» »

wireless težave

wireless težave

NightHawk ::

Zdravo. Imam nov komp in sem spotoma kupil se

Brezžični router Linksys WRT54GL
Brezžična PCI mrežna kartica Linksys WMP54G (Wireless-G)

Naložil sem win xp 64 bit in prvo mi kartica ni delala, ker gonilniki ne podpirajo. Ok to sem zrihtal - google in sem izvedel, da ta kartica uporablja Ralink Technology čipe, naložil driverje in nekak je...za prvo silo. Zdej internet dela zeeeelooo počasi, imam siol 4mega in na računalniku downloada s like 10-20 kilo/sec. Pri povezavi piše, da je 18 ali 24Mbps (karkoli ze to je). Ruter ima tudi wire vhode in 4 drugi računalniki so povezani preko tega, vsi delujejo normalno pri normalnih hitrostih.
Ok, sem formatiral, naložil xp 32 bit (in žrtvoval 800MB rama), naložil original software iz CDja in še kar isto - počasno delovanje in stalno disconnectanje. Aja, "signal strenght" je na low, četudi sta ruter in komp oddaljena ene 7-8m. Prej sem usposobil mrežo in računalnik mi je znotraj mreže kopiral en mp3 velikosti 8mega cca 7 minut (iz kompa, ki je na router priključen z žico)
Malo me ima, da bi vrnil kartico in probal s kakšno drugo.... Kak predlog? Razmišljal sem če bi bilo lahko narobe kaj v nastavitvah ampak glede na to da so vse na "default" nebi smelo bit takih problemov....

tnx

TechStreme ::

Skoraj vse PCI Wi-Fi kartice so en navadn "drek". Imam 2 takšni doma (različna proizvajalca) in obe delata katastrofalno počasi. In podobne probleme imajo tudi drugi. Medtem ko mi 2 USB Wi-Fi adapterja delata zelo dobro.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

USB da bi delalo hitreje kot PCI? Zanimivo....
Razmisljal sem, da bi kupil tako s tremi antenami, da bi bil signal mogoce močnejši. Ti slučajo katera od teh USB podpira xp64 winse? Da nebi spet znanosti delal iz driverjev, najlazje je plug&play :)

jan01 ::

@TechFreak!
Nimaš pojma. Vse je odvisno od čipa, ki je na pci oz usb wirelessu. Pred nakupom pa se vsaj malo pozanimajte(od serij se pri isti kartici menjavajo!
Vrni WMP54G in kupi en močen model od alfe s 200mW in več... http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2

hanibal ::

Priporočam ti Minitar MWGUHA. Kupil sem jo v Comtronu v BTCju.
Je USB izvedba, ma pa tudi anteno, ki se našraufa na telo kartice.
Sicer je grda in ne ravno poceni (35 €) a je kar zadeva sprejema in hitrosti odlična.
Nasploh mi je pri USB wifi najbolj všeč, da ji z lahkoto (rabiš samo poljubno dolg USB podaljševalni kabel) spremeniš položaj oz. jo lahko premakneš stran od računalnika.
Pri vseh drugih izvedbah (PCI, PCMCIA, Mini PCI, ..) pa anteno sicer lahko daš proč od same kartice a so ob tem velike izgube signala.
Na hrbtni strani ovitka piše da dela z Win 98SE/ ME/ 2000/ XP /x64 Vista, MAC in Linux.
A ja, dobiš tudi ploščak. Gor so najbrž driverji. Svojega sem vrgu ker uporabljam Linux.:D
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

NightHawk ::

od česa je zdej odvisna jakost signala? sprejemnika ali oddajnika? Da ne menjam kartice in pol ugotovim, da ruter preslabo oddaja.

jan01 ::

1. nadgradi na tomato firmware oz še boljše tomato mod (nd s novimi driverji)

hanibal ::

NightHawk
od česa je zdej odvisna jakost signala? sprejemnika ali oddajnika?

Od obojeg. Samo v tvojem primeru (7-8 metrov razdalje) bi pravzaprav mogla delat vskaka kartica in vskak wifi router.

Sicer se pa strinjam z jan01. Poči gor tomato.

Pa preber si še, kaj o tej temi pravi MaliMehki - http://www.microsoft.com/athome/moredon...
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Spajky ::

@ hanibal : Ta Minitarjev ključek ima bolj slabo Rx občutljivost; za približno enak denar oz. malce več bi dobil boljši NetgearWG111T (ma ne oni iz Comtrona!), ki bi brez dodatne zunanje antence lovil enako kot tvoj z dodatno 5db antenco; Atheros chipset in Linux driverji tudi se dajo dobit ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hanibal ::

Spajky
ki bi brez dodatne zunanje antence lovil enako kot tvoj z dodatno 5db antenco; Atheros chipset in Linux driverji tudi se dajo dobit ... 8-)


Spajky hvala za informacijo.
Se bom spomnil, ko mi ta crkne ali ko bom rabil drugega. :)
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero wlan kartico

Oddelek: Kaj kupiti
161729 (1311) t3hn0
»

Mrežna kartica za brezžično omrežje

Oddelek: Kaj kupiti
103332 (3115) blackbfm
»

WLAN PCI ali WLAN USB

Oddelek: Kaj kupiti
122547 (2298) Spajky
»

Brezžični internet(kaj vse potrebujem)

Oddelek: Omrežja in internet
213462 (3202) Oblivion
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473592 (2317) pujsek_

Več podobnih tem