» »

Računalnik se upira zagonu.

Računalnik se upira zagonu.

jELKO ::

Kot sem že v naslovu povedal se mi računalnik noče zlahka zagnat. Najprej je bil problem samo v winsih, ko sem dal restart, se je izvršila standardna procedura zaustavljanja, ko bi se pa moral računalnik ponovno zagnat, se ne zgodi neč. Vsakič sem mogu stisnit reset gumb na ohišju, da je zaštartal. Ker sem mislil, da je napaka v winsih sem jih nanovo inštaliral, vendar ni pomagalo. Pol sem začel mal po biosu šlatat in se je stvar se mal bolj zakomplicirala. Vsakič ko sem pač zapusti bios, se ni hotel restertat, ma niti z reset gumbom. Zato sem roral vsakič, ko sem kaj šlatal nastavitve v biosu, vzet baterijo iz matične, da se je očistil CMOS in da je računalnik spet zaštartal. Ker sem mislil, da je kriv bios, sem ga posodobil in ratalo je se huje. Zdaj moram vsakič vzet baterijo vn, če hočem, da stvar zažene, reset ne pomaga in zdaj mi še takoj na začetku napiše, da je problem pri branju CMOS-a ali nekaj podobnega.
Sam sumim, da je mogoče kaj z matično narobe.
Matična je GA-7VT600 1394, novi bios je F6 verzija, procesor AMD XP 2500+ Barton, ram 512MB FSB400, disk SATA.
Za nasvete in odgovore najlepša hvala.

Goldee ::

se ni hotel restertat, ma niti z reset gumbom. to je pa res hudo? ne prime ti reset? od kdaj se pa tzako obnasa? si vgrajeval kako novo strojno opremo?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jELKO ::

Začuda, je po tem, ko sem dal to na forum, dela zdaj vse OK. Verjetko ko sem flešal bios, sem potem ponavljal isto napako, da sem vsakič sel takoj v bios in pol mi ni hotu zalaufat. Pol sem pa moral prid do winso in sem stisnu F1 za nadaljevanje in zdaj deluje vse lepo-tako kot je treba, se lepo resetira, če slatam po biosu je vse ok.
Razem ena malenkost me se moti. Namreč sem prejle imel winse inštalirane na C-ju in D-ju(zaradi tega, ker mi je pred vsem tem sistem nagajal na C-ju in da nisem izgubil mojih datotek inštaliral še na D-ju), zdaj pa sem winse na D-ju zbrisal, ma mi se vedno pokaže okno, pri ketem izdereš sistem, če imaš več sistemov na računalniki. Kaj naj naredim, da mi tega okna ne bo več pokazalo, saj imam sedaj samo sistem na C-ju?

Hvala

Pyr0Beast ::

boot.ini na c: si mal oglej
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jELKO ::

Sm si ga mal ogledu, sam ne vem točno kaj naj naredim. Al zbrišem vrstico(particija 2 - D-ju), ki mi ponuja sistem, katerega sem izbrisal in naštimam čas na 0 (zdaj 30s) al kaj? Pa še kako ga shranim? Ga uredim v notepadu in mu pole spremenim končnico iz txt v ini?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jELKO ()

Myth ::

Ne, samo vrstico zbriši , ker zdaj imaš dve enaki vrstici le da si en sistem zbrisal. Pa nič drugega ne spreminjaj. Vrstici zgledata nekak takole Partition(0)... (naprej se ne spomnim) :)

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Pyr0Beast ::

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

za dva

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional"

opazš razliko

pglej ka keri maš zdej. briši drugo ampak pred tem naredi backup
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jELKO ::

Hvala sem že poštimal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini problem pri inštalaciji Win. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5800 (770) racunalnik3
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262023 (1377) ta_ki_tke
»

en problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61059 (976) Good Guy
»

izbira med dvema OS

Oddelek: Operacijski sistemi
101875 (1614) Roadkill
»

Windows XP PRO Boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81310 (1277) 50Cent

Več podobnih tem