» »

Katero wlan kartico

Katero wlan kartico

t3hn0 ::

Ponovno se odlocam za nakup wlan kartice (prejsni nakup poceni kartice se ni obnesel;(()

rabim kartico za razdaljo cca. 6-7m, signal gre cez 3 stene (od tega so vmes tla nadstropja).
z laptopom zadeva dela ok, zdej bi pa rabu en desktop pc povezat v mrezo...ruter je linksys wrt54gl, zato rabim 802.11g

na voljo je usb 2.0 ter pci reza (nisem ziher ce je pci2.0 - abit nf7-s 2.0 plata)

pripravljen sem dati nekako do 50€ +-

//edit:
nekaj sem gledal tukaj, sam se vedno ne vem...nocem se spet speci :)
^.^
  • spremenil: t3hn0 ()

JanezH ::

Jaz imam enak router kot ti, mrežno pa tole:

KLIK

Dela mi OK.

Han ::

Omenjeni Linksys WMP54G je načeloma v redu, ni pa uradnih gonilnikov za 64 bitno Visto/W7.

t3hn0 ::

sistem bo itak win xp :)

Smukec: na kaksni razdalji? pri tisti mrezni ki sem jo kupil, mi niti omrezja ne zazna, ker je presvoh...
pa se vem ne ker pci ma plata...kartica ma dve zarezi, medtem ko ima plata eno zarezo...torej verjetno ni pci 2.x
^.^

jan01 ::

Poglej si raje moćne alfine modele http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2

tony1 ::

Atheros...

Okapi ::

Katero si pa prej imel? Ker če prenosnik vleče, bi po mojem morala vleči praktično vsaka najcenejša PCI kartica. Ali pa mogoče za vsak slučaj vzameš tako, ki ima anteno na kablu, da imaš malo več svobodo s postavitvijo.

O.

t3hn0 ::

prej sem vzel najcenejso: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
niti nism bil tok presenecen ko sm ugotovu da ne bo nc iz tega :|
tako da ovrzem okapijev predlog ;)

po eni strani bi najraje usb kartico, po moznosti na kakem kablu, kot recimo drugi artikel
Alfa USB Adapter Extra Hi-Power 54G z RP-SMA 52.00€
- Predojačanje do 500mW in Dipol 2-3dBi

pomoje da bi mogl zadostovat...?
^.^

t3hn0 ::

z usb bi mel manj komplikacij...vecinoma so te mrezne na novem pci 2.x slotu, cesar pa plata nima :/
^.^

JanezH ::

Dobre 3 metre imam do routerja - signal je ves čas Excellent (na 100%).
Aja nimam pa nobene stene vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

flipflop ::

Tisto asusovo mrežno bi moral prepovedat z zakonom.;(( Vprašanje če sploh komu dobro dela...

Jst mam doma podoben problem, najprej sm kupil to Asusovo poceni kartico, misleč da je podobno kot pri klasiki na kabl. Je stalno zajebavala, tako da sm potem vzel neko Belkinovo USB mrežno, na routerju pa ojačal signal, s 42 na 170 in zdaj dela precej bolje kot prej. Na laptopu mi je pa vedno brez problema vleklo čez vse stene doma.

clix ::

Omenjeni Linksys WMP54G je načeloma v redu, ni pa uradnih gonilnikov za 64 bitno Visto/W7.

To je sicer res, imam pa tudi sam to kartico in na w7 in visti (x64 bit) dela bp z ralink RT61+RT2500 gonilniki.

JanezH ::

Pikoli a v W7 pa ni driverjev za Linksys WMP54G? Kako si vedel, da moras zinstalirat driverje za RT61+RT2500?

clix ::

Ne, tudi w7 x64 ne prepozna te kartice. To sem pa ugotovil s pomočjo googla. :)
Tuki so pa navodila:
http://www.phishthis.com/2009/01/16/how...

peyj ::

A obstaja kje kakšen compatibility list za te mrežne kartice, ker se tudi sam odločam za nakup PCI WLAN kartice. Imam pa Visto 64 bit.
Ali pa če ima kdo pozitivne izkušnje s katerim modelom in če navede zraven še gonilnike (kot recimo za Linksys WMP54G iz prejšnjega posta).

amacar ::

asusova wl 138 men dela ok, je pa bil komp kake 3 metre od routerja in vmes ena stena.

t3hn0 ::

jst sem si kupil "Alfa USB key 54G Hi-Power 200mW z RSMA", pa morem rect da koncno zadeva dela brez problemov ;)
testiral sem na win7 x64, zdej pa vse skupaj dela na win xp
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123231 (2690) Gapi
»

Mrežna kartica za brezžično omrežje

Oddelek: Kaj kupiti
103222 (3005) blackbfm
»

wireless težave

Oddelek: Strojna oprema
91339 (1211) hanibal
»

WLAN PCI ali WLAN USB

Oddelek: Kaj kupiti
122482 (2233) Spajky
»

Wireless PCI kartica + P166 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9886 (769) pujsek_

Več podobnih tem