» »

mnenje o spletni strani

mnenje o spletni strani

«
1
2

lufy ::

torej gre se za tole spletno stran
www.pc-art.co.cc

kje bi lahko še kaj popravil? dodal ? spremenil ?

slik od artiklov moram še popravit da bodo vidne v slide showu

hvala vnaprej
lp

strictom ::

Dvojni naslovi v novicah, prevec je scrollanja, zbuggano, tisti flash zadevci na sredini bi lahko dodal robove, pol angleško pol slovensko, ...

Drgac si pa lep templejt izbral.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

lufy ::

najvlepša zahvala za komentar to kaj si ti naštel to je vse jasno in vem da je še ogromno dela
rad bi samo slišal če delam v pravo smer in kako se vam zdi stran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lufy ()

hamax ::

Tist JS, ki izdelke siba je motec. Slike so v malo premajhni resoluciji. Predvem logo.
Ostalo mi je pa vsec.

Soor ::

Kolk sem na hitro preletel, lahko daš komentar na vsaki postrani, kar pa mislim da ne želiš. Polek tega imaš dva vnosna polja za komentarje - eden v SLO in eden v ANG.

Gost ::

Joomla in nek template? Nič kaj preveč izvirnega. Ni kaj za komentirati.

Imaš kombinacijo english in slovenščine z namenom?

lufy ::

slo/eng je zato ker še preprosto nisem vse prevedel v slo

bluefish ::

OK, pač Joomla.

Tisto premikanje izdelkov je res moteče, novice se dvakrat ponovijo, čim prej poskrbi za prevod, ker je trenutno čudno. Case Mod v meniju daj vsaj na drugo mesto, čeprav niti ne vem, čemu zadeva služi.
Pri vhodu v Shop mi javi "Info: Your browser does not accept cookies. To put products into your cart and purchase them you need to enable cookies.", čeprav imam cookije omogočene, poleg tega manjka večina slik.
Možnost komentiranja, recimo Splošnih pogojev, je odveč.

No, lahko bi našteval še v nedogled. Če misliš z zadevo resno, potem se bo potrebno zakopati v delo in urediti tudi kak logotip, podati zadostne podatke o podjetju, preiti na resno domeno skupaj z mail naslovom vezanim nanjo,...

lufy ::

oke najlepša zahvala

popravil sem nekaj napak in spremenil malce zadevo,VEM da še vedno so bugi in ni vse prevedeno 100%
ampak napredek je viden od prej

kaj pravite se vam zdi zdaj boljše?

bluefish ::

Glede na to, da je sedaj možno videti le prijavno okno, je težko kaj komentirati.

schtr4jh ::

@blueFish ... dejansko je. Človek se je spravil delat trgovino v Joomli. =)

@lufy ... Uporabi drug CMS, ki je namenjen trgovinam.

lufy ::

nevidim razloga zakaj bi spremenil cms saj se meni zdi stran kar solidno napravljena(ja ima še ogromno bugov in napak)
dizajn kot osnovni mi je tudi všeč če gledamo nekatere manjše trgovine katere delujejo v sloveniji

bluefish ::

Joomla nima ravno zgledne kode, poleg tega so namenske rešitve za trgovino veliko boljše in lažje za upravljanje.
Itak pa pri trgovini izgled ni ravno prva stvar, ki jo naredi dobro.

lufy ::

bluefish imaš prav! izgled ni ravno pomemben od shopa se totalno strinjam ampak če pogledamo recimo komportal je meni totalno blek! nekako zastarelo izgleda....
drugače pa z joomlo se tudi da zelo lepo artikle dodajat ter delat z njim če imaš dobro komponente!

HardFu ::

ce bi trgovino jemal resno, potem bi vzel resen produkt (CMS). Ker pa vse skupaj izgleda bolj tako napol (tudi tvoj odnos, ce si se odlocil za joomlo), pa ne pricakuj nekega resnega dobicka...
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HardFu ()

lufy ::

no pa bomo videli
prosim pustite se presenetit :D

techfreak :) ::

Kje si sploh našel Joomlo? Za kakšne manjše strani še gre, kaj več pa niti ni več primerno.

Sploh pa Joomla porablja preveč resourceov.

strictom ::

Koliko je osnovna cena za nek portal postavljen na Joomli?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bluefish ::

872,93€

HardFu ::

plus davek, se razume
http://codeable.io

bluefish ::

Vsekakor.

Ciklamen ::

strictom Joomla je zastonj, ostali stroški so pa server in domena (domena ni draga ampak se obnavlja na vsako leto, 2, .. odvisno od paketa, server pa plačuješ mesečno)

Server = hosting (da ne bo kakšnih polemik)
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

bluefish ::

Portal je precej širok pojem in ne moreš postavljati neke cene brez dodatnih zahtev. Sama Joomla + že izdelana predloga + nekaj spreminjanja teksta je skorajda zastonj. Od tu naprej pa odvisno od želja - posebej izdelan template, število podstrani, prevod,...

Templater ::

Meni piše, da se moram ob odprtju strani vpisat na joomlo. Drugače sploh ne morem videt strani :P
Ubi bene ibi Patria

Matev ::

meni tudi stran ne dela

neki teži z enim pasvordom

lufy ::

bo v kratkem poriktano....

MrFr3aky ::

lool če se pa moreš loginat nub???? ka naj tu vidim razn joomla napisa in user ter password boxa :|:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrFr3aky ()

lufy ::

sem rekel da strpite se to je samo zaradi varnosti katerega bom takoj odmaknil!

www.pcfanatics.co.cc je nov naslov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lufy ()

LapD ::

dej si vsaj eno normalno domeno kupi, da bo zgledalo vsaj malo bolj resno
web&motion designer

bluefish ::

Tole sedaj glede domene je res polom.
Če misliš resno s trgovino, potem se zavedaj, da imaš na forumu potencialne stranke, ki pa ne bodo imele interesa, če se bo domena menjala tedensko, bo stran enkrat dosegljiva, enkrat ne,...

lufy ::

domena bo za začetek ta kot je!saj je brezplačno in deluje super! ko pa kaj zaslužim potem bom tudi vlagal denar naprej
nevidim razloga zakaj bi zdaj plačeval nevem koliko denarja če ni potrebe...

Ziga Dolhar ::

Če spletna stran ni vredna 7 evrov za domeno ... well ...
https://dolhar.si/

Tody ::

Modeeeel :)

Vsaj zbriši strani ki niso tvoje :)

http://www.pcfanatics.co.cc/index.php?o...

HardFu ::

A podjetje in dejavnost imas urejeno?
http://codeable.io

lufy ::

tody šeenkrat samo za tebe :D zgornji meni so zgolj moje ideje! to je vse skopirano od drugih straneh da jaz pač potem nepozabim da to moram naredit!
podjetje pa to še NI urejeno niti artiklov še NE prodajam zaradi tega!
bo pa odprto ko bo stran gotova....

DiTi ::

takih strani se ponavadi sploh ne kaže naokrog. pričakoval si, da bomo vsi pohvalili tvoj poiskus izdelave spletne trgovine. ampak iz komentarjrv je razvidno, da ti ravno ni uspelo. torej moj predlog, zbriši stran, oz. preseli na localhost ter dodelaj, da bo spodobno narejeno ter takrat objavi. ker s tem mečeš samo slabo luč na svoj (predvidevam da prvi) projekt.

bluefish ::

Res je. Če se stvari lotiš v lastni režiji, potem vsaj doma pripravi kolikor toliko dokončno podobo in že pripravi vse potrebno za biznis, in se potem na netu doreče le še detajle.

HardFu ::

agreed
http://codeable.io

lufy ::

najlepša hvala dečki!
ste mi kar dosti pomogli res....
lepo prosim moderatorja za zbriše temo...

Icematxyz ::

Če bo cena ugodna in boš imel dober sloves in vodil korektno poslovanje potem je vseeno če na list papirja narišeš izdelek pa daš ceno zraven in vse skupaj naložiš nekam na ogled.

Moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Če bo cena ugodna in boš imel dober sloves in vodil korektno poslovanje...
Do tam bo pa potrebne še kar nekaj kilometrine.

HardFu ::

Icematxyz: dobra, ne vem zakaj potem Amazon in Ebay naprimer zaposljujeta marketing osebje, naj rajsi zaposlijo slikarje...
http://codeable.io

Icematxyz ::

Najdi mi ponudbo ki je boljša kot na amazon ali ebay pa mi je vseeno ali mi jo da slikar ali osebje ki se ukvarja z marketingom.

Predvsem pa je to odgovor na vso silno pamet in zabijanje. Je napisal da na začetku noče niti vložiti denarja da si kupi domeno in predvidevam hosting. Tako da gre za nizko proračunski projekt v najbolj osnovnem in začetniškem možnem smislu. Verjetno tudi ne pričakuje da bo čez noč postal milijonar? Zato primerjanje z giganti kot so Amazaon ali Ebay ni na mestu.

In a naj sedaj izdela portal tipa mimovrste za to da bo prodal dovolj robe da si bo lahko plačal domeno ali hosting? Neumnost.

Ali pa naj raje najprej proda nekaj robe če se je odločil za tak poslovni model na portalu ki deluje ravno toliko dobro da prikaže aktualno ponudbo in potem razmišlja kaj bi lahko izboljšal če bo sploh kaj prodal?

Za začetek je dobro. Če je le za varnost ustrezno poskrbljeno. Sam design mislim da je zmožen prikazati kupcu to kaj ga zanima. Sem videl že mnogo slabše spletne trgovine.

Zgodovina sprememb…

lufy ::

Icematxyz najlepša hvala
jaz nisem rekel da nebom kupil resne domene
jaz sem rekel zakaj bi bv metal denar nekam ven če ni garantirano da bo mi šlo?
čisto preprosto stran zadostuje trenutno za kakšni nakup pač na tistem hostingu na katerem je...
če bo šlo bom prešel na redno domeno ter začeš se globlje vtikavat v tole
mislim da je tako najbolj smiselno in najboljše!

veliko dam na to da pomagam ljudjem kateri nevejo kaj naj kupijo in kje
potem drugič zelo pomembno so cene!
primerjajte malo recimo z mimovrsti nevem če najdete kaki artikel kateri stane več..

Icematxyz ::

Naj te še samo opozorim da zastonjske domene ti lahko prinesejo več težav kot koristi. V smislu da se lahko nenadoma ukinejo in zahtevajo plačilo za nadaljnjo uporabo. Ali da se pojavijo na strani oglasi. Enako je z zastonjskim hostingom. Kjer lahko ti celo zaklenejo dostop do baz podatkov in dostop do lastne strani če ne plačaš nekega zneska.

Tako da ti dve stvari čimprej zasluži dovolj da boš prešel na plačan hosting in kupljeno domeno.

DiTi ::

V spletni trgovini je glavna preglednost ter smiselno sortiranje in kategoriziranje. Bistvenega pomena je tudi iskalnik, iskalnik pa pride s cmsjem oz. sistemom za spletno trgovino. Nevem sicer kako je joomla, ampak verjamem, da imajo drugi (specializirani) CMSji to zelo dobro porihtano. Drugo je tudi najdljivost v iskalnikih itd. Nič ti ne pomagajo nizke cene če ni kupcev, ker bodisi ne najdejo izdelka v trgovini ali pa sploh ne najdejo trgovine. Pri slednjem že veliko priporomre domena (15€ za .si domeno pa res moraš reskirati tudi če želiš zelo nizke stroške).

Govorim iz izkušen, ker ravnokar rešujem eno spletno trgovino, kateri nizke cene več ne pomagajo nič, saj ni prepoznavnosti ter "modernosti".

LapD ::

S to domeno ne boš nikamor prišel. Tudi če se v prihodnje odločih za nakup, boš pri uporabnikih še vedno prepoznaven po stari domeni, google te bo poznal po stari domeni, v bistvu boš moral graditi na novo. Pa ne morš rečt da je 10€ nek strašen vložek tudi če se odločiš da drug teden vse pobrišeš.
web&motion designer

Icematxyz ::

Jah znajti se je treba na začetku. Lahko iste izdelke imaš še na bolhi in jih linkaš v spletno trgovino. Tako da si ustvariš svojo prvo "reklamo" če nisi vešč z optimizacijo na razne iskalnike na začetku in če si še neznanka nasploh kaj se tiče spletnih trgovin.

To pa da nizka cena ne pomeni dosti pa se ne strinjam. Pri nakupovanju on line je nizka cena kralj. Ker drugače greš v normalno trgovino če izdelek tam najdeš in ga kupiš.

Celo toliko pomeni nizka cena da so ljudje pripravljeni verjeti da se da dobiti najnovejši iPhone za 100 evrov naprimer in izvedejo transakcijo.

Seveda to so goljufije in nimajo s to stranjo nič skupnega. Ampak toliko o tem kaj pomeni na spletu nizka cena.

dinozaver7 ::

Icematxyz najlepša hvala
jaz nisem rekel da nebom kupil resne domene
jaz sem rekel zakaj bi bv metal denar nekam ven če ni garantirano da bo mi šlo?
čisto preprosto stran zadostuje trenutno za kakšni nakup pač na tistem hostingu na katerem je...
če bo šlo bom prešel na redno domeno ter začeš se globlje vtikavat v tole
mislim da je tako najbolj smiselno in najboljše!

veliko dam na to da pomagam ljudjem kateri nevejo kaj naj kupijo in kje
potem drugič zelo pomembno so cene!
primerjajte malo recimo z mimovrsti nevem če najdete kaki artikel kateri stane več..


Še prej pa malo obnovi znanje slovnice, bo vse skupaj izpadlo bolj resno ;) Pa za začetek lahko uporabljaš velike začetnice.
:P

lufy ::

sem istega mnenja glede cen.... in ja reskiral bom tistih par € za resno domeno....
mislim da če si vljuden in veš kaj delaš,se spoznaš v tem ka delaš nebi smelo bit problema!

in ja cene kar dosti pomenijo... verjamite
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014317 (8133) Netrunner

Izdelava osebne predstavitve v nekaj klikih?

Oddelek: Izdelava spletišč
212719 (2217) root987
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818614 (6107) Gost
»

Lahko sam izdelam spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
92484 (2235) koogla
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535696 (4884) Mipe

Več podobnih tem