» »

Komarji pikajo

Komarji pikajo

«
1
2

Volk| ::

Saj ne moreš verjet. Tečni so kot ne vem kaj. Sem že celi pikast.
Grem kupit nek repelent za ponoči(takega ki se vklopi). Ima kdo kake izkušnje kateri je ok? Namreč, v trgovini je polno raznih izdelkov, ki niso ravno poceni.
aja, še en članek
Presnete golazen
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Desty ::

Jaz sem pred časom kupil Raid, električni repelent (ki se všteka). Tak moder je drugače. Deluje pa zelo učinkovito (beri: ko imam štekano praktično ni komarjev v prostoru) pa še ne porabi veliko tekočine iz tiste flaške. Mislim, da ni tako drag.:)

gzibret ::

Meni raid iz flaške na vtičnici smrdi. Sicer ne fejst, ampak vseeno smrdi. Tako nekako, po gnilem kartonu.
Vse je za neki dobr!

mare_ ::

Mene imajo komarji tudi izredno radi. Lahko se našpricam, vklopim raid, odplešem bojni ples... pa me še vedno pikajo. Pa če je 10 drugih ljudi okoli mene, se bodo spravili name. Prejšni teden sem znorel in sem šel kupit mrežo proti komarjem za na okna od tese. Sicer sem doktoriral, preden sem jo na okno spravil, ampak zdaj je mir :)
Ko te pa že enkrat piči - meni zelo pomaga tole. Neha srbet, pika izgine.

TESKAn ::

Baje naj bi odstranjevalec za lak z nohtov (aceton) odganjal komarje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

klemenSLO ::

Na morju (blizu Umaga ,cerka 1.5 km od obale) jih je tok, da ni za zdržat. Napadajo čez cel dan. VErjetn sam Slovence :D
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

BALAST ::

Zapri sobo in jo zaplini za pol dneva, tako bodo ostali samo še ščurki.:D

Glede repelentov (pipsa, avtana, raida) pa lahko povem da pri meni delujejo ampak najbolje je še vedno če imaš mrežo proti mrčesu vsaj na oknu, lahko pa tudi okrog ležišča.

ZaOstali ::

Zapri sobo in jo zaplini za pol dneva, tako bodo ostali samo še ščurki.:D

Glede repelentov (pipsa, avtana, raida) pa lahko povem da pri meni delujejo ampak najbolje je še vedno če imaš mrežo proti mrčesu vsaj na oknu, lahko pa tudi okrog ležišča.

Pol pa ne moreš spati, če maš zaplinjeno :D
Mene tak popikajo, da sem večer celi gobasti/popikani. Pol pa to do jutra zgine in se krog spet ponovi

KoMar- ::

Bzzzzzt

Aja, meni je všeč samo RH- :D

šernk ::

raid pri meni deluje učinkovito...problem je le da moram hudiča imeti celo noč priklopljenega. lani 2 urci zvečer in je bil celo noč mir...pred dnevi sem ga ob 3 zjutraj odklopil ko sem se zbudil...zjutraj sem bil cel popikan, pojma nimam kako zavohajo sobo, glede na to da imajo pred hišo luč...

o tigrastih hudičih se pa ni treba niti pogovarjati, je pa nazadnje deloval celo autan, ki mu je pretekel rok pred 6imi leti :D, no ja deloval je namesto 8ur le pol ure...potem je bil potreben nov nanos 8-)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Avenger ::

raid in ekvivalenti pri meni delujejo, ampak fantje, a je kdo bral navodila? V njih izrecno piše, da se všteka za nekaj ur nakar se sobo PREZRAČI. Jaz včasih pozabim to prej naredit, pa dam not predno grem spat in nameravam pustit do tik preden zaspim. Če zaspim stvar laufa celo noč, jaz se pa zbudim s kadilskimi pljuči pa glasom kot da bi bil prehlajen. Mrežo na okna pa bo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

reeves ::

pojma nimam kako zavohajo sobo, glede na to da imajo pred hišo luč...

Komarji zaznavajo izdihan zrak oz. CO2

Pyr0Beast ::

Da. Zato pa dobro prezračiti sobe in postelnjino obesiti na sonce, ko vstaneš.

Zanimivo pa da me ni v zadnjih 3h mesecih ni pičil niti eden. Must be the smell .. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

ampak fantje, a je kdo bral navodila? V njih izrecno piše, da se všteka za nekaj ur nakar se sobo PREZRAČI.


no ja okno je odprto 24/7, tako da zračenje ni problem, pa kljub temu raid deluje dokler je v vtičnici, venda ponavadi jih potem celo noč ni bilo, sedaj se pa takoj naselijo ponovno...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nextor ::

Jebeš te kemikalije! Na okno namestiš mrežo proti komarjem in je mir!

Volk| ::

Ja, čez dan pa imas odprta vrata. Kaj ti pol mreza pomaga.
Kaj pa je v tem raidu? Je kdo pogledal snov pa preveril na guglu? Verjetno povzroča raka :)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Blum ::

Vbistvu komarke pikajo, ne komarji :D

norcuron ::

Točno, babn'ce se na kri palijo, drgač nič od zaroda, dedci so pa zadovolni že če rastlinje "cuzajo" (verjetno kako "šmarnco" :D).
Great are mysteries of the mind ... or not?

shark_nm ::

he he he...se spomnim leta davnega ko smo imeli neko visokofrekvenčno zadevico za vštekat v vtikač. Ammmm bilo je zelo nadležno, tako da je bolj motilo ljudi kot komarje. Komarje je pa dejansko privabljalo ker jih je blo mnogo več kot sicer. Zadevo bi bilo mogoče racionalno vklopiti pri sosedih :)

Volk| ::

Jaz sem si na iphone namestil repellent pa nič ne pomaga.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

HEH. Dvomim da tisti DAC od sebe sploh lahko da 20kHz.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Keri problemi. Pa kaj če te včasih kakšen piči. Jaz sploh ne opazim niti se ne sekiram. Punca tudi tako komplicira..hočem normalno prezračit sobo ker postane vroče in nevzdržno pa je že cela panika..sam da ne prideta tista 2 komarja čez okno notri;((

mare_ ::

Ker potem še 14 dni hodiš okrog ves otečen, rdeč, srbeč in skeleč ;)

noraguta ::

ja komarji pikajo, bistro. z nafto se namaž, pomaga.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LuJoo ::

Namaž se z autanom :) pomaga :)

mat3jc3k ::

Prejšni teden sem znorel in sem šel kupit mrežo proti komarjem za na okna od tese. Sicer sem doktoriral, preden sem jo na okno spravil, ampak zdaj je mir :)


Kje si pa kupil tole, in koliko stane? Tole je a must :)

mare_ ::

V Merkurju, stane pa nekaj manj kot 25€.

;-) ::

Komarji pikajo


Že par sto tisoč let?

Pametna16 ::

Še dobro, da je tako vreme (beri slabo), da nas ne napadajo skozi.

Zdaj pa resno k problemu komarjem. Sama sem probala marsikaj autan, spreji, lučke, mazila,... ena so dobra druga slabša, nobeno pa ni učinkovito 100% in ima vsaka svoje prednosti in slabosti. Zdaj ali komarke/ji izbirajo samo tiste z dobro krvjo ne vem po katerih kriterijih izbirajo. Sama sem v takem času lansko letu kupila obliže in zapestnici proti komarjem v Merkurju (pri blagajni so viseli). Namreč delujejo tja do cca. 100 ur, imajo močan vonj (na začetku morda neprijeten), vendar je učinkovito. Fino je predvsem to ker me povsod ščitijo bodisi pri mojem gibanju (tek, sprehod) takrat uporabim zapestnico ki jo namestim okoli zapestja rok, gležnja noge v notranjih prostorih (apartma, hotel, šotor, prikolica)pa namestim obliž v kot notranjih prostorov.

Ali bo delovalo pri vas nvm, pri meni deluje:).

Volk| ::

kaj pa Mosquito pomaga?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tarzan ::

Danes sem bil en čas zunaj, ko je prenehalo deževat in je leteče golazni bilo toliko, kot še nikoli. Združeni v oblake so gomazeli vsepovsod okrog hiše. No, pa sem prišel na idejo, da bi stestiral protikomarsko napravico, kii oddaja ostudno neprijeten piskajoč zvok, ki ga večina ne sliči, meni pa para ušesa, če jim ga približam... V glavnem, niso se premaknili niti za milimeter, še naprej so letali strnjeni v flote in seksali (sprijemali so se z zadki. Ob priliki bom veselo svatbo posnel :D), mogoče ob vklopljenem zvoku še bolj, občasno so popadali na tla sprijeti skupaj v kepo po kakih 10 naenkrat. Sem se skoraj že veselil, da pomaga, potem sem pa opazil, da imajo orgijo.
Sem jo hitro odkuril v hišo, ker je začelo spet scat, ampak... test repellerja je pogrnil, na dopust bom raje vzel kak drug pripomoček, ki jih bo temeljito pospravil. Pa še nekaj sem ugotovil, to, da bo čez kak teden ob vsej tej vlagi golazni toliko, da bo večerno posedanje na prostem definitivno postala krvodajalska akcija.

Rippy ::

Torej ugotovil si, da ne opravlja funkcije in, da jim verjetno libido povečja :D.

Tarzan ::

Rippy je izjavil:

Torej ugotovil si, da ne opravlja funkcije in, da jim verjetno libido povečja :D.

Točno tako. Sem že pripravil kamero, naslednjič jih posnamem za National Geographic. :D Če ne bo šlo zlepa, jim bom spet vklopil afrodiziak mašino. Upam samo, da jim tokrat ne bo povečal apetita do kakga drugega življensko pomembnega opravila - hranjenja. :D

guest #44 ::

Bodte veseli neprimorci. Pri nas mamo tigraste komarje, ki so res pain in the ass. Ti napadajo vedno, čez cel dan in so zlo agresivni.
Edina dobra stvar teh je, da imajo stealth tehnologijo in jih ne slišiš. To pomen manj neprespanih noči, sam pa bolj srbečih jutr. Mislim, da so že skoraj izpodrinli avtohtono vrsto.

Sej obstajajo varjante masovne kontrole komarjev. Tko, da se par let zapored sterilizira samce in se jih pošlje v populacijo. Tako so se v ZDA dodobra rešili tiste muhe, ki vali mesojede ličinke.

Blinder ::

Noben ni še testiral netopirjev za komar-repellent? :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dejanslo ::

jverne, tu na Štajerskem se tudi najdejo ti tigrasti.. Se strinjam, so veliko hujši kot tisti "navadni"..

Tarzan, mogoče namesto, da jih snemaš, jih pokončaj? ;)

Pozna kdo metodo tleče kave? V lonček nasipaš malo barcaffeja in z vžigalnikom zanetiš in potem to tli. Zadnjič smo to uporabili pri kolegici, ne vem pa ali je res delovalo ali ne, ker jaz komarjev nisem zaznal niti pred tem :)

Na kakšnem principu pa delujejo tiste tleče palčke, ki jih lahko kupiš v Obiju, Baumaxu in podobnih? To smo uporabili enkrat lani poleti in smo bili res komar-free.
There`s More Than One Way To Do It

Volk| ::

Jaz sem to naročil: KLIK
Verjetno ne bo pomagalo, toda probat ni greh. Imam tudi nekaj podobnega na iPhone, ki seveda ne deluje. Očitno še me ni izučilo :)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

knesz ::

Kriv je Noe, ki že na svoji barki ni ubil tista dva komarja...

Mipe ::

Zato pa pri nas čez zimo ven damo ptičje krmilnice in jih redno polnimo. Čez poletje je tako manj mrčesa, če je le dovolj ptic. Samo kaj, ko jih čedalje bolj izpodrivajo vrane, tile pa za mrčes niti mignejo ne. To poletje bo res polno komarjev. Zvočni repelenti ne pomagajo, bolj živcirajo domače živali (me je enkrat lasten pes ugriznil, ko sem ga zezal z repelentom).

Pravijo, da komarje privlači določen vonj v izdihanem zraku, zato se vedno zapičijo v določene tipe ljudi, nikoli pa druge. Morda bi pomagala določena dieta, da bi omejili tisti vonj...

Tarzan ::

Volk| je izjavil:

Jaz sem to naročil: KLIK
Verjetno ne bo pomagalo, toda probat ni greh. Imam tudi nekaj podobnega na iPhone, ki seveda ne deluje. Očitno še me ni izučilo :)


Točne tole imam in preverjeno ne deluje najbolje. ;)

LordTado ::

Ja komarice pikajo in ne komarji!

Kot ponavadi seveda :)

Limit-sky ::

Nekateri pravijo, da pomaga lonček s poprovo meto na oknu. Baje komarji ne prenesejo te rastline. Sam imam sicer mrežo na oknu in je za moje pojme najboljša rešitev. Tudi zato, ker imaš lahko ponoči odprto okno na stežaj in ni problemov niti z drugim annoying mrčesom. (vešče,...)

Če bo kdo probal tole s poporvo meto, naj poroča.

Karen ::

Jaz sem na DX-u kupil SKU 34412 (kao UZ IR naprava za zdravljenje pika - mrežica, pa rdeča lučka,...). Še nepreizkušeno, zaenkrat ni komarja, ampak verjetno je bolj bullshit (ampak glede na ceno se ne bom sekiral).

atomc ::

Pozdravljeni, ali je mogoče kdo probal to zadevo?
http://www.brezkomarjev.si/mosquito-mag...

Tarzan ::

Če pa za tako ceno ne pobije vseh krvosesov v radiju 5 kilometrov, potem pa res ne vem,... :P

KoMar- ::

Pikamo, jp :D

tony1 ::

Blinder je izjavil:

Noben ni še testiral netopirjev za komar-repellent? :)


Netopirje pusti pri miru. Prenašajo steklino...

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pametna16 ::

Jaz uporabljam tole
 Total care proti komarjem

Total care proti komarjem



Pri blagajnah visi če boste iskali
 izdelek

izdelek

Yohan del Sud ::

Mene tudi zanima, če je kakšen entimolog v naših vrstah (hja, optimizem :D) Kakšen mesec tu okrog, na robu ljubljanskega barja, me pikajo še nevideni komarji. Niso tigrasti ali običajni, črno-sivo-rjavi tam 5 mm veliki. So pol manjši in čisto črni, posledično skoraj neslišni in nevidni, se jih da zamenjat z mušicami in molji. Zato pa pičijo ene petkrat na 10 cm kože v dveh minutah. En te isti, preden ga razmažeš. Pa srbijo ko ta velki. In me načeloma golazen ne mara. Kva so to zaeni in zakaj novice ne pišejo o njih? >:D
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komarji

Oddelek: Loža
468641 (6713) WizzardOfOZ
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820659 (10666) MostWanted
»

Iztrebimo komarje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7319570 (13829) poweroff
»

Kaj proti mrčesu?

Oddelek: Loža
276626 (6088) Gregex
»

Uničevalec mrčesa

Oddelek: Loža
3912557 (8597) Pyr0Beast

Več podobnih tem