» »

24 ur prispevek - ?spremenjeno?

24 ur prispevek - ?spremenjeno?

mjk ::

živjo!
prebral sem si prispevke na slo tech kar se tiče te teme in vsi so tako prepričani, da se da dobiti stvar ali z sestavljanjem urlja ali pa kakim unplugom itd.
se nimam za največjega debila ampak mi tu ni uspelo ničesar ven dobit.

imam url:
http://24ur.com/novice/slovenija/odprli...

če pogledam v source imam si lahko sestavim url
http://24ur.com/static/slo/shared/app/M..., kar mi privede direk to play ... ampak je to še vedno samo klic funkcije

če še pogledam, kot so nekateri rekli
	<script language="JavaScript1.1" type="text/javascript">
		//user track variables
		var section_id = "2";
		var article_id = "3179508";
		var gallery_id = "3179511";
		var media_id = "60325735";
		var article_date = "20090820";
...
	</script>


se mi zdi, da so direkt naslov sedaj zamenjali z IDji
in pojma nimam kako bi prišel do direktnega linka do flasha ??

se komu sanja?

hojnikb ::

Probaj dobit ta link z orbit downloaderjom.
#brezpodpisa

Kostko ::

Če ne drugega lahk vedno odpreš wireshark in takoj vidš HTTP requeste, ki jih nardi flash applikacija ko fetcha flv :)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

netanyahu ::

Kaj bi rad naredil? Shranil video? Trenutna povezava do FLV datoteke (7.5 MB).

Uporabil sem Firebug razširitev za Firefox. V zavihku Net prikazuje vse zahteve, ki jih opravi browser. Video takoj pade v oči, ker je edini FLV in največja datoteka.

Obstajajo situacije, ki niso tako enostavne.
1. Flash plugin lahko datoteke iz omrežja nalaga sam, ne preko browserja, takrat jih Firebug ne prikaže. V tem primeru lahko spremljaš promet z Wiresharkom.
2. Možno je tudi pravo streamanje videa, ne enostavno nalaganje preko HTTP. Tudi 24ur to uporablja za nekatere videe. Flash plugin uporablja do nedavnega zaprt protokol RTMP (ne RTSP!). Parametre povezave se da ugotoviti z Wiresharkom, problem je pa manjek ripperjev. Najnovejše verzije VLC sicer imajo podporo za RTMP protokol, vendar ko sem nazadnje testiral, je bila še nedodelana. VLC se je sesuval, videa pa se ni dalo shraniti.

333333 ::

Ali pa v documents & settings\username\Local settings\Temporary Internet Files\ pod ie najdes .flv file. S tem da moras v tem primeru uporavljati IE.
Večina teh videov se ti shrani na disk v formatu .flv tako ti ostane še edino da ga poiščeš in skopiraš ;) Lahko pa si tud naredis kaksno skripto za to in ti avtomatsko lepo kopira :)
Aja pa to velja za večino flash video strani ne samo za 24ur.com.

Have fun :)
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

333333 ::

Če boš to poskusil ti predlagam za 1. da zbrises vse temp mape poženeš ie in gres direkt na video, potem se ti kreira ena ali več temp map in tam noter bo .flv file edino skopiraš ga še in preimenuješ.
Jaz sem se trudi z vsem živim in mrtvim na koncu pa je bila to najboljša metoda, ker je šlo za neko xxy stran za katero se noben ni nardil downloderja.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

netanyahu ::

Iskanje po brskalnikovem predpomnilniku je možno tudi v Firefoxu pod naslovom about:cache. Poenostavi se z razširitvijo CacheViewer. Vtipkaš "flv 24ur" in sortiraš po datumu zadnjega nalaganja.

(Odpade pa to za RTMP streamanje in nalaganje, ki ga Flash plugin opravi na lastno prest mimo brskalnika.)

maxum ::

aja zakaj pa nimajo več poročil, oz. prispevkov na POP tv strrani??
prej si lahko v živo spremljal 24ur itd....:(

mjk ::

super, uspelo.
cashe view in firebug sta oba delovala :)
orbit downloader mi ni všeč pa ko sem reloadu je ulovu samo reklame ... tako kot firebug, ker je bila stvar nalowdana iz casha.

hvala za pomoč netanyhu.

P.s.: z psetom se bom pa malo kasneje poigral :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos vsebine z novega arhiva RTVSLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
397102219 (1604) nijf
»

Download videa iz 24ur.com

Oddelek: Zvok in slika
3916914 (2288) dr.Akula
»

Download video (flash) iz rtvslo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9756305 (18715) Pizzicato
»

kako film, ki se predvaja v brskalnuki prenesti na disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6717326 (10343) SLO_Matej
»

rtv - download posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
4313688 (6945) Valvoline

Več podobnih tem