» »

prvi dan delal,drugi ne

prvi dan delal,drugi ne

legiceeu ::

no sestavil sem računalnik iz starejših komponent.računalnik je dela prvi dan,nato pa drugi dan ni več delal.
noče se niti prižgat.
imam 3 leta staro matično,napajalnik,proc,ter 1 mesec star ram in disk in naložen ubuntu.
ali je možno da je napajalnik crknu ali kaj podobnega,saj se rač. noče niti zalavfati.
hvala v naprej:)

Highlag ::

Najprej poglej napajalnik. Sam sem zamenjal danes svojemu staremu... Po cca 3mesecih nedelovanja se PC ni prižgal. Ko sem odvil star napalanik je nekaj šklopotalo. In ko sem pogledal se je v notranjosti napajalnika vozil sem in tja en kondenzator.... :-)
Never trust a computer you can't throw out a window

BALAST ::

Gledaš v pravo smer, najprej in najlažje preveriš če dela napajalnik, potem izklopiš vse komponente razen procesorja in matične, ter zvočnika, ki ti pove če se sploh zažene bios in kakšne napake ima (piski v zvočniku), če tega ni boš moral preverit matično, procesor in napajalnik, še na drugih kompatibilnih komponentah (najbolje da pelješ na servis, kjer si kupil preverit, tako ti ne smejo zaračunat ure računalniškega dela), ko lociraš kaj je narobe zamenjaš komponento. Stare matične so znane da oksidirajo če se jih dolgo časa ne uporablja, ker se vlaga vsrka v baker in ostale spojine ter razpoka in prekine kontakte.

Če pa so piski v zvočniku pa dodajaš vsako komponento posebaj, prvo vsaj eno palčko RAM, restartaš in če še piska, potem grafično, zvočno, itd... Lahko da so je RAM malce premaknil naslednji dan ker nisi dovolj dobro namestil. Enaka možnost je pri priklopu napajalnika, grafične, zvočne in celo hladilnika za procesor (ventilator).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398610 (8057) Pšenični
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491858 (1321) Dominik91
»

Odpovedal računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
351881 (1363) gt55gre
»

Črn zaslon ob vklopu. :S

Oddelek: Pomoč in nasveti
61401 (1253) solatko
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381240 (945) zile

Več podobnih tem