» »

image diska namestiti na virtualnem stroju

image diska namestiti na virtualnem stroju

Bug ::

ellow

Imam sledeco zadevo za resit. Nisem se tega pocel, s programi pa sem delal. Torej, imam prenosnik na katerem so namesceni windowsi 2000 Pro in programska oprema za programiranje dolocenih krmilnikov. Stranka pa nima vec originalnih namestitvenih CD-jev in ni vec moc dobiti te programske opreme.
Stranka bo kupila nov prenosnik in na slednjem zeli imeti preko virtualnega stroja te iste windowse - torej z namescenimi programi za programiranje krmilnikov.
Programska oprema za virtualizacijo bo vmware workstation.

Zanima me torej, ce naredim sliko sistemskega diska s starega prenosnika (recimo, da bo to z Ghostom, al pa TrueImage-om), ali je potem to sliko mogoce uporabit kot "instalacijski cd" za namestitev na vmware?

Zavedam se moznih problemov pri zaznavanju nove strojne opreme a vseeno, ali je to mozno storiti?
Prosim, ce ima kdo izkusnje ali pa ideje naj mi svetuje.
Vnaprej zahvaljujem!

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

bobby ::

Hmmm,...
mogoče bi pa celo šlo. en trik, ki bi morda pomagal je, da predno narediš ghost, spremeniš krmilnik za diske v device managerju v standard ide?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

misek ::

Lahko uporabiš tudi VMware vCenter Converter Convert Physical Machines to Virtual Machines – Free! Sem ga enkrat sprobal in je lepo deloval.
Drugače pa deluje tudi slika diska z Ghostom ali čim drugim. Najprej narediš sliko fizičnega računalnika, nato narediš eno novo virtualno mašino in v njej to sliko spraviš nazaj na disk.

SasoS ::

+1 za vmware converter
Slika z Ghostom ti ne bo delala ker je drugačen hardware in se winsi ne bootajo. VMWare converter pa to že sam poštima...

OrkAA ::

Pa treba je posebej paziti, da virtualnemu stroju dodeliš približno isto strojno opremo, kot jo ima mašina v fizičnem stanju. Jaz sem enkrat delal nekaj podobnega, pa sem namesto enega procesorja dodelil dva in so se windowsi zaklenili :)

LordTado ::

Ja iso bo ti wmware skopiral,ampak če se ti bodo vindowsi zagnali,ker wmvare določi hardware nek svoj,pogone za diske,itd...

probej...

preem ::

+2 vmware converter. Sicer nisem probal na winsih, sam mi je pa več linux mašin skonvertal brez problemov.

Jaz sem na esxi konvertal - ne vem kako bo na vmware-server. samo, ko imaš enkrat vmdk ga lahko pretvoriš v pratkično bilo kaj, npr. VirtualBox disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206690 (6207) Buggy
»

kako v VMware ali virtual PC povleči cel sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
101539 (1361) luky
»

Pravi računalnik postane virtualni računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
182259 (1834) blackbfm
»

MS virtual PC 2007 ali VMware workstation

Oddelek: Programska oprema
82435 (2435) l0g1t3ch
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192413 (1891) SasoS

Več podobnih tem