» »

WLAN PCI ali WLAN USB

WLAN PCI ali WLAN USB

muhc3 ::

Zanima me vaše mnenje, kaj je za nemoteno delovanje v brezžičnem domačem omrežju
bolj priporočljivo ali wireless PCI ali USB mrežni vmesnik in na katere izdelke naj se bolj osredotočim.

Rad bi kvalitetno zadevo z dobrim oddajnim/sprejemnim dometom in v cenovnem zazredu do cca. 30€.

blackbfm ::

PCI je bolj zanesljiv.

jan01 ::

Bolj je odvisno od chipseta na kartici/usbju! Poglej za močnejpimi alfinimi modeli na http://shop.wlan-sat.com

muhc3 ::

mrTwelveTrees ::

priporočam ti da je antena na kablu, da lahko anteno postavis kam na mizo
(razen če maš zelo dober signal)

raje vzemi Linksys (čeprav je dražji, vsaj veš da bo delal)
mel že probleme z Asuskami itd...

malo denarja = malo muske ... drži kot pribito !

Zgodovina sprememb…

Leks ::

jaz imam nekaj težav z Level1 USB wifijem, dostikrat prekinja signal, prenosnik v istem prostoru teh težav nima.

Spajky ::

Tudi usb Netgear_WG111T (west.edit.) z Atheros chipsetom je tata-mata po mojih iskušnjah, pa ni tolko drag ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

@ Leks : probaj kako tako mojo inovacijo : Universal UsbKeY 1-5GHz directional 5-10dBi Can-Antenna, verjetno ti ne bo več prekinjalo povezave :8) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Leks ::

@Spajky

Mutti :) ja bo preizkusil še tole varinto. Včasih sem imel narejeno parabolo iz stiropora in obloženo z ALU folijo in je
delovalo nekoliko bolje. Je pa bil problem, da se je je stiropor uničil oz. raztrgal :)

nitro2 ::

Imam najcenejši usb wi-fi (12eur)...ruter v dnevni sobi za omaro. vse skupaj nekaj metrov narazen...do sedaj je delalo bp

Leks ::

če je dosti skupaj bi meni tudi delovalo, jaz pa net vlečem od soseda preko dveh armiranih betonskih plošč, kar zelo osiromaši signal.
Bom poizkusil še z Mutti omako :)

Spajky ::

@ Leks : sej je lahko tudi kaj drugega, npr. fižol, grah etc. :D ...

en popravek, ki ga moram šele vnest, pravkar sprobal: odreži pol zgornjega pokrova stran (oni del ki štrli v naprej dalje od parabolnega dela ... malce pomaga dodatno in sicer manj pri sprejemu in malce več pri oddaji na wifi pasu ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

@ Leks : mogoče je pa še bolje, če samo zavihaš zgornjo polovico navzgor za kot 30 stopinj kot na tejle fotki 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router TP-Link TL-MR3420 in DD-WRT

Oddelek: Pomoč in nasveti
182802 (2598) Auba
»

Wireless ali Internet skoz štrom? :)

Oddelek: Kaj kupiti
5531 (494) LenartB
»

PCI wifi adapter win7 64bit

Oddelek: Kaj kupiti
61550 (1484) mihec87
»

Kateri router za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
252464 (1867) Karen
»

Nova mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
131623 (1520) nejc1337

Več podobnih tem