» »

Kater mobitel?

Kater mobitel?

tey007 ::

Zdravo. zanima me, kater mobitel bi vi kupil, če bi ga kupval zdle? mora met wlan, gps ni nujn, je pa zaželjen. cena trenutno ni pomembna. zanima me samo, kater mobitel bi imel :).

tx-z ::

Če bi lah izbiru pa meu keš bi kr še enkrat kupu Nokio N95 8GB, sam glede na to da je ne dobiš več v nbeni akciji bi mogoče pogledu Nokio N85,N86 :)) tedve pa zato k sta nekak še najbl podobni N95 :)....to je sam moje mnenje, mogoče vrž uč na njih pa poglej če sta ti ušeč :)
tx-z

BALAST ::

Meni je všeč HTC HERO. Cena naročnikov M!.

Wox ::

Nokia E55 ali pa E52.

tey007 ::

men je drgač useen kko zgleda, sam da nbo lih ogromn cegu, pa da bo boljši od nokie n95 (navadne)... gps pa ni nujen

aja. jack 3,5mm mora pa bit obvezno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

Infinity ::

Pri operaterju ali brez vezave?

če pri operaterju ti priporočam da si ogledaš HTC Hero

če pa brez vezave pa Sampsung galaxy, Omnia 2 ali pa ponovno HTC Hero če ga dobiš kje brez vezave (mogoče tujina ali pa "rabljen" mobitelov)

P.S.: seveda je to le moje osebno mnenje =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

M-XXXX ::

Omnia HD

tey007 ::

ubistvu, trenutno mi manjka še 8 mescev do konca vezave. tko da bi verjetno kar brez vezave rajši vzel..

neres ::

Greš na to povezavo, na koncu kjer je free text napišeš 3.5 mm, zgoraj izbereš Wlan in pač kar ti je še pomembno.
Zelo velike izbire ne boš imel, na koncu pridejo v poštev kaki Samsungi in Nokije, mogoče še kaki drugi, ampak tisti bojo dražji.

Meni osebno se dopade N86, ampak mi je vsaj zaenkrat še predrag. Podoben, po specifikacijah, je tudi Samsung Innov8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

tey007 ::

tlele potencialni k sm jih našu so Samsung I8000 Omnia 2, Htc Hero pa Nokia N900. Sam to so usi mobiteli za ogromn denarja :). Upam da bo kater od teh do aprila drugega leta pri simobilu okrog 200€. Sam dvomim da bo...

kmetek ::

Pa dobro, zakaj vsi rečete mobitel? MOBITEL je ponudnik, reče se GSM aparat.

Kot da bi jaz sedaj odprl temo "KATERI SIMOBIL?"

Bor H ::

zanimivo kako se izjave in nicki včasih ujemajo

ontopic: jst bi predlagal OmnioHD, ima vse kar hočeš pa še mal več, al pa kak HTC Hero ali HTC Touch 3g, sam ne vem če imast 3.5mm jack

LapD ::

kmetek reče se mobilni telefon, krajše mobitel. Whats the big deal?
web&motion designer

kmetek ::

Bor H : your point?

Bor H ::

Moj point se giblje v krogih LapDjeve izjave.

tey007 ::

zanimivo kako se izjave in nicki včasih ujemajo


še sam je potrdu... drgač pa kmetek. kdo pa je reku da js hočem gsm? mogoče pa bom rajši umts..... :D a nej pol napišem UMTS aparat?

drgač pa nvem še. bom še vidu, premislu, itd. potem pa vrjetn naročim v ameriki. al rajš ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

tey007 ::

btw. a je bolši imet mobitel, ki ima 3.5mm pa vse to, da ga uporablam potem tudi kot za predvajalnik, ali naj si kupim predvajalnik posebej in mobitel posebej? če vsako posebej, potem kater predvajalnik?

Bor H ::

Če iz amerike naročaš morš bit pazljiv zarad frekvenc, majo rahlo drugačne izvedenke, če že pol naroč iz britanije.
Jst mam raj skupej en aparat: sam ena cigla, sam ena baterija, na poti ti je pa itak vseen če ni najbolj audiofilsko.

nosecnica ::

Iščem nov mobitel. Mora bit touchscreen in smartphone, met kamero 3,2mp ali več, solidne zvočnike,... Uporabljal ga bom za internet, poslušanje glasbe, telefoniranje... Cena max. 500€.
Gledal sem Samsung Omnio HD, Samsung Omnio i900, Samsung Omnio II 489€ ter Nokia 5800.
Kaj od tega se zares splača ??

BALAST ::

Nokia se definitivno splača, saj je le polovica tvojega proračuna. :))

M-XXXX ::

Imaš dve izbiri: ali Omnia HD, ki je trenutno vsaj po mojem mnenju TOP telefon in se nobena Nokia (vsaj do zdaj) niti približat ne more, ali pa vzameš 5800 zaradi odlične cene.

Lonsarg ::

Pri odločitve vseeno mislim da ni Nokia vs Samsung, ampak Windows Mobile vs Symbian.
Za 95% uporabnikov imata oba vse funkcije in je pač ki ti je lepsi. Za 5% uporabnikov je pa pač win edini Mobilni operacijski, ki sploh vse omogoča kar rabimo.
Če si v 95% bi ti skoraj priporočal Symbian, če kakega MSNja prek telefona ne uporabljaš. Ma le malo bolj "straight forward" menije. Ki jih bo WM dobil z WM7 menda.
čeprav sam imam WM 6.5 na Xperiji, ampak razumem zakj marsikdo raje vidi Symbian, če mobitel samo uporablja kakor je in ga ne naštimuje po svojem okusu, kar na symbianu praktično ni mogoče delati.

Pa še poceni je 5800Xpress:)

Čeprav najlepša Nokia, kar sem jih videl je Nokia X6, , res lep design:
http://www.gsmarena.com/nokia_officiall...

Aja neki mi ni jasno, to k ti je vrnilo N900, ta ima tipkovnico, preden se odločiš kater telefon, se odloči ali boš qwerty tipkovnico ali ne... Skoraj tako pomemben faktor kot operacijski. Ne pa da ti search vrne ene z qwerty ene pa brez, to niti cenovno ne moreš primerjati qwerty je luksuz.

tey007 ::

men je pa bolš omnia 2 kot omnia hd. večja resolucija. zakaj ubistvu sploh je omnia hd, če ma tak malo resolucijo na tok velk zaslon? zaradi kamere?

M-XXXX ::

men je pa bolš omnia 2 kot omnia hd. večja resolucija

Resolucija že, vendar kaj boš delal z 65k barvami? Neumen windows mobile:D

nosecnica ::

OK. Tudi meni se zdi tale Nokia XM best buy zame. Nekaj me še zanima. Pri Symbianih obstaja možnost nadgradnje sistema, ko na trgu izide nov OS S60 (seveda za touchscreen)? TNX za odgovore.

Lonsarg ::

M-XXXX še en ki ne z tehničnega vidika ni podkovan. Lol ti bi se odloču med Symbian in WM glede na bitnost barvn, ko je pa miljardo drugih razlik, ki se dajanso opazjo.

Razlike med 16bitnimi barvami in 32bitnimi barvami se ne da opazit, sploh na tako mejhnem ekranu. Tut na PCju jo boš težko, če jo pa že boš pa samo zato, ker veš da sploh moraš gledat. 65 tisoč različnih barvnih odtenkov se ti zdi premalo? LOL Itk tut na eni nokii, ki je zmožno 32bitov, večina stvari, ki jih vidiš na ekranu je v veliko manj odtenkih narisana:) Še igre, v bistvu samo slike ko gledaš to 32bitnost sploh uporabljaš.

Omnia 2 in Omnia HD je lep primer kjer je izbira operacijski.
Ampak si se vprašal, če i ni to že prevelik telefon? iPhone, ki ga tako valijo eni je men recimo zelo prevelik, predvsem preširok, tut te dva samsunga bi mi bila prevelika pomoje.

M-XXXX ::

M-XXXX še en ki ne z tehničnega vidika ni podkovan. Lol ti bi se odloču med Symbian in WM glede na bitnost barvn, ko je pa miljardo drugih razlik, ki se dajanso opazjo.

Sem rekel da je to glavni razlog za kater koli telefon? Nisem, tako da ne govori nekaj kar ni res. Vendar nekaj pa bom trdil- Omnia HD ter 2 imate OLED zaslon, ki je fenomenalen in ko enkrat vidite tak zaslon na "delu" vse ostalo pozabite:D In da imam potem limit na 65k v čem je smisel takega zaslona? In ne govorm kar tako na pamet- Imel sem Omnio in zdaj sem šel na HD. In tastara Omnia ima zaslon vreden pol k***, kar pomeni ali je kriv Windows mobile, ali pa so vgradili toliko slabši zaslon od recimo N95? Kar pa predvidevam da niso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Lonsarg ::

jaz sploh ne gledam kaki zasloni so, ne vem kako ti ošažiš take razlike? Zame je važna samo velikost in resolucija da je je zadosti. OLED je pa druga stvar, to je pa pač nova tehnologija, to bi tudi jaz imel:) Predvsem zaradi baterije, ne toliko zaradi zaslona, pač malo bolši kontrast in svetilnost.

In res nisi rekel da je to glavni razlog, ampak primerjava med telefoni je kompleksna stvar, ki ima veliko razlik, potem pa prideš ti in 2 posta posvetiš enmu bugmu ekranu, ki je 1% važen glede na to kak mobitel se odločiš, ti pa tko načneš stvar kot OMG ta telefon ima 65k barv ne ga kupit, LOL to je tisti nesmisel. Mogoče nisi tega mislil a tak namen sem iz tvojega posta razbral.
Navadna omnia ma pa ful grd grafični vmesnik, ni čudno da ti ni bila všeč:) PRO WM userji si na omnio dajo WM 6.5, ali mogoče še TF3D, ali še kak drug custom UI. Meni kar defult WM 6.5 ful ugaja, res uporaben in zlo fensi home screen, nekaj kar nisem na Nokiji E90 nikoli mogel doseči.

M-XXXX ::

Jaz sem le opozoril na zelo neumno omejitev, ki jo ima WM in nič drugega:)

Infinity ::

...Vendar nekaj pa bom trdil- Omnia HD ter 2 imate OLED zaslon, ki je fenomenalen in ko enkrat vidite tak zaslon na "delu" vse ostalo pozabite:D In da imam potem limit na 65k v čem je smisel takega zaslona? In ne govorm kar tako na pamet- Imel sem Omnio in zdaj sem šel na HD. In tastara Omnia ima zaslon vreden pol k***, kar pomeni ali je kriv Windows mobile, ali pa so vgradili toliko slabši zaslon od recimo N95? Kar pa predvidevam da niso...


to kar si pa zdele napisal je pa ena večjih kozlarij kar sem jih prebral v tej temi.

razlika v "barvah" (ne mislim zdej 16 vs. 32bit, ampak dejanski izgled) tukaj nima nobene veze z bitnostjo primewrjava omnia I in omnia HD ampak le zaslon ki je pri HD izvedenki OLED/AMOLED, ki ima zaradi tehnologije in izvedbe veliko bolj žive in čiste barve, tako da pri OLED zaslonih še težje opaziš razliko med 16 in 32bit. V tastari omnii je pa problem TS panel čez ekran, saj ekran sam je dejansko identičen kot pi N95, ta omenjeni panel pa tako zelo poslabša vidljivost na zaslonu, da zgledajo vse barve zbledele in motne.

LP, I.

M-XXXX ::

Dejanski inzgled za isto barvo (v tem primeru za tisto vsako 261 je seveda enak, če se gre za enak zaslon) za ostalih 260 med tisto vsaka 261 pa ne more biti enak, če jo WM niti prikazat ne more:D)

Infinity ::

Povedou sm d je sam LCD panel enak (beri: isti proizvajalec, enaka tehnologija, enaka barvna reprodukcija), se pa razlikuje softwareska plat in ta omejuje prikaz "261". barve.

M-XXXX ::

Točno to kar sem tudi napisal:

Resolucija že, vendar kaj boš delal z 65k barvami? Neumen windows mobile:D

Nič nisem omenjal zaslona, le WM kar vsaj po mojem mnenju razloži kaj je krivo za kaj:D

Infinity ::

to sem ti razlagal, da je v konkretnem primeru omnie I problematičen TS panel čez zaslon, ker ni zadost prosojen.
Primer: poglej skozi umazano okno ali pa skozi čisto in videl boš razliko, ki sem ti jo omenjal.

to da pa prikaže 16bit ne pa 32bit pa z spranostjo barv nima nobenega pomena, samo arvna reprodukcija je drugačna; kar poglej si kako nokio 3510 ki je prikazala vsega skupaj 4096 barv pa so bile barve vseeno žive, problem je bil le v slikah, ki niso bile pravilno prikazane zaradi limitacij zaslona, za naše oko pa je razlika med 16 in 32 bitno barvno globino tako majhna da neboš opazil če neboš direktno primerjal enako sliko na dveh zaslonih.

tey007 ::

ammm. dejte mi neki povedat... kaj mente kej o temle članku --> http://www.mojmikro.si/v_srediscu/razkr... ? Mi lahko poveste, kakšne so vaše izkušnje s htc.ji? bi rajši kako drugo znamko (katero) ali bi še enkrat kupil htc.ja?

Lonsarg ::

To si linkal novic, ki je kot prvo stara kot drugo se pa nanaša predvsem na en sam Mobitel, to je Tytn 2, ki je mel res bogo grafiko. Tytn 1 in vsi starejši HTC-ji so imeli čiso vredu graifko, pa tudi zdaj ti, ki so zunaj mobiteli jo imajo vredu, za tega so ga pač malo usrali z gonilniki pr HTCju.
HTC je zelo solidna firma, drugače pa ne razumem zakaj bi se sploh na podlagi tega odločil. Odločiš se na podlagi funkcij, oblike in cene ni tako?

KosAn ::

Ja,
nevem jaz sem zadovoljen uporabnik iPhone-a 3G...
Je pa prišel novi ven (3GS), ki je hitrejši...
Priporočam, da ga jailbreak-aš kar je najbolje (da se odklene na vsa omrežja-navodila step by step se dobi na net-u)
:)

nosecnica ::

Zanima me kdej pride na slovenski trg Nokia X6. In približno za koliko EUR ?

Zgodovina sprememb…

Urajmal ::

Nokio E72

tey007 ::

zdej prou ne vem kaj naj. nokia n95 je že čist boga.. enkrat mi je že crknu ekran, ohišje je skoraj razpadlo, baterija je čist boga (8 ur ob poslušanju glasbe 1 uro in enominutnim klicom)... bom dal to malo na servis, ampak, takoj aprila, ko poteče tole za mobitel si kupim nov telefon! in sicer, enega ki bo imel wlan in pa ki bo imel dokaj solidno baterijo (vsaj kakšne 2 dni ob poslušanju glasbe), da bo dobro predvajal glasbo ipd. drugo se pa še odločim :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SGH-i900 Omina ali Nokia N85 ?

Oddelek: Kaj kupiti
292968 (1397) zigaorama
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929410 (6011) globoko grlo
»

samsung omnia 2 vs omnia HD

Oddelek: Mobilne tehnologije
63120 (3035) Ciklamen
»

Nokia N97 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
546253 (4583) Atrax
»

Nokia N97

Oddelek: Mobilne tehnologije
354494 (2567) MadMicka

Več podobnih tem