» »

Protinapetnosta zascita - Vprasanje

Protinapetnosta zascita - Vprasanje

*ziga* ::

Dober dan.No mama je nabavla neko protinapetostno zascito in mene zanima, ce je sploh primerna za moj racunalnik + stuff, ki ga mam v sobi(tv, ps, itd.)


No na enem vticu pise Max 575w(2,5a) na drugih stirih pa max 2300w(10a).


Zdaj mene zanima, ker bom imel napajalnik 750w, ce bo to sploh lahko poganjalo.To na drugih stirih vticih pa nevem je to misljeno za enega ali za vse 4 skupaj?


Gre se pa za zascito "Iskra zascite ZES-1M+4S".


Hvala za odogovore.

LP

Ted ::

Priklopi brez skrbi, tvoj napajalnik bo težko potegnil polnih 750W.... Ne pričakuj pa čudežev ob (in)direktnem udaru strele.
Mah...

333333 ::

Ti iskra tud povrne stroške v primeru udara oz prebitja njihove naprave, tako kot recimo Belkin?
Spiritual

Okapi ::

Iskra Zaščite ZES 1M+4S je prenapetostna zaščita, ki ima hkrati funkcijo varčevanja z električno energijo.

Prenapetostna zaščita je namenjena blaženju nihanj v električnem omrežju in ne zaščiti priključenih naprav pred udari strele.

O.

333333 ::

Tak je to če zenske kupujejo tehniko :)
Spiritual

M-XXXX ::

Prenapetostna zaščita je namenjena blaženju nihanj v električnem omrežju in ne zaščiti priključenih naprav pred udari strele.

Ubistvu reklamirajo da ščiti tudi pred udarom strele (seveda ne govorim o direktnem...)

Okapi ::

Mogoče kakšni trgovci zaavajajo, jaz sem opozorilo prepisal iz tehničnih specifikacij.

O.

*ziga* ::

Ubv to je prenapetostna zascita.Sem se zatipkal.To sta vrjetno dve popolnoma razlicni stvari ne?


Ja tukaj pise, da krijejo, ce se kej skuri pod vrednostjo 30000€ v casu garancije(5let)


In pa se zanima me kaj je to master/slave.Ker ta glavni vtic(575w) je master drugi stirje so pa slave.

LP

Okapi ::

Preberi si navodila.
Princip varčevanja z energijo je sledeč: Na Master vtičnico priključimo npr. računalnik, na slave vtičnice pa njegove periferne enote, kot so monitor, tiskalnik... V primeru, da računalnik ni v stanju delovanja, izdelek avtomatsko izklopi vse periferne enote, tako da le-te niso v stanju pripraljenosti.


O.

*ziga* ::

Ce jih nisem dobil zraven, ker je to mama kupila od sodelavca, ali pa sem jih nekam zalozil.


OK se pravi lahko kar mirne duše priklopim novo racunalo gor pa bo vse ok :)


Hvala.

Okapi ::

Ja.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenapetostna zaščita

Oddelek: Pomoč in nasveti
329952 (6361) St235
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
4910050 (7392) RC37
»

Zaščita pred strelo - strelovod (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6717428 (6050) jype
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714946 (11412) mojca
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212149 (10505) revvs

Več podobnih tem