» »

Pravi računalnik postane virtualni računalnik

Pravi računalnik postane virtualni računalnik

Ice-Heki ::

Večkrat dobim v popravilo računalniško škatlo, ki jo pač potem priključim na ekran, tipkovnico in miško ter se lotim popravila (s tem mislim nalaganje OS, brisanje virusov, obnavljanje podatkov z diska, itd.).

Sedaj pa me zanima, če obstaja kakšna naprava, ki bi imela vse te priključke (torej konektorje za ekran, tipkovnico in miško), ki bi jih potem nekako priključil na svojega prenosnika in bi preko prenosnika upravljal ta računalnik (nekako tako kot to izgleda v virutalnih sistemih)?

A je to sploh izvedljivo?

rgv45vg4t335 ::

Ena od takih naprav je mrežni kabel.

http://www.realvnc.com/products/free/4....
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Ice-Heki ::

Hja ok - sam še vedno morem prikljčit ekran in tipkovnico, sicer se PC ne zažene do konca - ostane tam, ko napiše: Pritisnite F1 če želite nadaljevati (tipkovnica pa ni priključena)

c3p0 ::

Obstaja KVM naprava z vsem tem, delaš preko mreže. Cene mislim da okrog 700 EUR & up.

semizkopra ::

Jaz imam switch, s katerim lahko lokalno uporabljam en zaslon, eno tipkovnico + miško in in s switchem preklapam med štirimi PC-ji. Cena pribl. 100€

Ice-Heki ::

Rešitev od Sagota mi je najbolj všeč. Je res da je draga, vendar bi se mi nakup dokaj hitro povrnil. Sago lahko poveš kaj več o tem - mislim, si to že kdaj v praksi uporabljal? Se da kje videti delovanje v živo?

krneki007 ::

Hja ok - sam še vedno morem prikljčit ekran in tipkovnico, sicer se PC ne zažene do konca - ostane tam, ko napiše: Pritisnite F1 če želite nadaljevati (tipkovnica pa ni priključena)


Najprej ga enkrat zaženi in nastavi v biosu naj ne preverja tipkovnice ob zagonu.Inštaliraj nek VNC derivat,ali pa uporabi RDP za delo preko prenosnika

Tomay ::

Kaj pa nakup monitorja miške in tipkovnice kar je gotovo manj kot 200€ ni opcija?
Voodoo 4Ever

Ice-Heki ::

@Tomay - že sedaj imam premalo prostora na mizi ...

Zaenkrat še premišljujem ... mogoče si pa uredim "delovni" kotiček, kjer bom imel dodatno miš, ekran ... in pa veliko mizo, kjer bom lahko po potrebi razstavil računalnik.

Mogoče kdo ve, kako to delajo na "pravih" servisih?

Mavrik ::

Načeloma se za to uporabljajo KVM Switchi. Sam vseeno rabiš eno miš, tipkovnico in monitor (razen če ma tvoj laptop ustrezne vhode).
The truth is rarely pure and never simple.

Monster ::

Ka zaboga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Monster ()

krneki0001 ::

Jst imam pa eno vprašanje, ki bi ustrezalo naslovu teme.

Imam 4 računalnike z dosom, 2 z win95 in še enega z win98. To vse bi rad postavil v virtualne mašine, da se potem lahko znebim teh starih kišt.

Na kakšen način bi bilo to najhitreje? Image diskov in potem v VMware ta image razpakirat v virtualno mašino, ali je še kaj boljšega za te zadeve?

Aja, pozabil povedat, te mašine imajo občutljive podatke, ki se ne smejo izgubit in bi morale biti stalno v pogonu v virtualizaciji, da mašine potem ne zasedajo tok placa.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Ker vmware converter ne podpira nič pod windows 2000 bo treba na roke (vsaj jest se ne spomnem drugega) ali pa malo telovadit. Ko sem jaz to delal sem priklopil diskovje na linux mašino, naredil image diska z dd in potem stvar vrgel v vmware kot disk. dd image seveda pride enako veliko kot je izvorni disk če bi ga rad pomanjšal še vedno lahko kak program (ghost) uporabiš da narediš kopijo na drug virtualni disk.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

krneki0001 ::

Doma imam itak original verzijo nortonovega ghosta, ampak sprašujem bolj zato, ali bo zadeva imela vse funcionalnosti kot na stari mašini? Recimo printanje iz DOS-a?

OmegaBlue ::

Odvisno preko česa in kam, nažalost je printanje iz dosa voodoo magic in ne veš dokler ne probaš ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Monster ::

hm .. zgleda da se da na Vmware vse zmetat

http://pubs.vmware.com/guestnotes/wwhel...
Ka zaboga...

OmegaBlue ::

Nihče ni rekel da se ne da ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Monster ::

sam pomagam z guide linom :)
Ka zaboga...

blackbfm ::

Hja ok - sam še vedno morem prikljčit ekran in tipkovnico, sicer se PC ne zažene do konca - ostane tam, ko napiše: Pritisnite F1 če želite nadaljevati (tipkovnica pa ni priključena)


Najprej ga enkrat zaženi in nastavi v biosu naj ne preverja tipkovnice ob zagonu.Inštaliraj nek VNC derivat,ali pa uporabi RDP za delo preko prenosnika


Kaj pa nalaganje os? Ti nič ne pomaga vnc/rdp..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vmWare-Nuujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
294152 (3841) AndrejO
»

Deljenje tipkovnice in miske med Win7 in OsX

Oddelek: Pomoč in nasveti
121645 (1434) KontraCepec
»

Priklop dveh računalnikov

Oddelek: Strojna oprema
111175 (1008) lasse007
»

No Keyboard detected pri vklopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
72483 (2483) k4vz0024
»

Aero prek Remote Desktop

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
274177 (2352) Quikee

Več podobnih tem