» »

Wireless PCI kartica + P166 problem

Wireless PCI kartica + P166 problem

GaS ::

Imam od Belkina PCI WiFi 54MBit kartico, in sem jo hotel namestiti v P166, da bi imel se tam dostop do neta..Najprej sem imel W98, vendar je podpora sele od w98se naprej..Tako da sem dal WinME gor in kartico v PCI slot, vendar je zadeva ne prepozna. Kaksen namig, ali enostavno plata (Intel 430HX chipset) ne podpira tega? Na skatli ne pise nic drugega kot 32bit PCI slot, da je zahteva. Tudi med PCI device listom ga ni (preden se zacnejo winsi nalagat), je samo en controller in zvocna..

Torej?

M-man ::

Ne vem sicer kako je z Belkinom, ampak Asus na tarejših računalnikih (npr. celeron 400) ne dela oz. kartice ne prepoznajo niti XP-ji. Medtem ko na novejšem (xp 2500+) prepoznava nove strojne opreme itd. deluje povsem normalno. Baje (sam tega še nisem preizkusil) je s starejšimi sistemi najbolj kompatibilen Canyon.

LP
M
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

veteran ::

Nič ne bo, 430hx chipset ima PCI 2.1, wi-fi kartice pa hočejo PCI 2.2.
To velja vsaj za linksys wmp54g in netgear wg311, z belkinom pa nimam izkušenj, preveri v specifikacijah - če na škatli ni nič, poglej na spletni strani proizvajalca.

GaS ::

No fino..Bo treba se kisto menjavat;) Hvala za odgovor!

pujsek_ ::

Mislim da Canyon PCI karta nima teh problemov...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

JXS ::

Tudi Canyon ima ta problem. Sem probal vse. Problem pa sem rešil z USB mrežno kartico. Problem je bil le dobiti USB 1.1 kartico, ker USB 2.0, tako kot mrežne ne dela na teh starejših računalnikih.

veteran ::

No, tale rešitev (usb wi-fi) v tem primeru najbrž ne pride v poštev, ker ima 430hx chipset usb 1.0 (in tega se ne da predelat na 1.1 z novim biosom).

JXS ::

veteran:

"Problem je bil le dobiti USB 1.1 kartico, ker USB 2.0, tako kot mrežne ne dela na teh starejših računalnikih."

Govora je PCI razšeritveni kartici za USB.

veteran ::

Aha, spregledal. ;) Ja, potem bi se pa dalo zrihtat. No, jaz sem v taki situaciji računalo zamenjal, sem bil že hudo sit tiste plate.

pujsek_ ::

Ne vem sicer tut pikolo, zakaj bi dajal v P166 WiFi kartico, sam PC že ima obilico problemov z samim delovanjem, če ni nabasan z memory-jem, če pa daš gor še mrežo potem je pa tako katastrofa... :\ >:D
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353584 (2491) Branimir
»

FreeNAS - 300MHz CPU - hitrost

Oddelek: Pomoč in nasveti
91290 (1059) maco-maco
»

Počasen prenos podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121752 (1560) MrStein
»

Freeze in brezzicnost

Oddelek: Omrežja in internet
71126 (837) logmarti
»

USB 1.1, USB 2.0 in Firewire

Oddelek: Strojna oprema
91374 (1235) Xplicit

Več podobnih tem