» »

problem z mrežno kartico

problem z mrežno kartico

Neon87 ::

Pozdravljeni,

imam hude probleme z usposabljanjem mrežne kartice, popravljam en računalnik kjer je na pohodu bila strela, ki je uničila mrežno in pa grafično kartico.
Kupil sem novo mrežno, jo vstavil pa operacijski sistem(winXP), ne najde nove strojne opreme. En mrežni adapter se že nahaja na matični(vendar le-ta ne dela), zato sem ga disablu v BIOS-u, ker sem mislil da bi lahko to povzročalo težave.
Mrežna kartica na drugem PCju dela, prav tako sem probal mrežno iz drugega PCja pa je isto ne zazna.

V BIOS-u sem omogočal/onemogočal določene stvari, sem mislil da se "tepe" s kakšno drugo strojno opremo...pa ne pomaga.
V device manager-ju pod Network adapters enostavno ni te kartice(če je omogočena tista ki je na integrirana na matični tisto najde, vendar tista ni delujoča).
Poskusil sem vse slote, pa nič..

Če pa dam v device managerju, da mi prikaže tud skrite naprave pa mi napiše ustrezno-nekak vsilim gonilnike, pa mi po ponovnem zagonu že nekak pokaže, vendar je ne gre zagnati. Napiše-"naprave ni mogoče zaznati".
EDIT: tisto je nek Realtek RTL 8139 Fast Ethernet NIC

Kaj mi je storiti?? Lepo prosim za kak pameten nasvet!
Je možno, da je kakšna okvara z matično ploščo??
Hvala

LP
  • spremenil: Neon87 ()

Wox ::

Menjaj še matično.

Neon87 ::

Zelo zanimiv odgovor, potem pa mi pošlji EUR za matično v kuverti ali pa razloži tistemu, ki mu popravljam računalnik...

Wox ::

Delaj kar hočeš. Jaz bi puskusil z drugo matično in potestiral zadevo. Glede na to, da je skurjena tudi grafična, je zelo verjetno, da jo je tudi matična fasala. Če PSU deluje, je prenapetost prišla po omrežnem kablu skozi NIC na matično in od tam na grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Neon87 ::

Bom jutri poskusil dat eno tv kartico v en slot in bom videl, če jo bo našlo..če jo bo potem verjetno ni kaj narobe z matično?
ali pač?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Brez avdio naprave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
325750 (4069) gasos
»

mrežna kartica

Oddelek: Omrežja in internet
242171 (1913) simon5029
»

mrežna kartica-driverji

Oddelek: Strojna oprema
184075 (3881) bluefish
»

Problem z namestitvijo mrezne kartice

Oddelek: Strojna oprema
263266 (3087) Jakka
»

Local area connecton - izbris

Oddelek: Operacijski sistemi
131060 (780) 'FireSTORM'

Več podobnih tem