» »

ATI Cypress je ogromen

ATI Cypress je ogromen

AMD Cypress

vir: techPowerUp!
techPowerUp! - Na internet so ušle slike najzmogljivejše enojedrne kartice iz AMDjeve prihajajoče DirectX 11 linije, ki nosi kodno ime Cypress in naj bi nosila oznako Radeon HD 5870. Kartica je naravnost ogromna, saj je dolga približno 27 centimetrov (enako, kot npr. GeForce 8800 GTX, 295 GTX, Radeon HD 4870 X2), celotna površina tiskanega vezja pa je pokrita z obeh strani, s hladilnikom in njegovim ohišjem na sprednji ter zaščitno-hladilno ploščo na zadnji strani. Špekulacije, da je bil ob predstavitvi kartice Evergreen slikan tudi Cypressov hladilnik, so se tako izkazale za resnične. Iz slik so na techPowerUp! dognali, da mora biti razlog za pokrito zadnjo stran tiskanine, saj je AMD to v preteklosti počel le v primeru hlajenja pomnilniških čipov oz. napajalnih komponent. Izrez na plošči, ki se nahaja pod jedrom, da misliti, da je le-to precej veliko (kar se sklada z ostalimi napovedmi), zanimiva pa je tudi velika površina od jedra pa do konca kartice, ki je običajno namenjena napajalnim komponentam, saj proizvajalci ne uporabljajo dolge tiskanine, če to ni res potrebno. Prek štirih izhodov, dveh DVI-D in HDMI izhoda ter DisplayPorta, naj bi bila kartica sposobna poganjati tri zaslone, kar je dobrodošel dodatek k bolj običajni podpori dveh zaslonov. Glede na velikost in obliko izreza na robu hladilnega sistema se za napajanje pričakujeta dva 6-pinska PCIe priključka.

77 komentarjev

«
1
2

nekikr ::

Ko pomislim nazaj, kakšna je bila Riva TNT....kot ena zajebana mrežna :) Zdej pa tale monstrum...

BigWhale ::

Skor tolk je velika kot moja prva Hercules kartica... :>

BALAST ::

Še en ročaj in 20m kabla pa bo moj novi spihovalnik listja.

nocutius ::

upajmo da ne samo izgleda impresivno in da bo dejansko tud solidno hladil, ker ATI ponavadi malenkost mimo ustreli s stock hladilniki.

Looooooka ::

Err 8800 GTX zgleda velik manjse od te zadeve...
Prekleti kreteni...prou delajo na tem, da bi vsak let zasedl vec slotov...kot, da je graficna edina stvar, ki jo mamo not.

LordPero ::

Ja BALAST, ker je novejša bo svoje delo opravljala občutno bolše kot tvoj ta star odpihovalnik. Original spihovalnik pa je itaq zaseden.
LordPero

Machiavelli ::

Lepa,sam če bo tak velka enojederna pol bi morala premagat 4870x2? 5870x2 bo pa jedro na jedru maybe....
Nigaaazz

Bergyb ::

2x 6-pin priključek, kot stara 4870, treba počakat na teste, da se bo videlo, koliko štroma to porabi, naj bi ga manj glede na to, da je sedaj 40nm...

Dans predstavi AMD te nove modele, Nvidia bo menda tudi neki kazala (če je res, so se to odločl v zelo kratkem času), Intel pa ni povedal še nič o grafičnih karticah (ločenim in ne integreranim), ki bi jih naj delal in izdal 4Q 2009/1Q 2010.

Da se končno konča to in da bomo jutr vedl, na kolk bitnem vodilu laufa GDDR5 :D

FireSnake ::

5870x2 bo pa jedro na jedru maybe....


To se ze zdaj ve, da ne bo tako.

Bergyb: na idle se suslja o 27W, drugace pa 180.

http://www.fudzilla.com/content/view/15...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

profii ::

lahk bi dal da bi bla voda standard pri takih zverinah. pa dvomim če ni vodni blok cenejši od tega pol metrskega kosa bakra.

Machiavelli ::

Jah sej bo kak edition Toxic ... z vodo ...
Nigaaazz

RuskiSnajper ::

Čestitam , tako je prav: ATI Cypress , ne AMD Cypress ...

Tota asociacija na AMD sploh ni pravilna kot mislijo "PC news geeki"

ATI je subsidary od AMDja ja , ampak je vse še vedno pod imenom ATI in tako tudi naj bo.

PrimozR ::

2x 6-pin priključek, kot stara 4870, treba počakat na teste, da se bo videlo, koliko štroma to porabi, naj bi ga manj glede na to, da je sedaj 40nm...

Dans predstavi AMD te nove modele, Nvidia bo menda tudi neki kazala (če je res, so se to odločl v zelo kratkem času), Intel pa ni povedal še nič o grafičnih karticah (ločenim in ne integreranim), ki bi jih naj delal in izdal 4Q 2009/1Q 2010.

Da se končno konča to in da bomo jutr vedl, na kolk bitnem vodilu laufa GDDR5 :D


Aja, pa X2 je za posamezno jedro manj zmogljiva in manj zverinska (napajanje, št. komponent, itd.) kot najmočnejša single core grafa. Torej bo PCB verjetno enako velik. Seveda ko jedri sešteješ, dobiš več zmogljivosti.
Če niso še na zadnji stranici štirje čipi (kar bi bilo po eni strani logično), 256. Če so, 384. Ali več :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Icematxyz ::

Sem zmeril ker imam ravno na mizi ravnilo dolgo 30 cm in odprto ohišje. Če je dolga 27 cm v moje ohišje več ne gre. Zmanjka 2 cm ker je že nekaj drugega fiksirano tam in ne gre odstraniti.

nekikr ::

Ah kaj ne, vzameš fleksarco in modificiraš ohišje :)

Filo ::

o joj in to dela? ...hehe pošastna kartica^, pošastno navita ^^

Machiavelli ::

V moje gre brez problema hhhh
Nigaaazz

Icematxyz ::

Drugače pa sem jaz vedno bil pod vtisom da bo čedalje bolj miniaturno vse... In da je to razvoj, znanje in napredek.

Ali pa bo šlo nazaj in bomo čez 10 let imeli spet 1 omaro doma namesto računalnika? Jaz sem mislil da bomo v roku 10 let imeli normalen PC v velikosti malo večji kot je ta grafična kartica. Ne pa da...

st0jko ::

najbolj me zanima cena ob izidu. ;((
keks?

Machiavelli ::

5870 299-350eur 5870x2 450-599eur Recimo not shure ko pride v slovenio kar dodaj 50-90eur na fabriško ceno.
Nigaaazz

Zheegec ::

nekikr, tole boš pa zrihtal, moram imeti... Saj veš, vedno sem hotel imeti večjega :))

uradna predstavitev bo danes?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

Drugače pa sem jaz vedno bil pod vtisom da bo čedalje bolj miniaturno vse... In da je to razvoj, znanje in napredek.

Ali pa bo šlo nazaj in bomo čez 10 let imeli spet 1 omaro doma namesto računalnika? Jaz sem mislil da bomo v roku 10 let imeli normalen PC v velikosti malo večji kot je ta grafična kartica. Ne pa da...

Ne ne, mainstream gre v miniaturno. Moj naslednji PC bo 100 % mATX. Ampak pač high end trg ima drugačne zahteve, kjer velikost ni takšna omejitev. Poglej recimo radoen 4770, ki jo razganja od moči, je poceni, je majhna in porabi malo. Oz. recimo poglej AMDjeve in nvidiine integrirane grafične kartice, s katerimi dejansko lahko odšpilaš (simpl) igre.

destroyer2k ::

zoom

Od kod si dobil te cene?

Icematxyz ::

Za moje pojme delajo to za to da na polici zgleda večja. Češ da je največja in najboljša. Takšna velika grafična kartica pa kakopak trga gate?

Machiavelli ::

Cene so nekako moj filing ;)
Nigaaazz

M_T_M ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M_T_M ()

Machiavelli ::

NO NO ENO POHVALO MENI :D

Loh bi biu direktor marketinga..... cool mam filing

Le v tem linku ni 5870x2 po sklepanju bo cena njega 599-700eur
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Alien3001: jst mam že naročeno ;)

ivanuscha ::

Lol cipresa...velka je že ene tok kot taprava :\ 8-O

Meizu ::

Heh... 400€ za HD5870 1GB...

Bergyb ::

Kr lepe cene (100€ več za 1GB je kr velik), bo treba teste videt, če so tudi upravičene. Pa par tednu počakat, da padejo :)

Tesselation že dela fajn, ko so skos kazal, pa res, dela tudi na DX10.1 grafičnih od ATI? Nisem ravn sledil, kaj so dodali v DX10, sam če je softwerski tesselation, pol tk ni tk hitr...

Senitel ::

Teselacija je DX11 only feature.

Meizu ::

Če primerjaš z HD4870, ki je bil nekaj takega kot obljubljajo za HD5870... Tudi HD4870 po dolgem in počez stisne in HD3870 in HD3870X2. Pa si jo dobil že takoj na začetku za 230€. Vem ker sem jo takrat tudi sam kupil.

Dr_M ::

Predno bo tole v prodaji, bo tudi nvidia ze kaj pokazala. Specifikacije za GT300 (in derivate, seveda spekulacije), so kar impresivne.
Cene pri ATIju so bolj uboge, tako da bo bitka zelo zanimiva :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ah, ko bo nVidia dala ven kaj, če bo hitrejše, ATI komot spusti cene. Precej verjetno je, da bodo zdaj močno anvite zaradi primata na trgu.

FireSnake ::

Predno bo tole v prodaji, bo tudi nvidia ze kaj pokazala. Specifikacije za GT300 (in derivate, seveda spekulacije), so kar impresivne.
Cene pri ATIju so bolj uboge, tako da bo bitka zelo zanimiva :)


Ne, pa ne bo pokazala kaj dosti (imajo sicer tisti dan nekaj rezervirano, a dalec od sirokoustenja ne bo slo, ker silikon se ni perajt). Januar, ce bodo do takrat sploh kaj spacali, je se dalec, in ATI bo z novimi karticami lepo ujel decemersko razmetovanje z denarjem.

Cene so kar vredu, zakaj pa ne bi zasluzili nekaj s tem, ko so za par mesecev tehnolosko prehiteli konkurenco? Cene pa spustijo kasneje, ko bo konkurenca imela odgovor.

Polkna 7 so pa se dodatna voda na njihov mlin.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

__Devil__ ::

a z tem bo šlo crysis na max na 24" z 100 fps? :D

mtosev ::

koncno DX11 grafe:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Highlag ::

Kaj obstaja že kaj ki zna DX11 poganjat? Oziroma sploh DX11? :P
Never trust a computer you can't throw out a window

PrimozR ::

Nop, tele grafe bojo prve.

_Devil_ zakaj 100 FPS? 60 je vrh glave.

Machiavelli ::

dx11 zdaj... igre 2011
Nigaaazz

__Devil__ ::

več fps-ev imaš zdaj več jih boš imel v novejših igra. če imaš sedaj v crysis 100 fps, boš imel potem v kakšni novejši več fps kot pa če imaš sedaj 60 fps recimo. To je logično. Od viška glava ne boli pravijo. :P

simnov ::

Še en ročaj in 20m kabla pa bo moj novi spihovalnik listja.


Samo listje lahko zagori.

Dr_M ::

Ne, pa ne bo pokazala kaj dosti (imajo sicer tisti dan nekaj rezervirano, a dalec od sirokoustenja ne bo slo, ker silikon se ni perajt).


Ti ves to iz prve roke ali kar tako na pamet.
Ce te je zgodovina kaj naucila do zdej (seveda, ce si starejsi od 15 let) bi lahko vedel, da je vse to kar si nastel v ATI domeni. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machiavelli ::

Ma bo sam una serija 300,cene bojo zapoprane
Nigaaazz

Bergyb ::

dx11 zdaj... igre 2011

Dirt 2 bi naj bla DX11, pride morda še letus ;)

Drugače pa če se bo W7 parel, bojo igre že drugo leto prišle, vsi sedanji naslovi in napovedi so pa tk DX9, ker je DX10 pč v Visti... No, par iger je prišlo prav za DX10, se prav sam za uporabnike Viste, druge pa vse DX9 s pribolški DX10ke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bergyb ()

frudi ::

Ne, pa ne bo pokazala kaj dosti (imajo sicer tisti dan nekaj rezervirano, a dalec od sirokoustenja ne bo slo, ker silikon se ni perajt).


Ti ves to iz prve roke ali kar tako na pamet.
Ce te je zgodovina kaj naucila do zdej (seveda, ce si starejsi od 15 let) bi lahko vedel, da je vse to kar si nastel v ATI domeni. :)

Zgodovina je en drek vredna v tem trenutku. ATI je pred pol leta izdal prvi 40nm GPU, pred tremi meseci kazal delujoč DX11 hardware in so tik pred tem, da slednje uradno predstavijo in začnejo prodajat.

Od nvidie v vsem tem času nismo dobili druga, kot meglo. Še teh 40nm DX10.1 GPU-jev, ki so jih 'predstavili' oz. naznanili pred časom, ni nihče uspel videti.
Lahko pa nas presenetijo (mogoče so se kaj naučili od ATI in njihove splovitve 4800 serije), bomo videli.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PrimozR ::

nVidiini 40 nm GPUji so OEM only.

Dr_M ::

A ni imel ATI napovedano predstavitev za 10. september?
Katerega leta pa? >:D

Aha, vidim, da so premaknili datum na 22.9.
Se ene 2x tako naredijo, pa jih bo nvidia prehitela. Ben there, done that
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon HD 6990 prihaja čez teden dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5228808 (26200) darkstar
»

Prihaja druga generacija Marsa

Oddelek: Novice / Grafične kartice
125541 (4703) Meizu
»

GeForce GTX 590 je tukaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5817203 (15347) D3m
»

Asus Ares v sliki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3211809 (10678) PrimozR
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475160 (3464) nekikr

Več podobnih tem