» »

ATI Cypress je ogromen

1
2
»

__Devil__ ::

Boj men ati in nvidio nebo nikol končan. Vedno bosta nekako izenačena. Vse bo pa vredu, če bodo grafične od ati&nvidie dobro delale, ter bodo cene primerne. Žal pa tega pri Nvidiji ni v navadi. Čeprav se zato bolje navija.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::



Od spodaj pa napis:

That's six Dell 30" displays, each with an individual resolution of 2560 x 1600. The game is World of Warcraft and the man crouched in front of the setup is Carrell Killebrew, his name may sound familiar.

Driving all of this is AMD's next-generation GPU, which will be announced later this month. I didn't leave out any letters, there's a single GPU driving all of these panels. The actual resolution being rendered at is 7680 x 3200; WoW got over 80 fps with the details maxed. This is the successor to the RV770. We can't talk specs but at today's AMD press conference two details are public: over 2 billion transistors and over 2 TFLOPs of performance. As expected, but nice to know regardless.


Celota:
http://www.anandtech.com/video/showdoc....

In folk sprasuje, ce bo lhako Crysis spilal.

Moje mnenje je, da se nam obeta vrazje dober hardver. pa ne mi o ceni, malo si poglejte, koliko so prisle kartice iz zelenega tabora ob izidu ... ko so bili se tolarji 130 cukov ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Iz istega clanka:

I played Dirt 2, a DX11 title at 7680 x 3200 and saw definitely playable frame rates. I played Left 4 Dead and the experience was much better. Obviously this new GPU is powerful, although I wouldn't expect it to run everything at super high frame rates at 7680 x 3200.

To so pa ze nore locljivosti! Moj 22' wide je preskromen za kaj takega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

__Devil__ ::

Moj 22' wide je preskromen za kaj takega.


Jih pa kupiš več :D

Samo res bo dobro, če bo tako to. ker večina graičnih podpira resolucijo 2k pa nekaj, tukaj pa je 7k+ :O.

Upam, da bodo res tako močne grafične začeli izdelovati. Posebej upam, da nebo cena astronomska.

EDIT: nekdo je rekel, da bo čez par let 30" monitor standard, sem se smejal. Danes začenjam verjeti! :D

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Upam, da ne bo 30" monitor standard, bi pa pasal 24" z 2560x1600... In ja, če so govorice resnične, bo že mid-range GPU deklasiral vse, kar je trenutno zunaj, razen resnega high-enda.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

__Devil__ ::

bi pa pasal 24" z 2560x1600


Ni to že malo "malo" ?

Dr_M ::

Odvisno kako dobro vidis.
Jaz ze pri 1920x1200 na 24" skoraj nic ne vidim, pa na blizu kar dobro vidim. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Jest na 24'' vidim vse.

Sicer pa ja, 24'' za satndard je preveč. Standard bo postal 20 oz. 22 ter 24 za naprednejše, 30 pa za najzahtevnejše uporabnike. In naprej.

Zheegec ::

Trenutno na svojem 22" 1920x1200 nimam težav, tudi na 15,4" prenosniku s 1680x1050 nimam težav.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frudi ::

A ni imel ATI napovedano predstavitev za 10. september?
Katerega leta pa? >:D

Aha, vidim, da so premaknili datum na 22.9.
Se ene 2x tako naredijo, pa jih bo nvidia prehitela. Ben there, done that

Nič niso prestavili. Danes je bila predstavitev za tisk, NDA pa poteče z uradno izdajo 22.9.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

Ah ja, izgovori. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PARTyZAN ::

Voodoo 5 nostalgia?

LordPero ::

Voodoo 5 nostalgia?

A? To je zmer :D.
Sicer pa ne, grafa more bit ogromna in z mini heatsinki (hehe, čemur je ATI ponavadi blizu).

Boj men ati in nvidio nebo nikol končan. Vedno bosta nekako izenačena. Vse bo pa vredu, če bodo grafične od ati&nvidie dobro delale, ter bodo cene primerne. Žal pa tega pri Nvidiji ni v navadi. Čeprav se zato bolje navija.

Hehe, mal nelogična poved. Če sta izenačena, pol ne more bit en dražji od drugega.

pa ne mi o ceni, malo si poglejte, koliko so prisle kartice iz zelenega tabora ob izidu ... ko so bili se tolarji 130 cukov ;)


Jap, GeForce 3 (Asus V8200 Deluxe, z očali 8-)) je bil takoj ob izidu skor 140kSIT. Sedaj je [simboličnih]€; in ima častno mesto na steni.

Nasploh pa so imho cene grafičnih ugodne, saj (cca gledano) lahko igraš na max igre na starejših grafah kot že dolgo časa nazaj ne (poglejte kaj vse na max poganja 8800GTX in ima 3 leta).
LordPero

nekikr ::

Spomnim se, ko nisem imel težav na 14" HP monitorju. Ko sem dobil 17" sem mislil da je to. 19" Samsung je bil razodetje. 19" LCD ekstaza, pri 22" sem mislil da sem boga za jajca prijel...trenutno imam 26" in je uber super, ampak vem da k obomnabavil 30", da bo pa to, to :)

Back on topic: prvi batch novih HD5XXX kartic pride konec Septembra, najkasneje začetek Oktobra, po internih testiranjih so baje res hude, dobavljivost bo jeba, kot je že standard pri ATIju. Alien3001, en kos imaš rezerviran že :)

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

krho ::

Huh, tole se mi zdi oderuško. 4850 ob izidu je bila cca. 160€. Sem mislil, da bom delal upgrade. Pri takšnih cenha zagotovo ne.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Machiavelli ::

Sem gledu video ko so meli predstavitev grafične in dx11,so rekli da če si v nečem prvi (dx11) da pač cena nemore biti uber dol,ampak realno gor ker je neki nouga in top....
Nigaaazz

frudi ::

Za nizke cene je potrebna konkurenca, to je menda jasno vsakemu, ki zna sešteti 1 + 1.

Dokler je pa AMD edini z high-end DX11 grafiko, bo za svoje kartice želel iztržiti čimveč. Čeprav, tudi 400$ oz. pri nas verjetno 400€ niti ni pretirano oderuška cena; nVidia je običajno za svoje najhitrejše grafične zahtevala več (8800GTX, GTX280... so se na začetku prodajale po 500$/€ in več).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Machiavelli ::

400EUR za enojedrno grafo je mal preveč,res da bo imela dx11 pa mal bl navita varčna nov open gl mal več shaderow itd je le 15-25% bolša od 4870 serije ali 25% od 4890,5870 cena realna bi bla 299eur in ko pride k nam 350eur,5850 5-15% bolša od 4890 ,299eur kar je nekako ok ker top 4890 je okoli 230eur..Ampak avtor izdelka ima pravico udarit ceno kot mu paše res pa da v primerjavi z nVidio je amd kar cenejši tudi ob izidu ko izda nekaj novega.
Nigaaazz

M-XXXX ::

15-25% bolša od 4870 serije ali 25% od 4890

Te številke so pa tako iz riti potegnjene (in seveda niso resnične...)

Bergyb ::

Raje počakajmo na teste, preden razglabljamo za koliko % bo boljše kaj... Za enkrat trdijo samo, da bo enkrat močnejša od 4770.
Drugače pa nihče te ne prepričuje, da morš kupit grafično, ko pride ven, če jo želiš dobit poceni, potem počakaj, da izda Nvidia svoje, če boš htel pa tiste kupit za pemetno ceno, pa počakat da izda ATI nove, tk da nikol se ni splačal takoj kupit.

Drugače pa cene sploh niso pretirane, če bodo take -nova tehnologija, high end grafična in podpora za več zaslonov hkrati, če maš denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bergyb ()

Machiavelli ::

temu se reče filing ;)
Nigaaazz

M-XXXX ::

Glede na zdajšnje informacije te je feeling izdal najmnaj v Vantagu ter v Crysisu (oziroma v vsem za kar so informacije navoljo:D).

Nikoli se ni zgodilo, da bi bila grafa novenše generacija samo za 10-15% boljša... Ponavadi je ena boljša od dveh graf prejšnje generacija (oziroma zelo blizu).

Machiavelli ::

Če sm natančen so v prispevku rekli 5870 is 1,6x better than 4870 serija torej sklepajte sami....
Nigaaazz

Bergyb ::

In to je po moje 60% tolk močn ko 4870X2... Sicer pa ne morš to gledat na starih špilih, počakat bo treba na nove, po možnosti DX11, tam se bojo poznale prednosti,
iz starih špilov pa že tk tešk stisneš ven več kot pa 4870x2, razen če laufaš na nevem kaki resoluciji.

Machiavelli ::

Nova generacija pa nepomeni izključno tudi boljši performanc lahko je varčna manjši nm,več tehnike gor v realnem svetu pa samo par odstotkov bolša edino če igraš na uber velkem ekranu kar dvomim da do tukaj to počne..drugač pa ko je Ati izdau driajvere 9.x je pisalo 20-25% bolši performanc v resnici pa samo par fpsjov max 8fpsja za single in 10-30fpsjov v cross x ali dual gpu
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Bergyb ::

Ja, to pa, močnejša bo za ene 60%, sam v igrah se bo pa res poznalo samo toliko, kot ti pišeš.
Tu pč dobiš novejšo tehnologijo zaradi prehoda na DX11, tk da če maš doma nek 19" LCD ne boš izkoriščal take grafične, vprašanje je samo, če se ti bo splačal nakup nove tehnologije zaradi parih novosti, ki pridejo z DX11...
Največja je tk da bo DX11 izkoriščal več jedrov CPU, sam to bi moralo delovati na starejših grafičnih, sam tesselation ne boš mel.

frudi ::

400EUR za enojedrno grafo je mal preveč

Kako hitro ljudje pozabijo, da so pred leti praktično vse nove high-end grafične stale po 500-600€, kaki ekstremi še več (8800Ultra anyone?). Eno leto imamo resno konkurenco med ATI in nVidio in naenkrat bi vsi radi nove grafične po 200€...

Če sm natančen so v prispevku rekli 5870 is 1,6x better than 4870 serija torej sklepajte sami....

Neosnovan Fud s Fudzille, ki se po par ponovitvah nato prodaja naprej kot 'dejstvo'.
5870 ima zelo podobne specifikacije, kot 2x 4890 v CF, brez problemov s skaliranjem CF. Naprej sklepaj sam...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon HD 6990 prihaja čez teden dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5228659 (26051) darkstar
»

Prihaja druga generacija Marsa

Oddelek: Novice / Grafične kartice
125485 (4647) Meizu
»

GeForce GTX 590 je tukaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5817087 (15231) D3m
»

Asus Ares v sliki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3211719 (10588) PrimozR
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475146 (3450) nekikr

Več podobnih tem