 je pa itak klasika za sebe glede na čas ko so jo izdelali, da ne omenjamo da še danes kako novejšo strategijo poseka po dolgem in počez, mogoče v grafiki ne, v igralnosti in vsebini pa 100%

ViperR ::

Kako igro kot je Prince of persia ali pa Supaplex bi se sedaj zaigral ce bi mi delal v x64:S Pa mam comp za 2kEUR. Drgac pa kak pinbal se igra se vedno in se tudi bo, WoW je pa itak sam za geeke tko da rajsi je ne probam:P

Prospekt ::

Blizzard si več ne zasluži prostora na trgu igričarske industrije. Kot pijavke so,sedijo na starih lovorikah in brez ene nove igre izdane celo večnost samo še vlečejo z starih franšiz keš.


Izdelujejo pa samo 1A igre, kar je vredno kakšno leto (ali 3) daljšega čakanja - pa tudi v vsaki so naredili ogromno za posamezno zvrst. Kar poglej kako jih vsi skopirajo samo da izdajo kaj novega (npr: warcraft 3 - heroji z lvl).
Še najslabše so naredili diablo 2, pa še ta je bila ena najboljših iger leta 2000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

vorantz ::

Še najslabše so naredili diablo 2


Zakaj že?

ahac ::

D0h... vsi vemo, da je njihov najslabši špil The Death and Return of Superman.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Seven ::


Baldur's gate trilogy, single player igra a je vredna preigranja vsako leto in skozi vsako igranje kaj novega odkriješ :)


QFT.

Zame je podobna klasika tudi Shandalar (MTG), ce koga zanima je sedaj abandonware:
http://www.slightlymagic.net/wiki/Insta...

ahac ::

GDC Austin: An Inside Look At The Universe Of Warcraft
5.5 million lines of code.
over 27 hours of music
World of Warcraft kicked off with some 2600 quests. They added 2700 quests in the Burning Crusade expansion and another 2350 quests in the Wrath of the Lich King
360,000 text strings and some 2 million words.
Patch 3.1 pushed some 4.7 petabytes of data to the players
over 13,250 server blades, 75,000 cpu cores, and 112.5 terabytes of blade RAM
2,056 game masters
World of Warcraft utilizes 20,000 computer systems, 1.3 petabytes of storage, and more than 4600 people


'Endless Iteration' The Secret To All Blizzard Games
Maybe we'll like it when we put it in, maybe we won't. We'll leave it in there for a while, we'll let it percolate. We'll play it and play it and play it, and then we'll come back. We might throw it all out, or we'll throw half of that out and redo it."
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Sunflesh ::

WoW je nažalost preveč zasvojlijiva, nemoreš nehat. Isto kot ostale droge...
Najprej sm proval trial za 10 dni in bil pečen za leto dni :). Le s težavo sem nehal hehe.

techfreak :) ::

WoW je nažalost preveč zasvojlijiva, nemoreš nehat. Isto kot ostale droge...
Najprej sm proval trial za 10 dni in bil pečen za leto dni :). Le s težavo sem nehal hehe.

Seveda ...

ZaOstali ::

Blizzard dela na kvaliteti in ne kvantiteti. To ti vse pove, da sploh nimaš kaj rečt čez njih. Grafika sploh ni pomembna pri takih igrah, važna je igralnost. Če hočeš pa dobro grafiko igraj kaj drugega in zapravljaj tisočake za računalnik.

PRedstavljajmo si, da v našem svetu MMO ne obstaja.
Ali potem ta izjava zbledi?

nuclear ::

Igral sem 1 leto, na začetku je neverjeten adrenalin, ker nisem nikoli prej igral MMO. Ampak ko prideš do tistega maksimuma, ko začneš raidat, ti je zanimivo še nekaj časa, potem pa ko se raidanje skos ponavlja pa ti enostavno ni več zanimivo.
Sam sem recimo šel na achievement zbrati 100 mountov, in sem na silo igral, kajti ni bil tisto kot včasih. Sedaj že 2 meseca nisem igral,....
Danes pa sem se vrnil nazaj, kar tako iz občutka,.. lol

Drugače pa, sej če samo raidaš(4 ure zvečer) in ne delaš drugih nepotrebnih stvari, imaš čez dan zelo veliko prostega časa, ko prideš iz šihta(šole),... Samo pravilno in pametno moraš razporejat.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Matev ::

Drugače pa, sej če samo raidaš(4 ure zvečer) in ne delaš drugih nepotrebnih stvari


lol
ion katere so te "druge nepotrebne stvari"

BigWhale ::

Hm, mene pa WOW ni nikoli pritegnil. I'm sick of medieval RP's. Fuck Hack'n'Slash, jest bi en BattleTech MMO ali kaj podobnega.

subby ::

SWTOR definitivno ne bo fail. Sigurno bo totalno požrl wow. Osebno si sestavljam i7 gamerski sistem samo zaradi prihajajočega swtora.

XsenO ::

Hm, mene pa WOW ni nikoli pritegnil. I'm sick of medieval RP's.


Jaz nebi wow-a označil kot medieval RP saj je zelo daleč od tega. No morda klasični wow, bi znal spadati pod tem toda sedaj ko se folk fura naokoli s tanki, motorji, helikopterj, ter uporablja bojne strupe zraven tega pa celo vidiš wow verzijo aktivistov od PETA-e...
1 + 1 = 1

BigWhale ::

To je se vedno medieval in ni nic kaj futuristic. :) Mogoce bi bilo boljs ce bi rekle, da bi rad kak space oriented MMO.

PARTyZAN ::

BW: SW:TOR, STOL

BigWhale ::

Partizan, tole je se oboje in development hehe. Za STOL sem ze applied za beta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World of Warcraft je ostal brez naslednika

Oddelek: Novice / Igre
2910665 (8226) HeMan
»

igre za zabijanje časa

Oddelek: Igre
499964 (8144) crniangeo
»

Activision ukinja Guitar Hero

Oddelek: Novice / Igre
64613 (3863) ahac
»

Blizzardova naslednja masovka še bolj masovna

Oddelek: Novice / Igre
414952 (3386) BigWhale
»

Blizzard odšteva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7010135 (6617) JutriPS3

Več podobnih tem