» »

Kako ravnati s starimi kreditnimi karticami

Kako ravnati s starimi kreditnimi karticami

Slo-Tech - Kraja identitete je lani prizadela 10 milijonov Američanov. Pri nas je ta pojav za zdaj še manj razširjen, a to še zdaleč ne pomeni, da smo zaradi tega lahko manj previdni. Eden izmed prvovrstnih virov podatkov za tatove identitete so pretečene kreditne kartice, ki jih lastniki nepremišljeno vržejo v smeti. Ker se da tudi iz enkrat prerezane kartice relativno enostavno sestaviti številko, velja upoštevati navodila za varno odstranjevanje kartic.

V posnetku na YouTubu je prikazan posnetek, kako varno razrezati kartico s petnajstimi rezi. Poleg tega velja pred tem kartico še razmagnetiti, nato pa delčke razporediti po različnih smetnjakih. Posebej je treba paziti na bančne izpiske, ki prav tako vsebujejo občutljive informacije, zato jih je treba ravno tako razrezati. Kdor se ne boji umazati rok, se seveda lahko zateče k ognju, ki učinkovito in nepovratno raztopi kreditne kartice in upepeli izpiske.

43 komentarjev

Gost ::

Mislim, da je za Američane res dobro, da imajo takšen tutorial. Ga ostali svet tudi potrebuje?

novaa ::

ni najlažje kartice skurit? saj je samo plastika

balocom ::

Jaz sem na svoji pretečni bančni magnetni zapis odpilu stran (sm plastika je še ostala), čip sem pa enostavno prevrtal :D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

imagodei ::

Eh, kakšna znanost... Za 20 sekund v mikrovalovko, prerezat na 4 dele, pa fertik.

Ali pa zažgeš. Kaj komplicirat?
- Hoc est qui sumus -

driver_x ::

Jaz pa svoje pretečene kartice mečem kar v jedrski reaktor.

Opkow ::

Na zalost, dosti folka se vedno misli, da je dovolj, ce kartico samo prereze na pol in vrze v kanto.

karagoth ::

Kolk dolgo predn bojo delali tutorial dihanja, mogoč celo kak dokumentarc :))

PaX_MaN ::

Kill it! Kill it with fire!
:D

klemenSLO ::

Moj račun pa je prazen, tako da se ne obrmenjujem s tem :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

feryz ::

Še en članek, katerega namen mi je manj jasen, kot zajcu pitagorov izrek. Najbrž naj bi vzdigoval stopnjo paranoje v zraku, vsesplošen strah oz. krneki. Z mojimi preteklimi karticami se igrajo mulci v pesku, dokler končno nekam ne izginejo. Tisti pa, ki se dejansko boji za svoja "velikanska" sredstva na računu (to je itak relativno), pa najverjetneje za izginotje kartice poskrbi po svoji pameti.
Da bi pa cigani brskali po smetišču in sestavljali kreditne kartice, potem pa z njih vlekli podatke... - priceless.

pablic ::

>klemenSLO
pa v minus misliš da me moreš it?

bluefish ::

Prerežem na 8 kosov, ravno čez ime in cifro kartice in to je vse. Če pa se komu da brskati po taveliki kanti pred blokom, potem pa tudi prav.
Stari bančni izpiski pa gredo preko rezalnika papirja.

jype ::

PaX_MaN> Kill it! Kill it with fire!

U plavž vržt!

driver_x ::

Nova tržna niša: uničevalnik kreditnih kartic!

lenivec ::

lol kaj naj rečem :)
kdo bo šel čez moje smeti iskat mojo potečeno bančno kartico....
so lažji in bol učinkoviti načini da prideš do teh podatkov

jype ::

sammy73> Nova tržna niša: uničevalnik kreditnih kartic!

Pr nas mamo v officu shredder :)

PaX_MaN ::

kdo bo šel čez moje smeti iskat mojo potečeno bančno kartico....

Recimo taki, ki bi radi, da ti za to ne veš in ne bi radi, da bi jih štrafali še za, recimo, ugrabitev, povzročanje telesnih poškodb in razne take "lažje in bol učinkovite načine". :P

gumby ::

ni najlažje kartice skurit? saj je samo plastika


A si hecen? Veš, kolk CO2 spustiš v luft s takim početjem? >:D
my brain hurts

uio ::

Joj pa kaj je to stupid club. Če je kartica pretečena, jo lahko tut čez p potegne pa ne bo delovala. Prerežeš na pol in je. Glede številk... Da ja ne bo kej na kartico slučajn nakazu a ne lol :D
Največja bedarija kar sem jih vidu do sedaj.

JožeHorvat ::

Poglejte komentar na YouTubu :

UberRatsoid: Are you americans really that stupid that you need a tutorial to destroy a fucking credit card?


Haha :D

zigomir ::

Men pa na kreditni piše, da je le ta last banke in če je že pretečena ali karkoli jo moraš itak njim nest?

bluefish ::

Pri meni samo piše, da je last banke, nič drugega.

Aljaz1980 ::

ne fora bo ko bote zasledil topik z računa mi zmankalo 1000 evrov, ali so me prevarali

aka nigerijski topiki sedaj

Romčy ::

jaz mojo razrežem na 10 delov in nato nesem en košček v Sežano v smeti,enga nesem v Gorico,pa Koper...Malo se bojim ker so mesta mal preblizu,pa še smetarji se poznajo,tako da razmišljam to malo posodobit,na europska mesta.Nikoli ne veš
"Software is like sex, it's better when it's free"

puding ::

hmm razrezo sm jo na 10 kosov pa dau na pod vlak...rezultat ...kje je rezultat??:D

CyberPunk ::

Men pa na kreditni piše, da je le ta last banke in če je že pretečena ali karkoli jo moraš itak njim nest?


Ha, tocno, tako kot baterije - za varno unicenje. Dobra ideja. ;)

DJ-DUST ::

Vse to je lepo in prav, ampak nosim gotovino in se izogibam kartic. Po domače se "je..." cele dni v službi, potem pa okoli 15. v mescu čakam pred enim butastim bankomatom kot tele, medtem ko mi on sešteva moj prislužen denar. Ni slabšega občutka (kot da računalnik manipulira z tabo). Včasih smo na roke dobival, vsaj si vedel da si denar dobo pa mel občutek za denar. Zdaj pa dobro da ti sploh več kot 300eur spusti ven. Prideš drugič, bankomat ne dela, tebi pa najbolj nujno za denar. Prideš tretjič, bankomat prazen. Smo ljudje ali smo že vsi elektronski?

Katastrofa!

bluefish ::

Tudi če imaš kartico še vedno lahko stopiš do okenca in dobiš lično vezan kupček denarja.

pingo76 ::

No da dodamo še eno cvetko. Kartico lahko enostavn zmeljete. Ja prav ste prebrali... sa samo 2x po 12,99€ lahko dobite ta fantastični mlinček za kartice kateri vam brez težav zmelje tudi biometrični potni list! Če pokličete zdaj vam podarimo še žepni iskalec dokumentov...

BigWhale ::

Men pa na kreditni piše, da je le ta last banke in če je že pretečena ali karkoli jo moraš itak njim nest?


Ja, vendar, ko dobis novo kartici na dopisu ponavadi pise, da staro unicis. Vsaj pri meni je vedno tako.

Looooooka ::

Se prav...tist site howto videos...pa tale video...pa na youtube expert village...po teh ljudeh naj bi se mi zgledval?
matr...rajs grem najvecjega pijanca na cesti za nasvet prasat.

plavi85 ::

če se slučajno še ne ve lahko staro kartico odnesete nazaj v banko in jo oni uničijo (pri nas v slo) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

MrStein ::

karagoth:
Kolk dolgo predn bojo delali tutorial dihanja, mogoč celo kak dokumentarc

Precej tehnik dihanja je, ki se jih lahko naučiš recimo iz.... tutorialov.

DJ_DUST:
Vse to je lepo in prav, ampak nosim gotovino in se izogibam kartic. Po domače se "je..." cele dni v službi, potem pa okoli 15. v mescu čakam pred enim butastim bankomatom kot tele,
...
Prideš drugič, bankomat ne dela, tebi pa najbolj nujno za denar. Prideš tretjič, bankomat prazen.

Ja, kolk boljše je bilo včasih, ko si moral it na banko, pa tam v vrsti čakat. Seveda si moral "trefit" tistih par ur v dnevu ko so delalil. In.... čak mal, saj te banke še vedno delajo. Idi tja, če ti to bankomat ne diši.

Looooooka:

matr...rajs grem najvecjega pijanca na cesti za nasvet prasat.

Po nekaterih tvojih postih bi rekel, da to že počneš...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Pithlit ::

Jaz pa pretečene kartice šparam.
Life is as complicated as we make it...

lucif3rka ::

A jim ni še noben povedal, da rabiš res zelo, zelo močen magnet za razmagnetenje kartice? :)Najboljše bo kakšnega iz diska izpulit, pa še to ne vem če bi šlo.
Kaj ni bil nek poizkus razmagnetenja kartic celo na mythbusters?

Drugače pa, kaj bodo nekomu številke na moji kartici za TRR? Ne rečem za kreditne kartice, ampak za osebni račun si jo lahko pa samo kam vtakne. Se prej bojim kraje preko POS terminala kakor, da bi mi kdo stare kartice vzel.

PaX_MaN ::

A jim ni še noben povedal, da rabiš res zelo, zelo močen magnet za razmagnetenje kartice? :)

Prot' CII in Efbiaju itak nimaš za burek, z ničemer. Ker oni sodelujejo z vesoljci, aveš? Mulder to ve in ma tut dokaze!!!

FireSnake ::

Sem ekolisko osvescen in sem res picajzlast, kar se tice locevanje odpadkov. to strogo pocnem .... ampak, kreditno, ki ne velja vec, pa vseeno skurim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bipo ::

V službi gredo skozi shredder malo bolj heavy-duty varijanta običajnega. Potem pa na varen sežig.

zee ::

Sezig. Eat that, Horatio ! >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

Mah, pri nas doma kurimo še na drva tako da so še vse stare kartice in izpiski končali v centralni peči. Če pa iz tam kdo lahko kej pobere, potem pa naj.

xyxyxyxy ::

Poglejte komentar na YouTubu :

UberRatsoid: Are you americans really that stupid that you need a tutorial to destroy a fucking credit card?


Haha :D


My thoughts exactly, hahahaha. Groza. :))

WarMaker ::

Tisti del, kjer pravi, da vržemo koščke v različne smetnjake, se mi ne zdi najbolj varen. Po mojem bi bilo boljše, če bi le-te koščke vrgli v različne smetnjake, ki se nahajajo vsaj v različnih mestih, če ne celo državah!

Kakorkoli že... američani zmagajo, nimate kaj ;D

MrStein ::

Ko se bo identity theft tudi pri nas razlezel, pa bodo nekje v Uzbekistanu brali novico in komentirali "Joj, ti bedasti Slovenci, še kreditne ne znajo prav uničit..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120173 (17250) Kwizlord
»

Kako ravnati s starimi kreditnimi karticami

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
436234 (3915) MrStein
»

Kako varno uporabljati mastercard na internetu?

Oddelek: Loža
286923 (5635) Mavrik
»

plačevanje s kreditno kartico

Oddelek: Loža
204800 (4232) borutz

Plačine karice - katera je tista prava ?

Oddelek: Loža
245207 (4462) Tody

Več podobnih tem