» »

Policijske kazni

Policijske kazni

EvilGod ::

Dober dan

zanima me kje na internetu (cel url prosem) bi lahko dobu napisane kazni za ne vem prehitro vožnjo, alkohol pa to.. ?

LP
Evil

brandy ::

Tule je celotni zakon. Stari zakon je bil lepse in preglednejse napisan. Predvsem pa je imel kazenske sankcije lepo na enem mestu. Tu so sankcije oz. kazni v vsakem clenu posebej.

kuglvinkl ::

Ti si mislu, da obstaja kar kakšna tabela s penali? Heh, če mene vprašaš, bi to lahko MNZ naredilo. Komu se pa da brati cel zakon (ki je bil noveliran, če se ne motim) Hej, v šestedesetih so celo Mirando pisal na kartončke, da šoje niso kaj pozabile, zdaj je to menda tudi pri nas.
Your focus determines your reallity

darh ::

Nekdo je enkrat napisu, da te mora policaj vsaj 300m na radarju mert, da je podatek ehm... verodostojen? A je to res?
Excuses are useless! Results are priceless!

DrSergioDJ ::

ne..zal ne :D
...

brandy ::

Ni res.

Eh nisem videl, da si mu ze odgovoril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brandy ()

LPP ::

AMZS je že pred časom izdala eno tako luškano tabelco, z ene par okvirčki. Kartonček vlečeš gor in dol pa se ti v drugem okencu prikazuje denarna kazen oz. kazenske točke. Je pa v papirmni obliki, ne elektronski. Dobiš jo na AMZS (najverjetneje).
Ljubljanski potniški promet

Yohan del Sud ::

Ena neumesna. Ampak ti nad mano, kako imaš lahko še celo bolj propaganden nick nad unim nad tabo? Te ni nič sram?

LPP ::

Emm.. LPP skupej z dvesto tremi mestnimi avtobusi je moja šibka točka. Pa jih propagiram, ane.. nej LPP dobi mal dnarja, k bojo šli Slo-Techerji zarad mojega nicka v Ljubljano z avtobusom namesto z avtomobilom in bojo tako prispevali k čistejšemu ozračju, pa še lahko bodo videli Prešernov trg, ki se ga odslej iz avta skorej ne da več videt :)

[Ne smem se preveč na široko razpisat.]

..in če se voziš z avtobusom, so ti še skrbi zaradi kazni odveč, še najmanj se ti je treba bati Lisičk :))
Ljubljanski potniški promet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LPP ()

DrSergioDJ ::

jst pa še vedno vidim Prešernov Trg iz avta :D

sam dost "spreten" mors bit ;)
...

Boeing ::

in kolk jurjev si si tako spretno že odšofiral iz denarnce ? :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Area_51 ::

:)) Vem za eno kazen. Če je kdo ki dela nemir in nekdo ki pokliče policijo, mora tisti, ki je vpisan plačati 21.000 Prešnikov. To se pred mojim blokom dogaja skor vsak dan pa tud nekaj šopanja je med mulci in kifeljci.:)

Dokler maš denar lahko delaš kar ti paše z avtom???. Samo pol, ko je treba službo poiskat pa je problem.
Area 51

EvilGod ::

Ubistvu mam izpit šele 5 dni tko d me še niso nč ustavl >:D

sam u unmu zakonu sm mal gledu.. ( tuki ) pa ne vem kje piše kolk točk lahko zbereš preden ti uzamejo izpit.
Če kdo to najde bi bil tut vesel če bi povedov.

LP
Evil

DrSergioDJ ::

Boeing: hehehe, don't ask man, don't ask :D Čeprov za Prešerca nič, za ostalo pa... >:D
...

||_^_|| ::

Evil: voznik začetnik (2 leti si to) => mislm da 7 pik.

EvilGod ::

Kaj pa pol??
kje to sploh piše?

LP

||_^_|| ::

EvilGod: pol je pa odvzem, pa prepoved. (odvisno od sodnika, za kolk cajta) Pol morš pa nanovo izpit delat.

EvilGod ::

ja.. to vem...
mislm pol k nisi več začetnik
in kje to piše??

LP

||_^_|| ::

pol k nisi več pa 15. če se ne motim. Kje bi pa to pisalo pa nebi vedu:)

EvilGod ::

u zakonu sm sam tole najdu:
"
Seminar za voznike



171. člen



(1) Voznika, ki doseže ali preseže 8 kazenskih točk, organ, ki vodi evidenco o kazenskih točkah, o tem pisno obvesti.
(2) Voznik, ki doseže ali preseže 13 kazenskih točk, pa ne preseže 17 kazenskih točk, se sme udeležiti seminarja, katerega program obsega vsebine o varnosti cestnega prometa in o socialnih odnosih med udeleženci v cestnem prometu in vadbo varne vožnje. Po uspešno zaključenem seminarju se vozniku, enkrat v dveh letih, izbrišejo iz evidence 4 kazenske točke.
(3) Minister, pristojen za šolstvo, v soglasju z ministrom, pristojnim za notranje zadeve, predpiše program seminarja, določi pogoje za izvajanje programa in pooblasti organizacije za izvajanje programa.

"
tko da ne vem....
LP

brandy ::

v zvezi kazenskih tock poglej sem pa tudi kazni mas na enem mestu. (www.najdi.si je zakon)

Smrkc ::

Halo!
Mene pa zanima kaj se zgodi ce kazni ne placas! Sem student (kar pomeni da sem polnoleten) in nimam rednih dohodkov (ustavili so me na kolesu!!! :D )

BigWhale ::

Matr, tole si pa iz naftalina potegnu, a? ;)

jype ::

Ce te na biciklu ustavijo in nisi sel cez rdeco (40 jurjev) potem so ti verjetno zaracunali 5 jurjev za voznjo v napacni smeri po enosmerni ulici ali kaj podobnega.

Jaz tega ne placam, ker imam vedno prilagojeno hitrost in grem po enosmerni ulici zgolj in predvsem zato da se izognem nevarnejsi prometni povezavi, ki gre v pravo smer in na kateri je promet veliko bolj zgoscen in so me na njej ze dvakrat fizicno poskodovali in pobegnili, vendar uradne osebe niso bile sposobne v zvezi s tem narediti nic. V luci tega se mi zdi placevanje take kazni nesmiselno, saj je primarna funkcija kazni to, da je vzgojna.

Ce gres cez rdeco luc je prav, da placas. Ce nimas denarja, potem bo zastaralo, ce ga pa imas (ali ga bos dobil) ti bodo pa verjetno pobrali.

Ne vem zakaj mene se niso nikoli ustavili, ko sem sel cez rdeco luc. Mogoce zato, ker sem naletel na tiste manj motivirane policiste, ki se jim ne ljubi niti pozugat.

milc23 ::

Pozdravljeni forumci!

Imam en problem...

Bil sem prijavljen policiji zaradi streljanja z zračno puško. Seveda ne streljamo ptic, če je oče sklatiu dol dva vrabiča, sem še preveč povedal... Prijavljeni pa smo bili ravno zaradi streljanja ptic!

Prišli so policaji, povedali vse kar so morali - da smo bili prijavljeni, da nas je prijavil sosed in vprašali, če res streljamo ptiče... Doma imamo tarče, v katere streljamo, streljamo tudi v piksne... Sosed je malo lud človek, z njim ima cela vas probleme, ampak on pravi, da nas bo zjebčkau do konca zaradi tega!

Sedaj pa me zanimajo sankcije... Sosed nas bo ziher še prijavil - kolikokrat bojo policaji zastonj prišli do nas, ker to se bo dogajalo vsakodnevno, ker sosed je res bolan človek! ;)

Prebral sem zakon o orožju, Zakon o policiji, vendar noter nič kaj konkretnega ne piše ali pa se nisem tako zelo poglobil... Zračna puška je prijavljena oz ob nakupu smo podpisali izjavo za evidenco... Kakor koli...

Če kdo ve, naj pove, kakšne so sankcije za obe strani - nas, ki streljamo (ne ptiče, ampak vse drugo kot živa bitjs) in njega, ki nas je prijavil brez dokaznega gradiva in prijava po moje ni bila edina - da bo še kakšna! Na žalost! Žlehnoba in foušija je rs neka huda bolezen!

Hvala že v naprej za pomoč!

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631516 (22143) St235
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018559 (15614) Zajec123
»

Kazni za motoriste

Oddelek: Loža
62984 (2674) msjr
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313725 (12761) gzibret
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205548 (4751) MadMicka

Več podobnih tem