» »

hitrost prenosa preko wireless

hitrost prenosa preko wireless

prljavac ::

Imam problem z prenosom preko wireless povezave (usb mrežna kartica TP-LINK TL-WN322G 54mb/ps). In sicer prej ko sem imel optično povezavo pri t-2 10/10 mi je downloadalo lepo z 1 mb/s. Zdaj sem pa spremenil paket na 100/10 in mi gre samo do 1,9 mb/s. A ve kdo v čem je problem ker na speed testih mi pokaže pravilno hitrost in tudi na računalniku ki je priklopljen na switch gre lepo 10mb/s.

Hvala

geek93 ::

Odivsno koliko je sejalcev in kako hiter internet imajo.
Jaz mam 12mb internet in mi ponavadi downloada z 1.4MB/s, tu in tam pa samo z 100 =S

bluefish ::

In sicer prej ko sem imel optično povezavo pri t-2 10/10 mi je downloadalo lepo z 1 mb/s. Zdaj sem pa spremenil paket na 100/10 in mi gre samo do 1,9 mb/s. A ve kdo v čem je problem ker na speed testih mi pokaže pravilno hitrost in tudi na računalniku ki je priklopljen na switch gre lepo 10mb/s.
Najprej bo potrebno razčistiti pojme glede enot. B != b, m != M.

Torej, v prvem primeru ti prenaša na 10Mbps s hitrostjo 1MB/s, pri 100Mbps pa z 1,9MB/s?
V tem primeru je po vsej verjetnosti omejitev prenosa routerja.
10MB/s z njim preko zraka ne boš dosegel, bo potrebno investirati v kaj v rangu 100+ EUR.

prljavac ::

sejalcev je blo 1000 in več tako da to ni problem. Je pa res da imam nekakšen cheap sheat in bo najbrž to to.

bluefish ::

Bo pa to. Preberi si novico in temo o novih paketih optike pri t-2 in boš videl kar nekaj omemb, da neki poceni routerji te hitrosti po zraku niti slučajno ne zmorejo.

jan01 ::

g je prepočasen, rabiš kupit en dober router na n standrtu...

bluefish ::

Tudi N je bolj ko ne v teoriji.

Veron ::

g zmore max ~20-24Mbps (skupnega) prenosa

jan01 ::

@blueFish
Še tebi: misliš s zastarelimi/cenenimi implementacijami nja... poglej končno različico 4x4...

OmegaBlue ::

Problem N je v tem da je cel kup routerjov ki so "N" in je potrebno zelo pazit kaj kupuješ. Veliko je "N" routerjev, ki ne podpirajo 40MHz kanalov pač pa samo 20MHz kar prepolovi prepustnost (150Mbit at best), imajo samo 2 anteni med tem ko MIMO zahteva vsaj 3 in določeni so celo omejeni na 2,4GHz namesto oddajanja na 5GHz. Potem seveda če imaš mešano okolje G in N naprav potrebuješ nekaj, kar ima dva ločena oddajnika in ne izvaja multiplexiranja, ki spet zbije performance.

Seveda je treba vzeti v upoštev tudi, da jih veliko ne nosi Gbit switcha - nekateri z Gbit pa ne podpirajo jumboframes.

"N" routerje lahko kupiš že za 45EUR med tem ko so solidno večinoma okoli 150EUR, kar upam da bo s časom padlo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Jp, ravno to je sedaj problem, da je toliko "kao N routerjev", ki so po hitrostih skorajda enaki G, le da imajo malo boljši domet.

_mOuSe_ ::

Max. koliko MB/s bi potem lahko dosegel z 300Mb/s routerjem in mrežno?

bluefish ::

deli z 8 in dobiš teoretično hitrost.

Spajky ::

praktično pa dobrih 10MB/s nekje IMHO 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449385641 (2199) dussan
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508983 (7904) MrStein
»

Wi-Fi hiter, kabel počasen

Oddelek: Omrežja in internet
261818 (963) tonccy
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266308 (5856) imagodei
»

Internet 10 mb/s, downloada le z 770 kb/s

Oddelek: Omrežja in internet
476176 (5164) Senitel

Več podobnih tem