» »

Težave z računalnikom po navijanju procesorja.

Težave z računalnikom po navijanju procesorja.

gt55gre ::

Imam nesrečni Amd phenom x3 8650 , iz privzete ferkvence 2300 , sem mu dvignil ferkvenco na 2900 . Temperature procesorja po navitju so bile okoli 38- 40 stopin. Potem pa sledi nesrečno zaporedje. Zaženem everest , in dam stability test. Po kakšnih 20 sek računalnik zamrzne. In po restartu , se boot screen od matične plošče tam , ko izpiše asus m4a78... ustavi za približno okoli 2 minute , potem je šel naprej do izbire windowsov. Označim poskusno verzijo windows 7 , in računalnik pride , do okna kjer mi kaže potek nalaganja windowsov . v tistem trenutku , se pojavi blue screen , vsebine nisem uspel razbrati. Potem sem naložil window 7 še enkrat. In sedaj je računalnik zelo počasen večina programov rabi zelo veliko časa da se odpre, gta vice city mi šteka itd. Preklapljanje oken je zatikajoče . Bojim se najhujšega da sem skuril matično ploščo. Ali obstaja kakšen program za test procesorja ,ramov etc.

Pyr0Beast ::

Nisi naredil nič hudega.

Vrjetno se ti disk poslavlja, vsaj tako bi razbral iz tega, da plata čaka nanjga. Backup, zaženi SMART in poglej če je z diskom kaj narobe.

Lahko da se ti je samo prestavil v PIO mode, nekaj kar Sata diski zelo radi delajo - preveri kable.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ModriN96 ::

Ena komponenta dobiva premal voltaže... Najverjetneje bo to procesor. Lahko da tudi ram...

gt55gre ::

Pyr0Beast , imaš prav tudi to bi lahko bilo , ker mi eden od diskov že dalj časa zaostaja pri izklopu računalnika, računalnik najprej počaka , da se ta okvarjen disk izklopi , potem pa zaustavi še ostale . Samo do sedaj je delav kljub počasni zaustavitvi diska celoten sistem vredu , naj še povem da disk oddaja zelo neprijeten zvok ob zaustavitvi zelo zaropota in potem se izklopi. Upam ,d aje to potem to , disk je drugače star 6 let. Gre pa za wd 200 gb , in ga je kar škoda , d ase poslavlja. Kakšni so pa simptomi če bi biv ram ali procesor ,v okvari? ,. Če bi bil procesor vem ,da računalnik bi bil računalnik praktično nedulujoč . Ali je možno ,da računalnik šteka zaradi ramov? , oz ,da je zaradi okvarjeenega diska tako zelo počasen?

Pyr0Beast hvala za tolažbo , resnično upam ,da nisem nič skuril. Sedaj bom poskusil ,windowse naložit dđna drug disk in potem poročam.

Pyr0Beast ::

ne skrbi, sem sam skuril že dosti zadev, zato da drugim ni treba :D


Čimprej potem skopiraj dol podatke, ker tale disk bo zaribal zelo zelo zelo kmalu, mogoče že ob naslednjem vklopu.

Drugače ga izklopi (napajanje in podatkovni kabel) ter zalavfaj sistem brez njega. Če deluje mnogo hitreje je to to.

Ram/Cpu - BSOD, za ram ti ponavadi zažene sistem a začne metati napake ter kar sam zapirati programe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gt55gre ::

Najlepša ti hvala Pyr0Beast , jutri ,ko bom imel več časa bom naložil windowse na drug disk. Upam ,da bo potem vredu. ModriN96 , ferkvenco procesorja sem spustil nazaj na privzeto 2300 , oz sem dal ponastavitev vseh vrednosti. Tako da mislim ,da ni potrebe po zviševanju voltaže . Ker sistem ni več navit.

gt55gre ::

Danes sem se spet imel čas ubadat z računalnikom ,in sem ugotovil ,da čeprav sem bios dal na deafult , se ferkvenca procesorja ni spremenila na tovarniško nastavljeno vrednost 2300 , ampak je ostala znižana na 1307 . Mislim ,da je ram v okvari ,ko npr nalagam video mi video in zvok štekata . itd . in vsakokrat ko dvignem procesorju ferkvenco na 2300 , mi jo vrže na 1307.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

Pyr0Beast ::

Obremeni CPU :)


(So sistemi imeli težave s tem, ker je to en način varčevanja z energijo, posledično CPU preklaplja frekvenco in performans pade)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

geek93 ::

Danes sem se spet imel čas ubadat z računalnikom ,in sem ugotovil ,da čeprav sem bios dal na deafult , se ferkvenca procesorja ni spremenila na tovarniško nastavljeno vrednost 2300 , ampak je ostala znižana na 1307 . Mislim ,da je ram v okvari ,ko npr nalagam video mi video in zvok štekata . itd . in vsakokrat ko dvignem procesorju ferkvenco na 2300 , mi jo vrže na 1307.


Cool'n Quiet funkcija?

gt55gre ::

Pyr0Beast , poskusol sem praktično vse od obremenitve procesorja z everestom , in nič ne pomaga , chris15 gonilnikov za Cool'n Quiet in epu nimam nameščenih. Računalnik drugače , če ni obremenjen , lepo preklaplja med programi. Če pa odprem npr kakšen bolj zahteven program , tam pa skoraj zašteka , oz odpiranje programa traja skoraj 20 sekund. Navijat procesor je treba znat, kar pa jest očitno neznam , in sem uničil ali rame , matično , procesor uf , Nekej časa sem imel povišano ferkvenco na 2600 , računalknik je prestal everest stabilnostni test brez problema. Nakar , obiščem oc lab , kako navijajo v višave . Potem me zamika in res čeprav sem imel slab občutek , da nekaj nebo vredu , sem kljub temu zvišal ferkvenco na 2900 , in od takrat naprej dela računalnik zelo počasi.. Ta šola me bo očitno drago stala. V nadaljne vem ,da sam ne bom navijal več procesorja, pa tudi če , bo potrjeno ,da zmore procesor še višje ferkvence brez uničenja. T

Hvala vam fanje za pomoč , ampak očitno iz te moke ne bo kruha. Bo treba nest na servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

geek93 ::

Pomoje tudi nisi mogel nič skuriti. Jaz mam proc. Amd athlon 7750x2 navit iz 2.7 na 3.2 Ghz. In plato M4A78 PRO in mi vse dela vredu z stock hlajenjem. Poskusi zamenjat disk, prosi kakega kolega naj ti disk posodi.
Če bo še vedno isto pa lahko probaš z menjavo napajalnika. Če nebo nič od tega pomagalo pa jaz res nevem kaj bi lahko blo. No pravzaprav potem je lahko kriv samo še Operacijski Sistem (kot je bil pri meni)

LP

Pyr0Beast ::

Kaj če procesor poizkusiš drugje, v drugi mašini ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gt55gre ::

Hvala vama geek93 :: in Pyr0Beast za odgovore, zaenkrat še kar shajam s tem računalnikom, ker ga uporabljam samo za internet , igre bolj poredko. Opažam ,kot da določene dni računalnik deluje počasneje , drugič spet hitreje, včasih mi kar sam od sebe odpre npr Word. Je pa ratal tako počasen ,da ga bi lahko komot primerjal z 1000 m,hz računalnikom. Občasno se mi pojavi blue screen , vendar ga nisem uspel razbrat. Zgon tudi poteka zelo počasi . Disk je drugače že zamenjan z seagate 250 gb. Zadnje čase pa opažam ,da ko npr vklopim pri Winampu vizualizacije , in ko premikam okno od njih se mi okno zatika. Napajalnik ,je vredu , ker se mi računalnik ne izklaplja . Sumam rame .samo nevem če je to to. Ko naprimer , pogledam na internetu sliko višje kakovosti , se mi ne nalaga lepo ampak se slika med nalaganjem zatika . Pravtako se mi mozilla zatika ko prestavim nazaj na prejšnjo stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

Han ::

gt55gre ::

Aja sumim tudi plato , na žalost, mi usb enkrat dela drugič ne. Pa filmi višje resolucije se zatikajoitd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

gt55gre ::



Danes so se pokazali bolj očitni znaki okvare, a so to rami? .

Pyr0Beast ::

Grafa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gt55gre ::

A misliš a pol niso to rami? Ker pri okvari ramov se isto navpične črte pojavijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

Valvoline ::

nastavi bios na default,torej vse ne sam frekvenco procesorja. Tam je opcija load setup defaults(ali failsafe defaults).
pa poglej v nadzorno ploščo ali ti disk dela v PIO mode. Če odpira zapira programe počas je skoraj ziher sistemski disk v pio mode zarad navijanja.Tu maš povedanega okrog tega.
http://www.onthegosoft.com/dma_setting_...
http://www.tweakxp.com/article37049.aspx
P.S.
Izklopi CNQ funkcijo v biosu potem k daš vse na default.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus A6000

Oddelek: Strojna oprema
16835 (652) Pyr0Beast
»

Prenos preko mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
111110 (911) Fuks
»

Kaj bi lahko bilo narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
8615 (552) gt55gre
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382839 (2229) Mihec1990
»

cdrom blokira sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
51058 (939) Pyr0Beast

Več podobnih tem