» »

Problem pri kreiranju View-a v sql management studiu

Problem pri kreiranju View-a v sql management studiu

mAXTER ::

Pozdravljeni,

ker sem relativno svež v ustvarjanju v SQL okolju bi prosil nekoga za pomoč. Namreč imam projekt rezervacije hotelske sobe in sem ustvaril ter med seboj povezal 6 tabel kot je prikazano spodaj na sliki.
 Tabele

Tabele



Nato sem dodatno še ustvaril tabelo DateDimension z vsemi datumi od leta 1930 do 2080. Za izpise vseh iskanih datumov, vendar je nisem povezal z ostalimi tabelami.

Sedaj pa bi rabil naslednjo poizvedbo oz. view in sicer:
- Da bi mi izpisalo vse sobe, ki so proste v nekem časovnem obdobju
- in vse sobe, ki so proste na določen datum.
Za zasedene mi je nekako ratalo, ker je bilo potrebno samo prebrati podatke iz tabel, medtem ko ne vem kako bi to naredil za izpis prostih sob.

Imam sploh pravo zasnovo tabel ter povezav med njimi, da se takšna poizvedba da narediti al bo treba vse spremeniti oz. kaj dodati?

Za kakršnokoli pomoč bi bil zelo hvaležen,

L.P. M

c00L3r ::

Tabela rezervacije je nepotrebna. Tabelo rezervacija_sobe preimenuj v rezervacije.

Potem pa imaš 2 možnosti

    ali v tabelo rezervacije lahko dodaš stolpca "od" in "do", ki sta tipa datetime
    ali pa v tabelo rezervacije lahko dodaš stolpec datum, tudi tipa datetime (v tem primeru pač moraš za več dni imet več zapisov)

Po tem boš lahko tudi povpraševal po časovnih obdobjih.

keworkian ::

Lahko bi dal tudi Tip sobe pa Cena Sobe v eno skupno tabelo. No vsaj jaz bi tako naredu, ker to je ze prevec kompliciranja ce imas ziljon tabel za eno bogo rec.
Obscenities in B-Flat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excell - osveževanje pivot tabele

Oddelek: Programska oprema
164112 (3723) klemenSLO
»

MSSQL Skripta - problem datum

Oddelek: Programiranje
5722 (629) Ericssony
»

[MySql]Poizvedba za datetime

Oddelek: Programiranje
182453 (2289) krho
»

T-SQL FIRST / TOP / MAX...

Oddelek: Programiranje
61481 (1481) frudi
»

SQL CNVERT; konvertanje datuma

Oddelek: Programiranje
141443 (1249) frudi

Več podobnih tem