» »

Prihodnost in zružljivost (PLOŠČE)

Prihodnost in zružljivost (PLOŠČE)

Max Payn ::

Jst mam eno simpl uprašanje na katerega pa lahko odgovori samo en k se spozna.
+pardox+ :D

No, kater nabor na matični bo dlje v prihodnost proce podpru. Zdejšni za amd-je VIA KT333, al zdejšni 845 za P4. Se pravi katerega bomo lahko dolgo nadgrajevali. Seveda legendarnega BX-a ne smem pričakovati. A vsaj prebližno do katere frekvencee se pričakuje. In katere naslednje generacije procesorjev bodo delovale na teh ploščah.

Max Payn ::

Sej vem da je zjebano uprašanje...sam res me zanima :)

Max Payn ::

hmm predvsem me zanima ker nabor katerega proizvajalca bo najdle zdražl?

Jaxx ::

Brezveze je govorit o naborih - KT266, KT266A, KT333 in KT400 (ki ga še ni) so vsi AMD socketA chipseti in z pravo izvedbo plate (napajanje in bios update) vsi podpirajo, recimo, 0.13u AthlonXP.. Nekje sem vidu da celo Abitova stara KT7a (KT133A) podpira Thoroughbreda! Pri AMD-ju je bolj odvisno od plate same (oz. proizvajalca) kot od 'nabora' .. Pri p4 je mal drugač ker so novejši cpuji na 533 fsb in tega podpirajo VIA P4X333 in P4X400, SiS 645DX in 648, i845E(G).. Kater bo dlje zdrži je nemogoče napovedat, ker je odvisno od AMD-ja kdaj bo predstavil desktop verzijo Hammerja (ki bo btw socket754) in Intel desktop verzijo Itaniuma...

Max Payn ::

aja......verjetnosti pa ni da bo Itanium desktop verzija delovala na p4 platah.
Zlo zanjimivo......samo po logiki če zdej gledamo je vedliko bolši nakup p4 plate ki bo podpirala dlje procesorje ker socket a procesorjem K7 se počasi iztekajo dnevi življenja...kar je lepo vidno

danielka84 ::

Sej pa Athlon XP 2200+ je K8 sistem in lepo deluje z vsemi platami... ima enaki socket!

nodes ::

Že sam si ugotovil, da si postavil prelahko vprašanje.
SOCKET 478 bo držal še dve leti.
Do sedaj je najdalj zdržal 133 za AMD. Po zmogljivosti bistveno večji razpon kot "legenda BX".

Max Payn ::

478 še dve leti?
Se pravi da bo Pentium 4 izhajal še dve leti ali pa bo Pentium pet grajen na enakem jedru :)

A kdo ve do katere frekvence se pričakuje P4-ke !

Pol se mi bol splača uzet P4 platko pa enga c 1700 gor pa pol nagrajevat ker tvar še ma razpon....kar ga zgleda AMD-jeve plošče nimajo?

Ali se pa motim :\

Max Payn ::

A se še even sploh prilakuje kakšne procesorje za socket a?

nodes ::

Kaj če se prvo pojavi potreba po zamenjavi kar matične plošče.Vsaka naslednja generacija nudi vsaj toliko več kot zadnji procesor. Mislim, da je razmišljanje o tem, da boš imel nekaj večno, tudi v računalništvu, utopično. >:D

Max Payn ::

Seveda da je utopično. Kdo rekel dani. Samo se pa pozna ali imaš eno plato 2/3 leta ali pa 1 let....
Pa sploh nisi odgovoril na moja dva zadna posta >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom Socket A

Oddelek: Novice / Procesorji
444171 (3046) Azrael
»

Pregled AMD plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
122027 (2027) AtaStrumf

AMD vs. INTEL

Oddelek: Strojna oprema
321960 (1420) V-i-p
»

Ali se nakup dobre osnovne plošče sploh splača?

Oddelek: Kaj kupiti
362126 (906) slawc
»

Nakup P4 - Največ za svoj denar?

Oddelek: Kaj kupiti
221380 (951) strel

Več podobnih tem