» »

Računalnik se sam od sebe resetira

Računalnik se sam od sebe resetira

rock_girl ::

Cau!

Problem se je pojavil ob uporabi programa Inkscape. Ob njegovi uporabi se mi je namreč začel računalnik kar sam od sebe reseteravati. Po zagonu programa je zadeva delovala ok 3 minute, nato se mi je spet resetiral. In tako vsakič znova. Ugotovila sem, da ni problem le v programu Inkscape, ampak v vsakem programu, ki je malo bolj požrešen, kar se "Memory usage" tiče. Pri nezahtevnih programih deluje normalno. Sumila sem, da bi bilo lahko kaj narobe z ram-i, zato sem računalnik pregledala z Memtest-om, ki pa ni našel nobene napake. Tudi antivirusni program (BitDefender) ne najde ničesar.

Imate kakšno idejo, kaj bi še lahko bilo oz. kako lahko ugotovim kaj je narobe?

ST-777 ::

Če je problem v programu, ki je malo bolj požrešen, kar se "Memory usage" tiče, uporabi FreeRAM XP Pro, ki je brezplačna aplikacija in sprosti, ter defragmentira vire v sistemskem pomnilniku računalnika.

FreeRAM XP Pro frees and optimizes your computer's RAM (Random Access Memory). Oftentimes, other applications may hog or incorrectly use RAM, which decreases your computer's performance. FreeRAM XP Pro frees this RAM so your computer can run faster and more smoothly. FreeRAM XP clears junk out of RAM and flushes less-often used items to the swap file.....

rock_girl ::

Že, že.. Problem je v tem, da se mi to prej ni dogajalo, pa čeprav so laufali tudi "požrešni" programi. Računalnik je namreč star cca 2 leti in do sedaj nisem imela nobenih težav. Konfiguracija računalnika pa je taka:
Intel Core 2 Duo E6300, 1.8 GHz
ASRock ConRoe945G-DVI
RAM 2x 512 DDR2 SDRAM 666 MHz
nVIDIA GeForce 7600 GT

Bom pa seveda poskusila tudi s tem programčkom.

333333 ::

Poskusi system restore
Spiritual

rock_girl ::

FreeRAM XP Pro mi ni pomagal.
poe_T: mislim, da bom poskusila kar s formatiranjem... :|

pukyplay ::

kaj pa mogoče se ti samo pregreva računalnik?

pukyplay ::

drugače pa nekaj možnih napak in rešitev
http://www.computerhope.com/issues/ch00...

rock_girl ::

kaj pa mogoče se ti samo pregreva računalnik?

Ne verjamem... Kot pravilo se mi resetira po parih minutah uporabe "požrešnih programov", pa čeprav sem računalnik pravkar prižgala. Ob celodnevni uporabi "vsakodnevnih" programov kot npr. Firefox, Office... pa čeprav ob taki vročini kot smo jo imeli letos - ni bilo nobenih problemov.

Bom pa poskusila z url-jem...

ST-777 ::

@rock_girl izmeri temperature s programom HWMonitor. Ta program pokaže tudi voltaže in tako vidiš ali je z napajalnikom vse v redu.

Mordecai ::

Meni je največ resetacij povzročal antivirus v navezi z nekim bv programom. Heh, še na symbianu se mi je dogajalo! Lol!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP ali Win7 na prenosnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9417739 (16041) LJ4L
»

Počasen RAM

Oddelek: Strojna oprema
221273 (1032) mare92
»

Pomnilnik in c++

Oddelek: Programiranje
241911 (1620) Gundolf
»

Kako resetirati RAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131110 (937) Zorro
»

GDI, System, User

Oddelek: Pomoč in nasveti
7889 (802) andrej

Več podobnih tem