» »

Nov PC za najdaljši možni rok

Nov PC za najdaljši možni rok

Saladin ::

Stara NF7-S mi počasi izdihuje (slava ji - dosedaj sem z njo igral skoraj vse nove igre) in to leto bodo potrebne kompletno nove komponente (CPU, matična, pomnilnik in grafična)

Namerno sem čakal tako dolgo, da lahko preskočim celotno DDR2 generacijo in prešaltam na DDR3. Ja, vem da so cene če nabite, ampak to leto bo potrebna ta investicija.

Tukaj je govor o tem, kaj in kdaj bi bilo smotrno to leto nabavit za najdaljši možni rok - cilj je dolgoročna kompatibilnost in nadgradljivost.

Budžet bo max. 1000 EUR, imam pa naslednje želje:

- Min. pravi dual core procesor z možnostjo navijanja na 4,00 GhZ
- DDR3-1600 na 7-7-7-18 in možnostjo navijanja na 2000 MhZ (6 GB)
- Podpora SATA 3Gb/s in bodočim flash diskom
- Hitra grafa (nekje Nvidia 295 ali Radeon HD 4870 serija), ki se jo da v bodoče odlično dopolnit z enakim ali boljšim bratom. Zaželjeno je 256-bitno vodilo in 45 nm vezje.
- Zaželjena na matični je dobra zvočna kartica z optičnim izhodom (navdušen sem nad Soundstormom) ter Gb-mrežna (nisem najbolj seznanjen z HD tehnologijo in konektorji - vsekakor pa mora obstajati možnost prenosa full HD slike in zvoka na primeren monitor, TV in receiver)
- Obvezno zračno hlajenje ob podnošljivem hrupu
- Moj trenuten Tagan 550 W bi moral zadostvovati.

Kaj je trenutno nudi na trgu in kaj ponujajo prihodnji meseci?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bluefish ::

DDR3 za DualCore procesor je preveč in DDR2 zadošča.
Če gledaš na daljši rok, potem raje vzemi 4jedrni procesor, zaradi morebitnih nadgradenj; kaj v stilu i7, ustrezen DDR3 RAM. To nekako, če boš računalnik kupil v kratkem.
Če pa se zadržiš do poletja, pa bo na tržišču i5 in posledično pocenitev i7, osvežitev grafičnih kartic,...

Saladin ::

Pri i7 me skrbi podnožje.

Popravek:
Naslednik i7 bo verjetno Gulftown procesor na istem podnožju (kar mi vzbuja zaupanje).
Bodo trenutne plošče kompatibilne z bodočimi 32nm Gulftowni? Ji bodo zmogle do konca izkoristit?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Blinder ::

A ni lazje čez eno leto menjat računalnik, tako prides skozi ceneje pa tut boljsi komp imam. Kupovanje teh hi-end komponent je drago.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pyr0Beast ::

Izdihuje v kakšnem pomenu ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Saladin ::

A ni lazje čez eno leto menjat računalnik,

Ne ni.
Imam 3 računalnike v hiši in se komponente selijo iz enega v drugega - prodam šele komplet računalnike iz res stare robe.
Poleg tega se mi sploh ne da več ubadati z prodajanjem in z stalno menjavo robe.

Izdihuje v kakšnem pomenu ?

Mislim, da mi je CMOS ali BIOS čip hin. Zadnje čase se mi računalnik sploh ne POSTa več in moram 10x resetirat/izklapljat zadevo, preden sploh lahko pridem v BIOS (pa še takrat mi ne zapomni vse nastavitev).
Sem že menjal baterijo, pa nič ne hasne.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Pyr0Beast ::

Zanimiva težava. Vesel bi bil če bi jo lahko sam odpravil :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TehDucky ::

Torej 1000€ imaš max budgeta za matično,procesor,grafično,rame,hladilnik. Tudi trdi disk ?
Ti nekaj sestavim, samo da pobelim kuhinjo. Tačas mi pa povej pri kateri trgovini bi najraje kupil ali bi rajši prišel najcnej skoz (vsako komponento drugje?)
Pa še za trdi disk mi povej, če ga zraven štejem.

Saladin ::

Torej 1000€ imaš max budgeta za matično,procesor,grafično,rame,hladilnik. Tudi trdi disk ?

Zasedaj govorimo čisto informativno in brez trdega diska (že imam en SATA HDD).
Nakup bo sledil šele okoli božiča.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

dzinks63 ::

Pogovarjati se kaj kupiti konec tega leta je malo preveč zamegljeno. Lahko nas še marsikaj zanimivega doleti do takrat. Možne so izboljšave in pocenitve pri vseh komponentah. Torej kakšen I7 procesor z novim stepingom, še hitrejši in z nižjimi latencami ddr3 ram, hitrejši HD, mogoče celo kakšn hitri in po ugodni SSD disk (vsaj za sitemsko particijo), nove zelo zmogljive grafične (GF3xx, HD5xxx), cenejše BR enote,... V glavnem konec leta boš dobil popolnoma drugačen in boljši računalnik za enako ceno, kot ga lahko kupiš sedaj.

Saladin ::

Torej bi morale cene za I7-965 drastično pasti to leto (z prihodom I7-975 in i5 serije)?

Kaj bi bila primerna matična plošča za njega (glede na moje zahteve)?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

;-) ::

Nov PC za najdaljši možni rok

poglej za takimi ki imajo najdalši rok uporabe

Saladin ::

Evola - Abitka je hin :'(

Se bo treba kar resno ozret za komponentami:

Torej, procesor po trenutnem bo I7-965 EE (alternativa je i7-920, če se res da tako enostavno naviti na 4,00 GHz kot se govori in da je ob OC tudi povsem kompatibilen z navitim I7-965) - kakorkoli že, hočem sistem ki laufa 4,00 Gh CPU in 2000 Mhz DDR3.

Zanimajo me plate. A je že kaka zunaj za z.o. OC, ki bo potrjeno lahko uporabljala bodoče 32 nm Gulftown procesorje?
In kako je z vgrajenimi zvočnimi karticami z optičnim izhodom?
Kaj je bolje - variante z X-Fi audio riser card, AD2000B ali Realtek varianta?

Toliko za začetek.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bluefish ::

Realtek raje odmisli, saj so njihovi gonilniki nekje v 80ih.

klinker ::

Do bozica s bos se 15 premislu....ta cajt pa raje uzivaj s kako deklico na soncku in pozabi na PC :D

TehDucky ::

Hin=dead, muerto, kaput, po naše pa kar crknilo. Saladin, kdaj imaš zdaj rok za oddajo prijave za nov računalnik ? :D Če bi denar za i7 965 rajši vložil v i7 920+vodno hlajenje, bi bilo verjetno navitje večje (not sure tho). Verjetno bo glede Gulftown procesorje obdelovala vsaka matična z 1366 podnožjem, vrjetno samo ob menjavi na novejši bios (spet not sure). i7 920, gre na okol 3,8GHz z Mugen 2 hladilnikom ter okol 4,5Ghz na vodnem hlajenju.
Za rame bi mel neki tazga http://www.elektronika.si/index.php/cPa... al da bi sam navil iz 1066-1600 na 2000MHz?
M-XXXX
Glej za Crucial 1066mhz 3x2GB, saj ram uporablja najboljše čipe in gredo v večini 2000mhz+


Tole je M-XXXX napisal v temi Nov gamer komp-2400 EUR. Mogoče še njega kaj vprašaš kako in kaj.

Disk pa je ponavadi bottleneck, če pa je še kakšen starejši pa sploh. Glede nato, da bi si kupil kar 965 Extreme, bi mogoče kakšen € vložil v SSD oz. kakšen nakup 640GB Raid0 polja. Odločitev je v tvoja, mnenje pa v moji glavi, dnar pa v tvojih rokah.

"Mortal Kombat style: Choose your destiny"

Lp, Duck_3

kixs ::

Pizda ste se napalili na te SSD-je... disk (tudi SSD) je vedno bil in vedno bo bottleneck. Ker pac mora biti nekaj z veliko kapaciteto in normalen denar. Pri teh kompromisih pac performance ni prioriteta.

Osebno ne bi kupoval TOP masine, ampak nekaj v stilu Best Buy.

Saladin ::

SSD-ja trenutno ne potrebujem niti nočem.

Ko bo Win7 zunaj bodo SSDji boljši in cenejši. Takrat bo tudi končna nadgradnja pala z najhitrejšim možnim procesorjem, x2 hitrejši ram, napajalnik in dodatna grafa

Ampak to me trenutno ne zanima.

Govor je o plati in procesorjih.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 1500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13319805 (17074) Pr0xim0
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656825 (5067) solatko
»

Kdaj bo izšel i9?

Oddelek: Strojna oprema
171415 (1134) Lonsarg
»

Nov i7 sistem - najboljše za najmanj denarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911701 (8241) paps
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
472943 (1843) __Devil__

Več podobnih tem