» »

Seminarska windows XP in Linux Mandriva

Seminarska windows XP in Linux Mandriva

MAJHEN ::

Pozdravljeni, za maturo četrti predmet moram narediti seminarsko nalogo iz inštalacije in primerjave delovanja teh dveh operacijskih sistemov, prosil bi vas če imate kakšne linke, seminarske ali bilokaj podobnega na to temo. LP

XsenO ::

1 + 1 = 1

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

overlord_tm ::

Instaliraj, napisi :D

Primerjas pa lah administracijo, nacin instalacije programov, mogoce kak benchmark, lah vizualni izgled ocenis :D

MAJHEN ::

Inštalacija in te zadeve niso problem, ta del je že davno končan, ampak problem je v kernelu in teh zadevah, osrčju operacijskih googla sem že kar nekaj spraševal pa nič kaj jasnega ni blo iz njega, to je glavni razlog zakaj sem se obrnil na vas, ni problem lenoba ali kaj podobnega ampak preprosto ne najdem nič kaj konkretnega, glede delovanja, našel sem razlike in te stvari glede posameznih programov ki pa laufajo v ozadju pa nič, tak da vas lepo prosim če mi lahko pomagate, za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

LP

overlord_tm ::

Eno temo imas tukaj v OS oddelku, register vs conf fajli. To je ena razlika med linuxom in windowsi. Preberi si jo :D

Tole si verjetno ze nasel?

Primerjav ko dreka (verjetno lahko kaj ponucas tudi za Xp, ceprav je narejeno za visto.

Potem lahko kaj poves o instalaciji programov (linux ima packet managerje ponavadi, windows installerje za vsak program posebej)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Idiot-proof nastavitev Windowsev

Oddelek: Operacijski sistemi
91230 (970) lonewolf_
»

Profesionalni CAD/CAM/CAE/PLM in Linux

Oddelek: Programska oprema
213576 (3137) Isotropic
»

Ubuntu Live CD problem

Oddelek: Operacijski sistemi
342627 (1957) Anteus
»

Mandriva Linux 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10213078 (9113) madviper
»

Barvni modeli - nagradim najboljsi odgovor

Oddelek: Zvok in slika
212528 (1949) G@c

Več podobnih tem