» »

Mama plata problemi..

Mama plata problemi..

TyKee ::

Lep pozdrav.
Imam MSI K7T Pro (ver. 1) mamaplato, ki mi je crknila. Nevem razloga zakaj, namrec nic ne dela. Tudi ce graficno vzames ven ne piska, isto pri ramih. Ko zalaufas stvar, vse dela sam slike ni. Kazejo pa se neke rdece lucke (zdaj nevem kako v kakem zaporedju)... ker te masine nimam vec skupaj, ker sem peljal na servis pa niso povedali kaj pametnega in sem sel po novo plato... :D

Mogoce je sel kaksen BIOS chip ali kaj podobnega, kar mislim da bi se dalo popravit za majhen denar, kajti mislim da mora sama plosca delovati. Ali pa tudi ne ?

Prosim ce mi lahko kako pomagate. Hvala vnaprej.
:P
.. TyKee

Frgazor ::

Sedaj te pa ne razumem... enkat trdiš da nič ne dela, drugič pa praviš da vse dela, samo slike ni? No uglavnem, jaz sem imel k7t pro 2a, ki je crknila. Tiste lučke so se prižigale pa bol na random :] Samo vsakič n-tič se je mašina zbudila in takrat je plata oddajala čudne sikajoče zvoke. Baje na teh platah rad crkne oscilator...

TyKee ::

Hehe, tak nic ne dela, samo pomojem pa bi mogla delat :) tako sem mislo :P

Takrat sem enostavno komputer resetiral in ni vec nic delalo...

Frgazor ::

Plato kar stran vrzi, razen če si zelo zelo spreten štromar :]

TyKee ::

HeHe, ker en kolega je mel podoben problem a ne zato sem mislil, njemu se je bios sesul. :)

Bom probal ovemu na servis nest pa pogleda ce je z biosom kaj :P

Ve kdo kaj vec?
Tnx

TyKee ::

No, ker vem da bluzim, oziroma sem bluzo sem ter tja ker sem ze pozabil kaj tocno je z plato se dogodilo in kaj se zgodi ko jo priklopis na strom :)

Danes natanko pred parimi urami :P sem sprobal zadevco.

Ko sem vklopo kisto, so gorele vse 4 lucke enako - RDECO ;((
Pogledam v knjigici in pise:
- Procesor je pokvarjen ali ni instaliran/vstavljen pravilno
- Lithium baterija je zanic.

Procesor ne more bit pokvarjen ker sem ga uporabljal na novi plato. Vstavljen je tudi 100% pravilno, parkrat pregledal, ima vse tacke al ka jso spodaj - nogice. Tako da ni blem z procesorjem
Ok sem rekel, lahko bi bila baterija. Vzamem baterijo ven isto. Vzamem graf. kart. ven isto vzamem rame ven isto.. Tudi ko sem vzel graf. kart. ven in rame ali eno ali drugo, nic ni piskalo.
Iz "Tamagochija" sem vzel ven enako (popolnoma) baterijo - lithium.. in jo vstavil. V tamagochiu je delala brez problema. Spet enako..

V glavnem, lahko recem da je hin cela plata ali mogoce kdo kaj ve ali je imel enak problem, ter je bilo kaj druga.
No, ce kdo ve pls naj pove. Ker zdaj pa ne bluzim vec :) kot v prvem postu hehe.

Lp. tykee - ajd!

HardwareMaster ::

Sm mel isti problem s tako plato. Včasih so lučke kazale, da vse dela, včasih da nč ne dela, včasih se je plata zbudila pa pr biosu žaštekala, če si dal ram vn ni piskalo isto ne pri grafični.

MOJ PREDLOG: Fu*ni stran pa kup kej druzga ker je ta zdej fuč!!!

TyKee ::

Ja, zgleda druga ne bo preostalo.
Ker takrat ko je crknilo je blo cist nekaj druga krivo - lucke drugace svetle, zdaj je cel cas plata bila v omari in zdaj pa rdeco gorijo, ce bi se mogoce pustil v omari se 1x tolko casa nevem ce nebi kje VIJOLCNO zacele svetit. :P

No, tnx vsem, Ajd.

link_up ::

hehe...no zadeva je taka..odvisno kje si meu montirano to plato. Ce si jo meu v ohisju k ni mel sufficient coolinga pol ti je zihr sou system controller...poglej ce se ventilator na njem sploh se vrti oz ce je hladilnik se gor...maybe that is the problem

TyKee ::

Hihi, taksen racunalnicar pa ze spet nisem ...

Hmm, zdaj tocno nevem kaj si to mislil :P ampak imam samo ventilator na procesorju (dooh) ter na graficni k se malo greje, drugje pa nikoli ni blo kaksnih ventilatorjev..

Ti mislis tisto, ko je zraven procesorja majceno hladilno rebro ?
Hmm, pls, tak dalec pa se ze ne spoznam :)

Hmm, ....

|SNap| ::

Jest mam isto maticno pa se mi je pred kakima dvema mescema kar sama ugasnila sredi dela. Pol sm pa przgau nazaj in so gorele vse lucke. Nc ni delal. Cez 2 dni je spet delala in tko se je to ponavlal ene parkrat. K sm meu usega dost sm pelu racunalnik na Mlacoma in so mi rekl da je to znan problem z temi maticnimi in da je najbrs sou oscilator. Okej, sm se ze zprjaznu z novo plato in zaceu zbirat kes. K sm koncno dost nasparu sm se enkrat przagal racunalnik(po 1 mescu neuporabe) in od takrat naprej mi dela okej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela uničila ploščo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231558 (1158) Han
»

Prenosnik se ne užge

Oddelek: Pomoč in nasveti
122424 (2214) blaz87
»

Zamenjal 2 plati, pa se nobena ne odviza. je mogoče kaj drugega krivo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161566 (1241) DominusSLO
»

računalnik teče, monitor je blank, kakor da ne sprejme signala problem!

Oddelek: Strojna oprema
131451 (1208) pinc
»

Je še kaj upanja za mojo ploščo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8957 (816) Vlady

Več podobnih tem