» »

Na disku C preveč prostora, na D skoraj nič

Na disku C preveč prostora, na D skoraj nič

rytmonorm ::

naletela sem na eno težavo, ki je ne znam rešit. Sama sem si na nov računalnik naložla visto, zdaj pa ugotavljam, da imam na disku C več kot 400 GB prostora, na D-ju pa nekaj malega MB, ko bi moralo biti ravno obratno, ker bi rada uporabljala C samo za te osnovne programe, D pa za vse ostalo (slike, filme...). Kaj mi priporočate?

lp
jelena

Okapi ::

Da spremeniš taktiko in na C-ju shranjuješ slike in filme.

O.

rytmonorm ::

ja, pa lahko pol na D prenesem vse ostale datoteke, ki so na C-ju, ko na novo naložiš visto (program files, setup, users, windows...)?

Okapi ::

A Visto si naložila na C:? In koliko je velik D?

O.

rytmonorm ::

kaj te jaz vem, jaz sem visto naložla, kam se to shrani ne vem, samo zdaj imam C disk velik 464 GB, D pa 895 MB. Jaz bi rada da bi imela programsko opremo na C-ju, vse ostalo sranje pa na D-ju, ampak zdaj pa ni dovolj prostora na D-ju in moram imeti vse skupaj na C-ju. In če slučajno staknem kak virus gre vse v maloro.

Timmah ::

Če imaš en fizični disk potem spremeni velikost particij na poljubno vrednost.
donde esta francesca

Okapi ::

Obstajajo programi, s katerimi si lahko zmanjšaš C in zvečaš D, ampak to so bolj komplicirane zadeve in mimogrede vse zbrišeš.

Če na disku še nimaš nič takega, česar ne bi mogla pogrešati, je najbolje, da disk na novo razdeliš na dve particiji (C recimo 65 GB in D 400 GB) ter znova namestiš Visto. Čeprav je to na enem disku precej nesmiselno početi, varnost se ti s tem ne bo nič povečala.

Predvsem pa naj te virusi ne skrbijo toliko kot možnost, da se pokvari disk in gre vse v maloro, tisto na C in tisto na D. Skratka, čimprej si kupi še en zunanji disk in imej na njem rezervne kopije vseh pomembnih podatkov (recimo fotk).

O.

rytmonorm ::

kako se pa spremenijo particije?
:)

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Kron ::

+ npr. GParted.
=**=C64=**=

Okapi ::

Samo danes tule dobiš brezplačno en menda kar dober program za izdelavo particij;
http://www.giveawayoftheday.com/

O.

galu ::

Ali pa kar Vista DVD not, boota, pa ko vpraša kam inštalirat klikni možnosti pogona al nekej takšnega (jaz vedno tako delam).

bobby ::

A mas windows mapo na c al na d?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

noraguta ::

da ni slučajno d kašna recovery particija? a je sformatirana z fat?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

rytmonorm ::

hm..., windows je na C-ju, na D-ju pa: FDOS in FDOSBOOT.

bobby ::

Aha. Pol pa kar upostevaj predlog ki so ti ga fantje predlagal. Orodje za particioniranje pa najprej c vzet ne vem recmo 350g potem pa kreirat novo particijo veliko 350g al pa ta ostanek prehandlad tej d particiji.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

noraguta ::

pol maš na d itak fat filetno sisem?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

rytmonorm ::

pol maš na d itak fat filetno sisem?


itak :)




pojma nimam kaj si me vprašal...

poznaš koga iz Mb, ki bi mi lahko pomagal to nardit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi igre delale če bi reinštaliral Windowse?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171596 (1294) RejZoR
»

Program files iz C: na D:

Oddelek: Programska oprema
221393 (1116) lei
»

Računalnik se upira zagonu.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71171 (1042) jELKO
»

Boot.ini

Oddelek: Operacijski sistemi
81043 (854) CaqKa
»

Win2000 in Win98 na enem compu

Oddelek: Operacijski sistemi
111186 (1026) bastadu

Več podobnih tem