» »

POdaljšanje kabla za monitor??

POdaljšanje kabla za monitor??

urban ::

Živjo!

Imam naslednji problem. Kabel za priključitev monitorja v računalnik je prekratek. Se pravi, da imam računalnik predaleč od željenega mesta monitorja. Zanima me če je možno ta kabel , kako podaljšati , oziroma že kar kupiti narejeni podaljšek???

Hvala za vse možne odgovore!!

LP

x_roby ::

Da, dobijo se razlicni podaljski razlicnih dolzin, ampak jaz mam slabe izkusnje s tem. Ko sem podaljsek prikljucil je pol bla kvaliteta slike obupna... pojavljale so se neke sence pa taka cudna popacenja. Jaz to odsvetujem..... edino da probas razlicne kable razlicnih proizvajalcem, samo mislim da pri drugih ni nic kaj boljse....... nisem edini ki to odsvetuje..... Zdaj pa se sam odloc.
...::: Powered by P4 HTT :::...

Aspirinix ::

X_roby maš prav. Pri vsakem metru podaljška za monitor naj bi se izgubilo cca. 5-10% signala. POleg tega se izogiblji večim preklopom oz. krajšim podaljškom.
Mislim, pa da zaradi enega samega podaljška ne bi smelo biti velikih težav. MOgoče je x_roby imel samo smolo. Sam jih uporabljam na predstavitvah pa delajo OK.

MadMax ::

Izberi S-VGA podaljsek (debelejsi - kao kabel od monitorja).

Navaden VGA je tanek (kot pri IIRC Hyundai monitorjih) in ima res katastrofalne posledice pri vsemu vecjemu od 640x480@60Hz....



Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

urban ::

Kolikor sem dojel naj kupim s-vga kabel ( se pravi bolj kvaliteten) in dolžina naj bo čimkrajša...???

Aspirinix tegale ne razumem najbolje "POleg tega se izogiblji večim preklopom oz. krajšim podaljškom."

Verjetno si mislil daljšim podaljškom...
A mogoče kdo ve približno ceno ??

Hvala


Matek ::

Ne, mislil je da se izogibaj uporabi več kratkih podaljškov, raje uporabi en daljši, če že moraš. S tem je mislil, da je ponavadi mogoče dobiti recimo 2mterske podaljške in da je bolje se pozanimati dalje in kupit 4 metrskega, kot pa uporabit 2 2-metrska skupaj. Sem prav razumel?:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

urban ::

Aha, good ....no itak rabim samo 2m , cena pa je če slučajo koga zanima 1590.00 sit.


lp

zigadr ::

Ja, tudi moj kabel za monitor je bil prekratek in sem kupil enega cenejših podaljškov, pa je bila kvaliteta slike obupna. Potem sem kupil samo daljši kabel (ker originalni kabel ni direktno ven iz monitorja, kot pri nekaterih monitorjih, ampak je na monitorju konektor), pa mi ni bilo všeč, da ni avtomatsko prepoznal monitorja ob namestitvi windowsov, drugače pa je bila slika samo malo slabša od tiste z originalnim kablom. Potem sem se odločil za drzno investicijo 4.000 SIT v nov podaljšek za monitor firme LEITZ in sem zelo zadovoljen z njim. Že na daleč se vidi, da je to kvaliteten podaljšek.

Seveda se je lahko v 3 letih od kar sem imel ta problem jaz marsikaj spremenilo (npr. da so se pocenili dragi in kvalitetni kabli ali pa izboljšali prej poceni in nekvalitetni kabli).

mrTwelveTrees ::

urban:

v Ljubljani - za hotelom LEV

zraven trgovine VENERA shop >:D :D

je ena računalniška trgovina - ne vem - pozabil ime

in majo vse vrste kablov od kablov za printerje... do vsega božjega

lp

MadMax ::

Tech-Trade


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri RCA kabel kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61353 (1150) Scorpia
»

10m VGA podaljšek in nizka frekvenca osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
291686 (1471) BluPhenix
»

nov monitor pa ima senco :(((

Oddelek: Zvok in slika
71055 (942) nodrim
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559444 (8213) Pyr0Beast
»

štukanje kabla od razdelilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171899 (1766) Pyr0Beast

Več podobnih tem