» »

S katero hrano proti kislosti v želodcu

S katero hrano proti kislosti v želodcu

«
1
2

Good Guy ::

Ok zanima me s kakšno/katero prehrano je pametno zbijat prevelko kislost želodca. Sam mam probleme ker je mam dostikrat prevče in ni link prijeten občutek. Slikanje želodca ni pokazal nobenih težav(rana,bakterije...), in po tem je moja zdravinca sklepala da je težava prevelika kislost.

Včasih si pomagam s kapsulami Nexium, sam hočem čim manj tableh ipd stvari.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

M-XXXX ::

Vsaj meni zelo pomaga Rupurut. Ubistvu pomaga vsaka bazična hrana...

rdecaluc ::

Sej.. a ne obstaja neka operacija, ko nek živec prerežejo, pa se potem ne izloča več tako zelo?

Drugače pa vsa hrana, ki ni kisla? Mleko itd..
Est modus in rebus. ,typos

mojsterleo ::

ce slike niso pokazale nicesar se ne pomeni, da problem ni potencialno resen. ce ti kislina pritiska precej visoko v zrelo, ponavadi povzroca ranice, ki lahko dolgorocno povzrocijo tudi raka. izogibaj se kave, alkohola ter kisle hrane nasplosno. ce brez tega ne mores, vsaj kombiniraj, da iznicis kisli ucinek, saj bos sam ugotovil, kaj ti dela kislo in kaj ne (zraven kisle hrane npr. jej krompir).

glede zdravil pa recimo meni pomaga skodelica zelenega caja, kozarec mineralne vode, ali pa zlicka sode stopljena v vodi. od zdravil je rupurut, ki pomaga trenutnim bolecinam, ter ranital, ki je bolj dolgorocno ucinkovit.

Good Guy ::

ce slike niso pokazale nicesar se ne pomeni, da problem ni potencialno resen. ce ti kislina pritiska precej visoko v zrelo, ponavadi povzroca ranice, ki lahko dolgorocno povzrocijo tudi raka. izogibaj se kave, alkohola ter kisle hrane nasplosno. ce brez tega ne mores, vsaj kombiniraj, da iznicis kisli ucinek, saj bos sam ugotovil, kaj ti dela kislo in kaj ne (zraven kisle hrane npr. jej krompir).

glede zdravil pa recimo meni pomaga skodelica zelenega caja, kozarec mineralne vode, ali pa zlicka sode stopljena v vodi. od zdravil je rupurut, ki pomaga trenutnim bolecinam, ter ranital, ki je bolj dolgorocno ucinkovit.


Hvala, za tole

sam fora je ker kisle hrane (razen limone in še mogoče kakšne druge stvari) ne maram(solata, kis...)

Se bom odpovedal kavi.

Je kakšen pregled/način da se pregleda za ranicam višje v žrelu?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

CrustyDOD ::

Kislina te jebe.. Poznano..
Pri meni je bilo zato, ker sem gazirano pijačo pil, VELIKO..
Pa Coca Cola pa Fruc = bad za kislino

Arto ::

A ni tako, da če ješ bazično hrano, je lahko še slabše, ker želodec začne izločati več kisline?

Karaya 52 ::

rovtar> Je kakšen pregled/način da se pregleda za ranicam višje v žrelu?

Pri gastroskopiji imo pogledajo tudi del požiralnika, vsaj meni so. Če se ti izloča preveč kisline te čaka "privilegij" ph-metrije. Nič kaj prijetno, cevka s sondo skozi nos in v želodec - 24 ur. Druga stvar je seveda refluks. Skratka, ješ tisto kar ti paše oz. obratno.

waters ::

Še en koristen nasvet ponoči imej malce višje vzglavnik. Poskusi nekaj časa jesti bolj nevtralno hrano. Kar pomeni ne presladko, slano, nzačinjeno... Ko ti je nekdo omenjal zdravila za samozdravljenje kot sta Ranital S in Rupurut vedi nekaj. Rupurut ne zdravi ampak samo nevtralizira kislino. Ranital S pa jemlji maksimalno 2-3 tedne če potem ni dobro pa še enkrat k zdravniku. Poskušaj najti hrano ki ti ne ustreza. Primer prijatelja - pivo mu naredi kislino. Velikokrat se to pojavi zaradi živčnosti, napetosti, študija... Enim udari na živce, drugim na križ, tretjim na želodec ali prebavo. Upam da sem ti kaj pomagal

Good Guy ::

rovtar> Je kakšen pregled/način da se pregleda za ranicam višje v žrelu?

Pri gastroskopiji imo pogledajo tudi del požiralnika, vsaj meni so. Če se ti izloča preveč kisline te čaka "privilegij" ph-metrije. Nič kaj prijetno, cevka s sondo skozi nos in v želodec - 24 ur. Druga stvar je seveda refluks. Skratka, ješ tisto kar ti paše oz. obratno.


aha no ko sem imel gastroskopijo so mi na izvidu(sm ga zdele izbrskal) napisal da je požiranik ok, tko da mi za to ni treba skrbet :)

sm pa dons vzel za foro en rupurut in zadeva res fino pomaga(v primerjavi z nexium boljša zadeva)

zdej da se mi ne bo treba kar naprej futrat s tableti bom pazil tut mal na prehrano in pijačo(gazirane razn kakšnega piva ne pijem)

je pa zlo nadležen občutek(slabost), apetit maš včasih tak da bi pojedu celga prasca pa daš enkrat v usta pa si že sit(oz ti je še slabše kot pred obrokom).
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Good Guy ::

Še en koristen nasvet ponoči imej malce višje vzglavnik. Poskusi nekaj časa jesti bolj nevtralno hrano. Kar pomeni ne presladko, slano, nzačinjeno... Ko ti je nekdo omenjal zdravila za samozdravljenje kot sta Ranital S in Rupurut vedi nekaj. Rupurut ne zdravi ampak samo nevtralizira kislino. Ranital S pa jemlji maksimalno 2-3 tedne če potem ni dobro pa še enkrat k zdravniku. Poskušaj najti hrano ki ti ne ustreza. Primer prijatelja - pivo mu naredi kislino. Velikokrat se to pojavi zaradi živčnosti, napetosti, študija... Enim udari na živce, drugim na križ, tretjim na želodec ali prebavo. Upam da sem ti kaj pomagal


Retinal se dobi brez recepta?

Tudi moja osebna zdravnica je namigovala da živce(še sam ne vem od česa bi lahko bili živci)
No so se mi pa te težava pojavile po eni noči bruhanja(ena viroza oz neka podobna stvar).
Me pa zanima če mogoče kdo ve ali je posledica, s preveč kisline, tudi driska?
Bom preizkusil tudi to z vzglavnikom;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

AlexP ::

Sem imel hude bolečine v želodcu približno pol leta, ki sem jih skušal olajšati z rupuruti, gastali in podobnimi antacidi(nevtralizirajo želodčno kislino). Pomagalo je samo za kakšno uro, nič več. Seveda alkohola nisem pil, prehrana je bila tudi uravnotežena, obroke sem imel redno, sladkarije sem poskušal minimizirati.

Nato sem približno 3 mesece poskusil z Ranitalom, ki deluje po drugačnem principu - je t.i. "H2 blocker", ki zavira izločanje želodčne kisline za 12 ur. Jemal sem kar dve tableti na dan, več mesecev. Vsekakor deluje bolje kot antacidi, bolečine je ublažil, vendar niso bile povsem odpravljene.

Nato sem končno šel k zdravnici, ki mi je predpisala zdravilo Nolpaza(je t.i. inhibitor protonske črpalke, zavira izločanje klisline veliko bolje kot H2 blockerji). Po enem mesecu je bolečina povsem izginila.

Po vsem tem sem imel pol leta mir. Nato so se bolečine postopoma vrnile. Poslali so me na gastroskopijo. Upal sem, da bodo odkrili helico bakterijo, ki je odgovorna za večino razjed na želodcu(uradna medicina je to bakterijo odkrila relativno pozno, šele v osemdesetih, dotlej pa je pa veljalo, da je glavni povzročitelj stres). Odkrili so sicer neke "pikice", vendar je bil test za bakterijo negativen, kar pomeni, da po vsej verjetnosti spadam v tisto "manjšino" pri katerih se čir na želodcu v resnici razvije zaradi stresa in nepravilne prehrane. Spet sem dobil Nolpazo, vendar dvojno dozo.

Ponovno je Nolpaza pomagala, a le začasno.

Pa sem slučajno nekje prebral, da babice priporočajo cvetlični med za take želodčne težave. Izgubiti nisem ime kaj, zjutraj in zvečer eno čajno žličko... In ne morem verjeti, ampak zdaj že dobro leto nimam več težav.

#000000 ::

1 pravilo. Ne se nažret pred spanjem
2 pravilo. Uporabljaj dva vzglavnika

Za ubit glisto je men najbolj pomagal star črnogorski recept, žlička srovega riža in splakneš z deci vode.

Furbo ::

Pa sem slučajno nekje prebral, da babice priporočajo cvetlični med za take želodčne težave. Izgubiti nisem ime kaj, zjutraj in zvečer eno čajno žličko... In ne morem verjeti, ampak zdaj že dobro leto nimam več težav.


Bom še jaz probal, podobna zgodba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gzibret ::

Zdravilo proti kislini - zdrava prehrana. Malo mesa in maščob, veliko zelenjave, malo sladkorja, nič alkohola in kave, veliko balastnih snovi, minimalno kruha, predvsem belega.

Predvsem zelenjava povzroča bazični učinek, otrobi (polnozrnati kruh & polnozrnati špageti) pa nevtralizirajo kislino.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Aja - stres tudi povečuje količino HCl v želodcu. Torej - ne se sekirat!
Vse je za neki dobr!

Karaya 52 ::

Da ne bomo na pamet govorili in posploševali, ker je bilo izrečenih kup nasvetov ki morda veljajo za srčne bolezni - želodec je druga zgodba. Če mu niso predpisali nobene dijete naj je kar mu paše. Sam nisem smel surove zelenjave jesti dve leti - toliko o zelenjavi.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Ok zanima me s kakšno/katero prehrano je pametno zbijat prevelko kislost želodca. Sam mam probleme ker je mam dostikrat prevče in ni link prijeten občutek. Slikanje želodca ni pokazal nobenih težav(rana,bakterije...), in po tem je moja zdravinca sklepala da je težava prevelika kislost.

Včasih si pomagam s kapsulami Nexium, sam hočem čim manj tableh ipd stvari.


Sem imel iste probleme, šel na gastroskopijo nakar so ugotovili da imam hietalno kilo oz. nekaj takega. Zaklopka ne deluje ok in ko se uležeš ti nazaj butne.

Rešitev je da ne jem preveč zvečer in večkrat po manj oz. nikoli čisto do sitega. Čimmanj mlečnih stvari in gaziranje sladke pijače. Spal naj bi na dveh vzglavnikih oz. na pol sede.

Sam se nemorem držati teh stvari in še vedno jem zvečer (bolj proti jutrema gre bolj rad jem-hudo grda razvada!, spim brez vzglavnika in pijem kar nebi smel), najhujše je spomladi in pozimi ko se manj giblješ.

Titan-2 ::

Rovtar v tvojih postih sem prebral da spiješ kakšno pivo.Mene je matrala kislina v želodcu dolgo časa,pa sem krivil malico v službi,
doma je bilo malo boljše ker se olje uporablja samo za eno peko,razni pomfriti,zrezki in podobne stvari,ker v menzi je vse bolj na
hojladri.Potem sem pa rekel,zdej mam pa tega dost ker mi tudi ruporut ni več pomagal.In prvo kar sem naredil sem nehal piti pivo.
Če vrjames ali ne po dveh dneh sem pojedel več kot polovico pečenega piščanca.Od tistega časa ko sem nehal piti pivo(ustvari sploh ne pijem alkohola) to je sedaj dobra štiri leta splo nevem kaj je to želočna kislina.

Tear_DR0P ::

zanimivo da ni še nihče omenil - izogibaj se pekočim začimbam.oiroma sploh nič jih ne jej.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Good Guy ::

Pa sem slučajno nekje prebral, da babice priporočajo cvetlični med za take želodčne težave. Izgubiti nisem ime kaj, zjutraj in zvečer eno čajno žličko... In ne morem verjeti, ampak zdaj že dobro leto nimam več težav.


No tole bom vsekakor probal(sej ni greh):)


1 pravilo. Ne se nažret pred spanjem
2 pravilo. Uporabljaj dva vzglavnika


1. pravilo spoštujem, in jem vsaj kakšne 2-3 urce pred spanjem
2. pravilo od včeraj naprej :D

Rovtar v tvojih postih sem prebral da spiješ kakšno pivo.Mene je matrala kislina v želodcu dolgo časa,pa sem krivil malico v službi,
doma je bilo malo boljše ker se olje uporablja samo za eno peko,razni pomfriti,zrezki in podobne stvari,ker v menzi je vse bolj na
hojladri.Potem sem pa rekel,zdej mam pa tega dost ker mi tudi ruporut ni več pomagal.In prvo kar sem naredil sem nehal piti pivo.
Če vrjames ali ne po dveh dneh sem pojedel več kot polovico pečenega piščanca.Od tistega časa ko sem nehal piti pivo(ustvari sploh ne pijem alkohola) to je sedaj dobra štiri leta splo nevem kaj je to želočna kislina.


jah tko kot vsak "normalen" spijem kdaj kakšen alkohol(predvsem vikendi). vendar, tudi jst(več kot 3 tedne) nisem poizskusil alkohola in tudi če sm pil navadno vodo so se bolečine pojavljale, tko da dvomim da bi moj problem rešil s tem.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

lonz ::

Mene je kislina švasala kot psa v srednji šoli v internatu. Mislim da predvsem zaradi močnatih jedi skuhanih v menzi internata. Resnici na ljubo je bolj verjetno zaradi sendvičev in junk food-a, ki je bil nadomestek (zanič) prehrani v internatu. Pa živci. Pred testi me je včasih tako peklo, da sem se obračal na postli - da sem obračal kislino v želodcu na druge pozicije. Po koncu šole sem imel mir (razen eno obbdobje, ko sem imel eno trčeno punco...).
...arrrrrr, shiver me timbers...

;-) ::

(razen eno obbdobje, ko sem imel eno trčeno punco...)


Brez heca, velikokrat je tud to problem za kislino in želodčne težave.

Hrana iz menz in šolska prehrana velikokrat škodi ker je kuhano na pari.

lonz ::

Nisem se hecal.
...arrrrrr, shiver me timbers...

pivo ::

tud jst sem mel probleme s kislino, sledila ji je gastroskopija pri kateri so odkrili razjede/rane na požiralniku, želodcu ter dvanajsterniku - ne zaradi bakterije temveč kronične.

razlog? kombinacija:
živcev
kave
cigaret
alkohola
junk-fooda
pomanjkanja telovadbe
itd

od takrat ne pijem kave, kadim samo še med vikendi (z alkoholom, te razvade se bom teško "losal")
junk food zreduciral na 1x mesečno max
začel malo migat in rezultat? mogoče me še "stisne" želodec 2x na leto, je pa bistveno bolje kot je bilo

aja, če že stisne mi pomaga navaden rupurut ki u bistvu samo zniža "trenutno" kislino, tudi meni razni ranitali niso preveč pomagali, pa jih tudi nisem hotel vsakodnevno jemati.
uglavnem, vem kako je če v želodcu ni prijetno, ni konc sveta, drži se zgornjih nasvetov in bo hitro boljš.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

cryptozaver ::

Da malo obudim temo.

Meni so se težave začele s kašljem in posledično jemanjem sape. Zna bit precej grozljivo, saj ko dobiš napad dobesedno ne moreš dihat...

Zdravnica mi je na moje presenečenje, ker z želodcem nimam težav, diagnosticirala - kislino. Predpisala mi je tablete nekaj na E... a jih ne jemljem ker se poskušam izognit kemiji. Aja trenutno nisem v stresu, redno športam, ne pijem kave, alkohola, ne jem nezdrave hrane, gaziranih pijač tudi ne konzumiram... Pred mano je to težavo imela žena, takoj za tem jaz.

Gre za kaj nalezljivega? Drugega pojasnila nimam. Kaj od naravnih zdravil priporočate?

Vikking ::

Za želodčne težav in kislino, sploh če so problemi zjutraj ko se vstaneš. Spiti 2dc sveže iztisnjen sok iz korenja, dokler težave ne minejo oz. če se navadiš pač to uživaš vsak dan. Vse skupaj je brez kemije oz. bolje pomaga korenčkov sok kot vsaka tableta.

BigWhale ::

cryptozaver je izjavil:

Da malo obudim temo.
Meni so se težave začele s kašljem in posledično jemanjem sape. Zna bit precej grozljivo, saj ko dobiš napad dobesedno ne moreš dihat... Zdravnica mi je na moje presenečenje, ker z želodcem nimam težav, diagnosticirala - kislino.

Kasljanje, in to da si brez sape, je pogost pojav pri tezavah s kislino in refluxom. Zaradi kisline lahko kasljanje postane kronicno.

cryptozaver je izjavil:

Predpisala mi je tablete nekaj na E... a jih ne jemljem ker se poskušam izognit kemiji.

Svetujem ti, da nehas jesti, popolnoma. Pa dihati tudi. Tako se bos za vekomaj izognil kemije. Kakrsnekoli! No, potem, ko se bodo post mortem procesi v telesu ustavili.

Hkrati se ti zahvaljujem, da obremenjujes zdravstveno blagajno z metanjem zdravil v smeti. Ce jih ne mislis jesti, potem jih ne dviguj v lekarni. Ta zdravila sem tudi jaz placal.

So v laboratoriju pregledali kri in ti vzeli bris zrela, da so izkljucili bakterijska vnetja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

francek1 ::

Good Guy je izjavil:

Ok zanima me s kakšno/katero prehrano je pametno zbijat prevelko kislost želodca. Sam mam probleme ker je mam dostikrat prevče in ni link prijeten občutek. Slikanje želodca ni pokazal nobenih težav(rana,bakterije...), in po tem je moja zdravinca sklepala da je težava prevelika kislost.

Včasih si pomagam s kapsulami Nexium, sam hočem čim manj tableh ipd stvari.

Meso jej...po moje imaš krvno skupino 0.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

primar ::

Mene je želodec jebal 15 let, dobil sem bakterijo, razna vnetja, nič ni pomagalo. Niti zdravila. No sedaj sem iz prehrane črtal še zadnje tri živalske produkte ki sem jih jedel - med, jajca in mleko. Želodec se mi je takoj izboljšal, težav z kislino nimam več. Če kdaj slučajno pojem kaj takega, kar povzroča pekoč občutek takoj zavrem vodo z malo ovsenih kosmičev, da spustijo sluz, to pojem in je zadeva OK.

cryptozaver ::

@Big

Hvala za skrb a ne vem kje sem napisal, da sem zdravila vzel v lekarni? Piše le predpisala... Ne vem zate, a jaz nikdar slepo ne verjamem temu kar mi reče dohtar. Vedno preverim dvakrat ali večkrat če je traba. Pač slaba izkušnja od prej.

Laboratorij. Kaj je to? Šparajo, druge razlage nimam. Raje menjajo tablete in počakajo kaj se bo zgodilo. Je očitno ceneje.

first_line ::

Gernivke pa proseno kašo dodaj na jedilnik (dnevno)!

Zdravniki te bojo futrali z 'zdravili' (v navednicah ker dejansko ne zdravijo). Mene so posiljevali s tem sranjem, mi govorili naj se izogibam sadju, da imam psihične probleme in vse kar so jih naučili v šoli... dokler nisem uporabil Googla in po par tednih (2 grenivki + 2 pesti kaše na dan) sem bil čudežno zdrav.

Isto kot sem imel po izvidih uničena jetra. Dokler nisem 1 teden počival (powerilfter) in sodobna medicina ni mogla ugotoviti kako sem lahko čudežno ozdravel ko bi moral biti že mrtev.

Resno priporočam da pozabite na zdravnike in predhodno za svoje težave pobrskate po internetu. Veliko 'sodobnih' bolezni živi zaradi neuravnotežene prehrane, stresa in fizične neaktivnosti. Rak, visok pritisk, psihične motnje... raje preventiva, zdravstvo je danes bolj davek na trpljenje in lenobo ljudi. V bistvu so hinavski prasci, če dajejo ljudem z rakom na jedilnik sladico in sadje (Sugar is the food of cancer with a cancer cell having 92 sugar receptors compared to a normal cell with 4!)...

r3dkv1c4 ::

M-XXXX je izjavil:

Vsaj meni zelo pomaga Rupurut. Ubistvu pomaga vsaka bazična hrana...

rupurut je največje sra..!!!

Ajrina ::

Če jaz pojem rupurut, mi je še bolj slabo :|

Pomaga pa kruh v vseh oblikah, razen čisto sveži. Pomagajo tudi breskve, nektarine, juhe (kokošja, goveja) in predvsem to, da večkrat pomalem ješ.

P.s.: limona ne škodi nobenemu, ki ima težave s kislino v želodcu.

BigWhale ::

cryptozaver je izjavil:

@Big

Hvala za skrb a ne vem kje sem napisal, da sem zdravila vzel v lekarni? Piše le predpisala... Ne vem zate, a jaz nikdar slepo ne verjamem temu kar mi reče dohtar. Vedno preverim dvakrat ali večkrat če je traba. Pač slaba izkušnja od prej.

Laboratorij. Kaj je to? Šparajo, druge razlage nimam. Raje menjajo tablete in počakajo kaj se bo zgodilo. Je očitno ceneje.


Zdaj si v fazi, ko slepo ne verjames zdravniku. Slabo si preveril, ce nisi ugotovil, da je kaselj zelo pogost pri tezavah s kislino.

cryptozaver ::

@whale

ugotavljam, da si s svojimi nerv(vr)oznimi komentarji postal slaba kopija Thomasa :))

ajde pa me hitro zašpecaj adminom da te žalim...

nevone ::

Donat tudi pomaga.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

figula ::

Poznam nekaj oseb, ki so si pozdravile akutno stanje s svežim kozjim mlekom.
Ima pa to mleko rahlo svojevrsten okus in se je treba nanj navaditi, če ima človek sploh možnost priti do njega.

GrimReaper ::

AlexP je izjavil:

Sem imel hude bolečine v želodcu približno pol leta, ki sem jih skušal olajšati z rupuruti, gastali in podobnimi antacidi(nevtralizirajo želodčno kislino). Pomagalo je samo za kakšno uro, nič več. Seveda alkohola nisem pil, prehrana je bila tudi uravnotežena, obroke sem imel redno, sladkarije sem poskušal minimizirati.

Nato sem približno 3 mesece poskusil z Ranitalom, ki deluje po drugačnem principu - je t.i. "H2 blocker", ki zavira izločanje želodčne kisline za 12 ur. Jemal sem kar dve tableti na dan, več mesecev. Vsekakor deluje bolje kot antacidi, bolečine je ublažil, vendar niso bile povsem odpravljene.

Nato sem končno šel k zdravnici, ki mi je predpisala zdravilo Nolpaza(je t.i. inhibitor protonske črpalke, zavira izločanje klisline veliko bolje kot H2 blockerji). Po enem mesecu je bolečina povsem izginila.

Po vsem tem sem imel pol leta mir. Nato so se bolečine postopoma vrnile. Poslali so me na gastroskopijo. Upal sem, da bodo odkrili helico bakterijo, ki je odgovorna za večino razjed na želodcu(uradna medicina je to bakterijo odkrila relativno pozno, šele v osemdesetih, dotlej pa je pa veljalo, da je glavni povzročitelj stres). Odkrili so sicer neke "pikice", vendar je bil test za bakterijo negativen, kar pomeni, da po vsej verjetnosti spadam v tisto "manjšino" pri katerih se čir na želodcu v resnici razvije zaradi stresa in nepravilne prehrane. Spet sem dobil Nolpazo, vendar dvojno dozo.

Ponovno je Nolpaza pomagala, a le začasno.

Pa sem slučajno nekje prebral, da babice priporočajo cvetlični med za take želodčne težave. Izgubiti nisem ime kaj, zjutraj in zvečer eno čajno žličko... In ne morem verjeti, ampak zdaj že dobro leto nimam več težav.

Tole z medom moram probat.
Sam imam takoj ko vstanem kr fejst bolečino (pekoča) v predelu želodca. Čez dan pa samo po sebi niti ne, edino če potiskam trebuh ven in pritiskam na želodec s prsti se čuti bolečina.
Zdravila sem probal že vsa našteta in še par drugih, zapravil tut že kar nekaj denarja. Tut za Helicobacter sem se že zdravil, čeprav nisem prepričan, če sem jo res imel.
Poleg tega imam še problem da ne morm nosit ničesar oprijetega okoli trebuha, kavbojke, tudi zelo široke, povzročijo neverjetno bolečino okoli pasu, bombaž pa ne, razen če ima res preozko elastiko. Ampak to je kolker sem bral neozdravljivo.

Imam tut napotnico za gastroskopijo, ampak jo še šparam.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Ne šparaj, ker zapade po dveh mesecih.
Magic

Good Guy ::

Evo mene po treh letih. Težav skoraj ni več. Samo še občasno, pa še to ne tako hudo kot je blo včasih. Večino se mi zdi da so bli samo živci in stres(faks in še služba po vrhu). Navad in prehrane od takrat nisem spreminjal. Vse kar je bilo drugače je bilo 6 mesecev rednega fitnesa(3 x na teden) in za ta čas kolikor toliko urejena prehrana (mišična masa).

Ne rabim nobenih tablet in zdravil več. Če pa začutim kislost sem pa pogruntal da je vse kar moram storiti zaužiti nekaj hrane in ta mine oz je veliko manjša

BigWhale ::

cryptozaver je izjavil:

@whale

ugotavljam, da si s svojimi nerv(vr)oznimi komentarji postal slaba kopija Thomasa :))

ajde pa me hitro zašpecaj adminom da te žalim...


Glej, pravis, da ti je zdravnica predpisala neke tablete (imena nisi napisal, da ti niti razloziti ne moremo kaj te tablete pocnejo) ker naj bi imel probleme z zelodcno kislino. Odlocil si se, da tablet ne bos jedel, ker se izogibas kemiji (a plastiko uporabljas?) in hkrati pravis, da je zdravnica ravnala narobe. Vsaj tak vtis dajes.

Po vsem silnem googlanju, ki si ga opravil, se vedno ne verjames zdravnici, sam pa niti nisi uspel zgooglati, da je kaselj precej pogost simptom pri refluxu in pri tezavah z zelocno kislino. Kaselj, ki se lahko razvije v kronicnega, ce tega ne zdravis.

No, verjetno res nimas prav, tole ni reflux in niso problemi s kislino, zdravnica je neumna, po svoji samo-google-diagnozi pa si itak ugotovil, da imas tumor, raka in se parkinsonovo. A ne?

PS: Verjetno si pa dobil Emozul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Architect ::

najboljše naravno zdravilo -> malo višnjevca ali borovničk. Recimo en štamprle. Meni vedno pomaga, če me peče želodec.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

Architect je izjavil:

najboljše naravno zdravilo -> malo višnjevca ali borovničk. Recimo en štamprle. Meni vedno pomaga, če me peče želodec.

to morš kr preventivno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

Ja najboljše, da že navse zgodaj rukne kakega...
Your turn to burn!

DonPierre ::

Nisem bral celotne teme, tako da sem morda spregledal, vendar vseeno - svetuje se, da se podloži posteljo v predelu vzglavja, tako da je celotna postelja pod kotom. Če le dvignemo vzglavje, je predel požiralnika v bližini kardije želodca še vedno precej vodoraven, bolj kranialno pa se "lomi". Seveda to logično pomaga le ob "zgagi", če se pojavljajo bolečine v želodcu to težav ne reši. S hrano je pa tako - načeloma mora pacient sam ugotoviti katera hrana mu ne ustreza, odsvetuje pa se kajenje, kava, alkohol, citrusi, mleko, sladice in sladke ter gazirane pijače pa seveda pet ali več nepreobilnih obrokov, ki naj se ne izpuščajo, torej "red" pri prehrani. Kisla hrana nekaterim celo ustreza, tako da se je apriori ne odsvetuje. Pa večja previdnost v pomladnem in jesenskem času, ker je takrat incidenca težav večja, ne ve se sicer točno zakaj.

leiito ::

first_line je izjavil:

Gernivke pa proseno kašo dodaj na jedilnik (dnevno)!

Zdravniki te bojo futrali z 'zdravili' (v navednicah ker dejansko ne zdravijo). Mene so posiljevali s tem sranjem, mi govorili naj se izogibam sadju, da imam psihične probleme in vse kar so jih naučili v šoli... dokler nisem uporabil Googla in po par tednih (2 grenivki + 2 pesti kaše na dan) sem bil čudežno zdrav.

Isto kot sem imel po izvidih uničena jetra. Dokler nisem 1 teden počival (powerilfter) in sodobna medicina ni mogla ugotoviti kako sem lahko čudežno ozdravel ko bi moral biti že mrtev.

Resno priporočam da pozabite na zdravnike in predhodno za svoje težave pobrskate po internetu. Veliko 'sodobnih' bolezni živi zaradi neuravnotežene prehrane, stresa in fizične neaktivnosti. Rak, visok pritisk, psihične motnje... raje preventiva, zdravstvo je danes bolj davek na trpljenje in lenobo ljudi. V bistvu so hinavski prasci, če dajejo ljudem z rakom na jedilnik sladico in sadje (Sugar is the food of cancer with a cancer cell having 92 sugar receptors compared to a normal cell with 4!)...


Kaj je pa powerlift? Kaka posebna oblika počitka? Regeneracija uničenih (že ciroznih?) jeter je namreč res redkost.

Glede sladkorja oz. vseh preprostih ogljikovih hidratov se najbrž vsi strinjamo, da niso nujni, so pa zelo škodljivi, razvije se tudi insulinska rezistenca in celo neka vrsta odvisnosti od sladkorja. Tudi prekomerna telesna teža ne pride od maščob v hrani, temveč telo odvečne karbohidrate pretvori v adipozno tkivo oz, salo.

Prav tako naj bi bil med glavnimi povzročitelji tega, kar sedaj imenujejo zakisanost telesa in z uživanjem bazične hrane naj bi preprečevali večino nevarnih bolezni.

cryptozaver ::

oracle ::

Good Guy je izjavil:

Ok zanima me s kakšno/katero prehrano je pametno zbijat prevelko kislost želodca. Sam mam probleme ker je mam dostikrat prevče in ni link prijeten občutek. Slikanje želodca ni pokazal nobenih težav(rana,bakterije...), in po tem je moja zdravinca sklepala da je težava prevelika kislost.

Včasih si pomagam s kapsulami Nexium, sam hočem čim manj tableh ipd stvari.

Ma ja problem je, ker so zdravniki zelo površno in če ravno ne umiraš, te ponavadi ne vzamejo prov hudo pod drobnogled.

Mislim da sta dve opciji, okvarjen želodec ali pa okvarjen vhod v želodec. Če vzamemo slikanje želodca kot verodostojno, potem imaš problem z vhodom v želodec, kar je izjemno pogosto. Vsebina želodca se ti (občasno) vrača v požiralnik in peče. To lahko na dolgi rok povzroči resne težave, zdravila pa ni. Lahko se samo izogibaš preveliki kislosti, jej manjše obroke in čim več bodi pokonci (povšter itd). Skratka ni konc sveta, je pa nadležno met tako motnjo, ki skoz bdi nad tabo.

Kebab ::

Ko žge kislina neverjetno pomaga 1 velika žlica gorčice. Ruprota in ranitala od kar to vem ne rabim več.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aspirin vs Lekadol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10453478 (34893) nikjozo

Zakisanost telesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5818605 (16449) dzinks63
»

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Oddelek: Loža
3010861 (9576) mihec87
»

Pogoste bolečine v trebuhu...

Oddelek: Loža
4745329 (23913) ThinMan
»

Helicobacter Pylori

Oddelek: Loža
3614615 (1153) rdecaluc

Več podobnih tem