» »

Ubuntu 9.04

Ubuntu 9.04

jojo13 ::

Z neta sem snel ubuntu-9.04-netbook-remix-i386.iso. Zadevo sem z Nerotom zapekel kot image sliko...a glej ga zlomka na dvd-ju ni videti podatkov kot tudi disk ni boot.
V čem je fora?
Mi zmanjkuje idej kako naj sedaj na prenosnika instaliram Ubuntuje. Naj omenim še da imam na prenosniku že xp-je in da sem pustil fraj pol particije še za Ubuntu.
Ima kdo kakšno idejo?
Jojo

Law_Enforcer ::

Če tvoj prenosnik podpira zagon z USB ključa, si z Unetbootin naredi "Ubuntu live USB".

PaX_MaN ::

Well, uradno Canonical ponuja le *.img datoteko, ki pa je, kot vidiš, namenjena namestitvi na USB medij("USB image"). Če hočeš to sliko pretvoriti v iso sliko zapisljivo na DVD, uporabi programček nrg2iso.
Če si pa res potegnil kar *.iso sliko z neke tretje strani, pa povej od kod, da sčekiramo.

jojo13 ::

Imel sem blazno srečo in iz dveh strežnikov očitno potegnil dol okvarjene img fajle, al pa le ti niso bili boot.
Šele s tretje strani sem lahko zapekel ključek s keterega se mi je bootal računalnik. Še prej pa ker nisem bral navodil zapekel dva dvd-ja s katerimi pa seveda ni bilo nič.

Vseeno hvala za pomoč!
Jojo

overlord_tm ::

Ma, pri ubuntu se mi velikokrat zgodi za je na kakih mirrorjih okvarjen image, zato je vtreba vedno preverit checksum.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406218 (5539) s6c-gEL
»

Windows problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151586 (1357) harmony
»

problem z inštalacijo windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
183765 (2307) jest10
»

Linux[rar]

Oddelek: Operacijski sistemi
131419 (1262) kitesurfer
»

Linux ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
241520 (1270) DOOM_er

Več podobnih tem