» »

Router ne določi IP prenosniku z Visto

Router ne določi IP prenosniku z Visto

Ezg3ta ::

Danes sem dobil Linksys WRT54GL, takoj naložil Tomato firmware in vse skupaj nastavil. Moj računalnik je na router priključen preko ethernet kabla, v hiši pa imamo še 2 prenosnika, ki se povezujeta na router preko wirelessa.

Moj računalnik in 1 prenosnik sem že usposobil (oba imata Windows XP), problem je pa še drugi prenosnik, ki ima Visto.
Poskušam že cel dan, pa nič ne pomaga ;(( Da napišem kaj sem že probal, da nebo nepotrebnih postov:
- probal sem brez zaščite (uporabljam WPA2-Personal + TKIP) pa ni šlo
- probal sem izklopit računalnik in rebootat router
- probal sem izbrisat povezavo, in jo na novo nastavit
- v tomatotu sem probal nastavit "Static DHCP" torej da prenosniku, ki ima Visto, vedno nastavi isti IP (tak mam nastavleno tudi za druga dva računalnika)
nič ne gre..

IP bi moral biti 192.168.1.104 (tak sem nastavo v "Static DHCP"), ampak nevem zakaj ga vedno nastavi na 192.168.0.4. Pa na Visti nimam nastavlenih statičnih IP-jev, ampak da naj dobi IP avtomatsko.

Kaj sem spregledo? :|

Ezg3ta ::

Tukaj še slika kak mi pokaže v tomatotu kateri računalniki so priklopljeni:
 Device list

Device list



Prvi je moj računalnik, drugi je prenosnik z XP (ki trenutno ni priklopljen), potem je moj IP naslov (torej modem), potem pa prenosnik z Visto. Ne gre mi v račun zakaj zraven piše eth1 in pa zakaj sploh ne napiše nobenega IP naslova :S Kot sem že reko, pa mi v Visti napiše da je IP 192.168.0.4

No nevem, mogoče pa bo kdo znal pomagat ;)

jan01 ::

Imaš najnovejšo verzijo tomata? Morda tvoja mrežna na prenosniku ne mara starejših driverju na routerju. Flashaj na tomato s novimi driverji Tomato RAF 1.25.8515.2 ND
Pa si po uspešnem flashanju naredil hard reset(začni tiščati reset 30s, izklopni za 30s(še vedno tišči) in priklopni nazaj ter po 30s spusti reset) ?
//pa obvezno nastavi na wpa2 aes, brez kakega tkip

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Ezg3ta ::

daj mi pokažeš ki si dobo toti link? ker jaz sn isko po uradni strani pa nikjer ne najdem tega, zadna verzija je za mene 1.25, pa nič zravn XD Zanima me zato, ker hočem bit ziher prvo da je to res za WRT54GL da nebom kaj zasral ;)

ABX ::

Danes sem dobil Linksys WRT54GL, takoj naložil Tomato firmware in vse skupaj nastavil. Moj računalnik je na router priključen preko ethernet kabla, v hiši pa imamo še 2 prenosnika, ki se povezujeta na router preko wirelessa.

Moj računalnik in 1 prenosnik sem že usposobil (oba imata Windows XP), problem je pa še drugi prenosnik, ki ima Visto.
Poskušam že cel dan, pa nič ne pomaga ;(( Da napišem kaj sem že probal, da nebo nepotrebnih postov:
- probal sem brez zaščite (uporabljam WPA2-Personal + TKIP) pa ni šlo
- probal sem izklopit računalnik in rebootat router
- probal sem izbrisat povezavo, in jo na novo nastavit
- v tomatotu sem probal nastavit "Static DHCP" torej da prenosniku, ki ima Visto, vedno nastavi isti IP (tak mam nastavleno tudi za druga dva računalnika)
nič ne gre..

IP bi moral biti 192.168.1.104 (tak sem nastavo v "Static DHCP"), ampak nevem zakaj ga vedno nastavi na 192.168.0.4. Pa na Visti nimam nastavlenih statičnih IP-jev, ampak da naj dobi IP avtomatsko.

Kaj sem spregledo? :|


Problem je Vista in ne router. Zato rešitev išči na PC-ju in ne na router-ju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Spc ::

Vista ima baje težave z nekaterimi linux based routerji tako, da je pomojem ziher vista kriva.
 

ZGI ::

kaj tam piše pri eth1? [oui] [static] [wfilter], a imaš mogoče kakšno filtriranje nastavljeno za brezžično povezavo? npr. zaklenjeno na mac naslov?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Yaqwsx ::

vista ni nic kriva, jaz mam enak ruter pa dela brez blema z visto

Spc ::

vista ni nic kriva, jaz mam enak ruter pa dela brez blema z visto

No potem pa mi razloži zakaj v XPjih dela takoj in normalno?
Če bi res bil router kriv tudi v XPjih ne bi delovalo.
 

jan01 ::

Če ne maraš direktnega linka: http://victek.is-a-geek.com/tomato.html

ABX ::

IP bi moral biti 192.168.1.104 (tak sem nastavo v "Static DHCP"), ampak nevem zakaj ga vedno nastavi na 192.168.0.4. Pa na Visti nimam nastavlenih statičnih IP-jev, ampak da naj dobi IP avtomatsko.


Kot zgleda 192.168.0.4 je statičen IP definiran v Visti. V kolikor bi bila Vista nastavljena na DHCP kliet in ne bi dobila DHCP nastavitve bi bil IP 169.254.0.0/16.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Ezg3ta ::

Če ne maraš direktnega linka: http://victek.is-a-geek.com/tomato.html

Aha hvala, bom pogledo potem zvečer, da vidim kaj se da naret s tem ;)


Kot zgleda 192.168.0.4 je statičen IP definiran v Visti. V kolikor bi bila Vista nastavljena na DHCP kliet in ne bi dobila DHCP nastavitve bi bil IP 169.254.0.0/16.


Tud to sem jaz že zasledil, zato pa mi je tolko bol čudno kak da se mi IP nastavi na 192.168.0.4?? Ker IP-jev nimam vpisanih.. Sej če nastavim na statični IP (npr. 192.168.1.50) zadeva deluje, samo problem je, ker je prenosnik od fotra, on pa rabi še v službi internet, tam pa majo nastavleno na DHCP. Mislim da je celo reko, da majo isti router kot mi doma :P tak da po moje je res tomato kriv.. zvečer se bom malo poigral, pa bom original firmware nazaj naložo, bom vido če bo potem delalo ;)

Yaqwsx ::

drugac pac naredis 2 uporabniska racuna doma in sluzba :P

amigo_no1 ::

Daj priklopi ta prenosnik preko kabla -> kakšen IP določi routerjev DHCP ?
Lahko uporabiš program netsetman ( http://www.netsetman.com/index.php?s=nsm ) za hitro spreminjanje lan IPjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92088 (1666) M01O
»

Mreža težave

Oddelek: Omrežja in internet
10913 (802) domzi
»

Rač. se dolgo prižiga, internet ne dela.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171617 (1309) prometej
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121438 (1324) darkolord
»

Router D-Link DI-604 in eMule LowID

Oddelek: Omrežja in internet
91806 (1653) matias

Več podobnih tem