» »

iPod Touch s podporo 802.11n

iPod Touch s podporo 802.11n

Broadcom BCM4329

engadget - Tretja generacija iPod Touch, ki jo je Apple predstavil prejšnjo sredo, vsem napovedim navkljub ne vsebuje fotoaparata, ki ga je dobila 5. generacija malih iPod Nanov. A pri odpiranju in temeljitem ogledu novih Touchov, kot je navada za vse Applove izdelke takoj po izidu, so razstavljavci prišli do dveh ugotovitev - da je tiskanina popolnoma pripravljena na senzor, ki bi zajemal slike, ter da čip, ki skrbi za brezžično povezljivost prek WiFi podpira pravkar sprejet standard IEEE 802.11n, česar ne zmore niti iPhone 3GS.

Broadcomov čip, BCM4329, ki je uporabljen v tretji generaciji iPod Touch, poleg brezžične komunikacije prek WiFi standarda 802.11n skrbi tudi za Bluetooth povezljivost ter sprejemanje in, kar je zanimivo, oddajanje v FM spektru. To pomeni, da bi bilo v teoriji predvajanje glasbe npr. v avtomobilu enostavno opravilo, za katerega bi bilo potrebno iPod in radijski sprejemnik nastaviti le na enaki frekvenci. Da so bile govorice o vključitvi fotoaparata potencialno resnične kaže tudi priročna praznina nad LCD zaslonom, ki je bila v pobeglih slikah predproizvodnega modela zasedena s komponento velikosti 6 mm x 6 mm x 3 mm, kar se sklada z velikostjo slikovnega senzorja, uporabljenega v 5. generacijo Nanov.

In ponovno bo prišlo do revolucije čez eno leto, ko bo 4. generacija vsebovala fotoaparat.

23 komentarjev

tinlad3n ::

Tole naj raje vgradijo v iPhone. Pa kaj mi bo fotoaparat na mp3 playerju :S

driver_x ::

Ravno to kot v telefonu.

Spc ::

Sej pa 3Gs že uporablja BCM4329.
 

win64 ::

To FM oddajanje me malo bega, je sploh legalno met tako napravo?

OmegaBlue ::

Pri nas (EU) ne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

driver_x ::

Je tudi nimaš kaj rabiti. Že v okolici Ljubljane imaš polno težav z iskanjem proste frekvence, da ne govorim o tem, kako je, ko prideš na obalo, kjer vskočijo še italijanski in hrvaški radijski programi. Malo bolje je na našem podeželju, ampak moraš tudi tam vsake toliko menjati frekvenco.

Spc ::

Postaneš broadcaster in si narediš "svoj radio"
8-O
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

shadeT ::

To ima N97 že ves čas ;) FM oddajanje namreč.

neres ::

Kar nekaj telefonov ima FM oddajnik in mislim da je dovoljeno v EU, ker imajo zelo šibko moč oddajanja.
V praksi (vsaj za N79) je ta oddajnik uporaben samo če:
1. daš telefon zelo blizu antene
ali
2. je frekvenca prosta. (na primorskem skoraj nemogoče. v osrednji sloveniji še nekako gre.)

Kron ::

Pravzaprav letos septembra Apple ni predstavil nič res novega; le manjše posodobitve.

Od nanota bi bilo za pričakovat, da se mu bo kapaciteta podvojila, vendar so le vgradili kamero. Se mi zdi da iPod izgublja na svoji prvotni namembnosti.

Pri "novem" Touch-u pa še ni bilo povedano, da ima sedaj krajšo avtonomijo v primerjavi s predhodnikom.
=**=C64=**=

Spc ::

Kar nekaj telefonov ima FM oddajnik in mislim da je dovoljeno v EU, ker imajo zelo šibko moč oddajanja.

Kaj pa če uporabiš zraven še 2W ojačevalnik.
:D
 

borchi ::

> Se mi zdi da iPod izgublja na svoji prvotni namembnosti.

ne predvaja več muzike?
l'jga

techfreak :) ::

A nima ponavadi kabel večjo kvaliteto kot FM oddajanje?

bosko1982 ::

se meni samo zdi ali pa je neki čuden čip na sliki... kot da bi z izvijačem potegnil po njem? pa da nebodo kje take vgrajevali... no...nikoli se neve:|
katastrofa od človeštva...

phong ::

Sprašujem se, koliko časa bodo še mp3 playerji v uporabi. Za ovratnik jim vedno bolj dihajo telefoni z mp3 predvajalnikom.
Ali imajo mp3 playerji sploh še kakšno prednost pred takšnimi telefoni?

bluefish ::

Boljša avtonomija, zvok,...

Jst ::

>Pravzaprav letos septembra Apple ni predstavil nič res novega; le manjše posodobitve.

Steve Jobs se je prvič po presaditvi prikazal. The news itself.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Zvok ne, dvomim, da se iPdo TOuch in iPhone kaj močno razlikujeta na tem področju.

Kron ::

> Se mi zdi da iPod izgublja na svoji prvotni namembnosti.

ne predvaja več muzike?


Seveda jo.

Po pravici povedano, za nekoga, ki želi z ipodom poslušati le skladbo, bi bila prioriteta večja količina pomnilnika kot pa video funkcije.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

borchi ::

> Po pravici povedano, za nekoga, ki želi z ipodom poslušati le skladbo, bi bila prioriteta večja količina pomnilnika kot pa video funkcije.

ampak za nekoga, ki si z ipodom želi poslušati samo muziko, pa ipod classic ne pride v poštev ker... nima video kamere, al kaj?!
l'jga

Kron ::

No, jaz osebno mislim, da če bi kupoval nanota, bi mi več pomenilo 32GB kot pa 16GB s kamero za isto ceno.

Smešno je, da je letos nano postal diktafon, radijski sprejemnik, zvočnik in video snemalnik v enem. Manjka še samo funkcija telefona... ups, aja, potem pa imamo že skoraj Iphone.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

sheldon ::

FM oddajnik je dovoljen v EU, samo njegova uporaba pa ni!

Drugače pa v iPod Touch 4G ne vem če bo vgrajen fotoparat prav zato, ker postane preveč podoben iPhoneu, kar si pa apple ne želi!

Spc ::

Hmm..
Ali bi bilo možno iPod spreprogramirat, da bi ta BCM4329 deloval še na drugih frekvencah in ne samo 88-108MHz kot radio ?
Tako bi si lahko naredili portable scanner za analogne frekvence od 25MHz do 200MHz ?
 


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436841 (31233) Lonsarg
»

Apple iPad - povzetek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
34533571 (21819) Bor H
»

Razkrita notranjost Apple TV-ja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3911378 (9932) Hardstyle
»

Apple TV, iOS 4.1

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4015526 (14270) lurker

Več podobnih tem