» »

procesorji...

procesorji...

mercury1946 ::

zdravo. danes sem nabavil procesor core 2 quad q6600 in ga namestil v racunalnik v katerem je bil core 2 duo 6420 procesor. urihtam hlajenje vse lepo priklopim, pritisnem na gumb za prizig kompa in se zgodi naslednje. ventilatorji ohisja proca in grafe se vrtijo, ne slisim vrtenje trdega diska in nobena lucka na ohisju se ne prizge, ni nobenega piska ter na ekranih se nic ne pokaze. ne razumem kaj bi bilo to, procesorji delujejo normalno, dal sem nazaj stari procesor in vse normalno deluje, torej nisem poskodoval maticne. a bi pomagal bios upgrade, mogoce popoln reset nastavitev? mucim se ze cel dan s tezavo in enostavno nimam vec idej, upam da mi boste vi iz slo techa lahko pomagali. aja pa moja maticna je http://www.portwell.nl/products/RUBY-97...
nekako zgubljam ze zivce in hvala vnaprej za odgovore ;)
edit: imam 500w PSU, odstranil sem tudi graficno da bi nekako sprostil zretje elektrike vendar tut to ni pomagalo, torej ne verjamem da je kaj s psu-jem

filip007 ::

Pokvarjen CPU?, probaj priklopiti PC-speaker, če je mogoče izklopljen, če se sliši mogoče kako piskanje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

particle ::

Tale matična ti podpira procesorje: Intel Core 2 Duo, Pentium D, Pentium 4, Celeron D processor in the LGA-775 package.
Podpira FSB: 1066/800/533MHz (Q6600 ima 1333Mhz FSB)

theGamer ::

ponavadi je logično da PRED nakupom PREVERIŠ združljivost matične in procesorja, ne pa kar mislit: ja saj 775 podnožje sprejme vsak 775 procesor
i7 3930K@4.8GHz|Hydro H110|Gigabyte GA-X79-UD7
180GB SSD|2x512GB SSD|32GB 2400MHz|2x GTX780
Silver Stone Strider 1500W|Cooler Master HAF X

R-S-LoVe ::

Plata ti podpira 2 Quead proc, ampak kot je to napisal Peshkeer ne proc s 1333 MHz FSB.
Mogoče so kaj uredili z novimi verzijami Biosa. Poizkusi z Bios upgradom, pa da vidiš ali imaš začetniško srečo.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

_koki_ ::

Q6600 ima 1066 FSB...

Blinder ::

Disk bi ti moral delat, mogoče ga nisi slišal.
Če ti plošča ne podpira tega procesorja lahko iščeš po netu, če je mogoče komu delal na taki plošči.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

particle ::

_koki_ je izjavil:

Q6600 ima 1066 FSB...


Aja pa res... zamesal z svojim q6850..

Duhec ::

Plata ima Intel Q965 chipset, ki podpira sledeče CPUje :
http://ark.intel.com/products/27732/Int...
Quadov ni na spisku.

Brias ::

supports ( ni quada )
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28...

manual:
http://71.131.159.28/IPC_Manual/Embedde...

Supports Intel
(R)
Core 2 Duo, Pentium
(R)
D, Pentium
(R)
4, Celeron
(R)
D processor in an
LGA775 socket equipped with dual core,
Hyper-Threading, EM64T, EIST, and XD &
VT technologies.


imas pa tukaj en chieftec setup z to plato in q6600 ... wierd ...
http://www.pcarena.hu/arlista/chieftec-...

wierd ker meni na eni plati z q965 ni delal noben quad ... z enim beta HK biosom ... jedva 45nm proci ( 2 cores/1066 fsb )


kako imas power priklopljen ( 8 pin ... )

J41: 12V CPU Supplementary Connector
PIN No.
Signal Description
1 Ground?
2 Ground?
3 Ground
4 Ground
5 +12V?
6 +12V?
7 +12V
8 +12V

?
When using 4-pin 12V CPU supplementary
connector, plug the power connector
into pins as marked.


ce vse to stima ...

probaj se resetirati bios ... morda je kaj fiksnega/motecega nastimano v biosu ...

mercury1946 ::

no danes mi je uspelo urihtat zadevo; procesor sm dau vn ga spet not utaknu, dau vn dve palcke rama in mi je istala sam ena , resetiram cel bios k sm tisti jack vn dau pa spet not, baterijo tut vn fuknu, vrnem vse nazaj, prizgem komp in dela. dam se tiste dve palcke in komp dela cist normalno, vendar procesor dela pod zelo velikih temperaturah in bom mogu hladilnik zamenjat, pol pa lahko tut sliko dok dokazilo prilepim tu. za zdj vam hvala, ce bo se kaksna tezava bom pa tu napisal. LP

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Preveri voltažo, da ti je bios ni slučajno nabil v višave.

mercury1946 ::

no ja, tolk o tem. dans sm resu se problem s pregrevanjem, sm zamenjau termalno sm sposodu od kolega in dela odlicno, nwm kaj je z mojo blo... uglavnem iz problema v problem, windows se boota, gre ena minuta mimo in mi zasteka. ne premakne se niti miska niti nc, zasteka celo v safe bootu tko da res nevem kaj naj naredim. to je ostala edina napaka ampak bo pomoje tudi najtezja za odpravit. je kaj do rama mogoce? mogoce grafa ne pase k procesorju? sicer sm resetiru bios do konca tko da je kaksna nastavitev k ma s tem veze in sm jo mogoce spregledau?

Invictus ::

Glede na to da imaš noter drug procesor, naredi backup in na novo inštaliraj Windowse.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mercury1946 ::

no glih formatiram, hvala za odgovor upam da bo pomagalo :) se javim ko bo kaksna novica
edit: no ja tolk o tem, med instalom zastekau in se ne premakne nikamor vec. help?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Invictus je izjavil:

Glede na to da imaš noter drug procesor, naredi backup in na novo inštaliraj Windowse.

Kakšen pameten razlog temu ?

[D]emon ::

Hayabusa je izjavil:

Kakšen pameten razlog temu ?


Windowsi ne marajo menjave osnovnega hardvera, se jim sfuzla ko dripcem na PCP-ju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Phantomeye ::

[D]emon je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Kakšen pameten razlog temu ?


Windowsi ne marajo menjave osnovnega hardvera, se jim sfuzla ko dripcem na PCP-ju.



ubuntu očitno tud ne, sem zadnjic external drive z xbmcbuntujem priklopu na boljšo mašino. laglaglaglaglag

Invictus ::

Noben OS ne mara zamenjave procesorja ker si prilagodi parametra v kernelu. In ker si inštalira podporo za procesor, ki je noter ob inštalaciji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

Na večih pcjih sem zamenjal že več procesorjev, nikoli nisem delal reinstala winsev, hitrostnih degradacij ali česarkoli podobnega v smislu težav/nestabilnosti ni bilo opaziti.
Enako pri povečanju rama in menjavi diska.

mercury1946 ::

Invictus je izjavil:

Noben OS ne mara zamenjave procesorja ker si prilagodi parametra v kernelu. In ker si inštalira podporo za procesor, ki je noter ob inštalaciji ...

ja sam kako naj pa zamenjam windows ce mi med instalacijo zamrzne do konca. kaj pa ce bi bios updejtau? zna mogoce kdo postopek updejta? to mi je zadnja resitev, ce to nebo delovalo bom pa plato zamenjau ocitno neki ne bo slo v moji :)

Brias ::

mercury1946 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Noben OS ne mara zamenjave procesorja ker si prilagodi parametra v kernelu. In ker si inštalira podporo za procesor, ki je noter ob inštalaciji ...

ja sam kako naj pa zamenjam windows ce mi med instalacijo zamrzne do konca. kaj pa ce bi bios updejtau? zna mogoce kdo postopek updejta? to mi je zadnja resitev, ce to nebo delovalo bom pa plato zamenjau ocitno neki ne bo slo v moji :)


bi ti ze razlozil, ce bi bila moznost DLjat bios iz te strani ... bios-a ne najdem ... vsaj ne na tej strani ...

zal si po vsej verjetnosti kupil proc ki je bolj znucan kot mu*a milanske prostitutke ...

q6600@2.4 ghz -> fsb na 333 -> q6600@3.0 ghz


tako da preden kupis plato ...

najdi nekoga da prej testirata proc ...

upam da se motim ...

da ne kupujes plate in bo isto ...

mercury1946 ::

aha torej stestirat procesor pri nekomu, sm meu tut to v glavi, bom kr realizirau. recimo tudi tu http://www.portwell.com.tw/download/sbc... pise GENERAL;
Processor- Intel(R)Core™ 2 Quad/Core™ 2 Duo Pentium(R)D/Pentium(R)4/Celeron(R)D
hvala bogu sam da je blo po osebnem prevzemu in mam vsaj vse potrebne informacije :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motherboard live update je freeznu, kaj naj naredim

Oddelek: Strojna oprema
391349 (1084) hojnikb
»

Igra GTA 4 na Pentium 4 3,2ghz

Oddelek: Igre
253779 (3203) martin551
»

Nadgradnja strojne opreme na ASUS P5B

Oddelek: Kaj kupiti
131664 (1392) 69charger
»

Procesor DUAL CORE E6500 se neodziva

Oddelek: Strojna oprema
10847 (720) Blinder
»

DFI pripravlja naslednika LANparty-a za Intel

Oddelek: Novice / Matične plošče
163609 (2492) R-S-LoVe

Več podobnih tem