» »

Pregrevanje grafične kartice Nvidia GeForce GTX 280

Pregrevanje grafične kartice Nvidia GeForce GTX 280

Athellion ::

Mene pa zaima če bi mi lahko kdo povedu zakaj se skoraj nova Grafična kartica Nvidia GeForce GTX 280 zelo segreva (pride tudi do 90°c+)

Zanima me če kdo ve ali je možna montaža hladilnika za grafično kartico na GTX 280?

Lp

dzinks63 ::

Očitno je to normalno za te kartice.

I
n idle you can expect a temperature of 50-55 Degrees C. Pretty normal. Yet once we push the GPU to 100%, the temperatures take a pretty hefty toll and settle at 85 Degrees C, that's 185 degrees F. And that's just really a lot, something I dislike as that's 20 Degrees C away from the 105 C threshold of the GPU jumping into SAFE mode.

Please make sure you PC chassis is very well ventilated.

Athellion ::

Samo poglej jst napreimer igram nek špil in po nekaj časa mi ceu komp ven vrže in restartera ... Sprva nisem vedel kaj naj bi bil vzrok nato pa sem zaslutil da se grafična nenormalno segreva (ohišje imam dobro prezračeno... samo Grafična dosega takšno temp. )

Ali ima kdo idejo kaj bi lahko vplivalo na nenaden izklop računalnika ter ponovn zagon med igranjem iger... Ali je koneckoncu res krivo pregrevanje GPU-ja?

batista bomb ::

Kakšne pa imaš druge temp. ker je možno, da se ti katera druga komponenta pregreva. Si kaj grafo navijal ali pa cpu?

Athellion ::

Nič nisem navijal ker za enkrat še ni bilo potrebe po tem ... vse ostale temperature so od 30-35°c ker imam drugo hlajenje kar dobro... ravno zaradi tega me je skrbela temp. od GPU...

Drugač pa sm razmišlu da bi bil možno kriv preslab napajalnik ?
Imam 850W LC8850 "Arkangel" v2.2 a mislte da bi bil to lahko problem??

st0jko ::

Ne napajalnik ni preslab. Ja pregrevanje je problem v teh vročih dneh. Probaj odstranit hladilnik, ga očistit in na novo pasto namazat.
keks?

Athellion ::

Bom probu :D
Sam useen ne vem zakaj se mi zdej bol segreva k kake 3 tedne nazaj pa vedno je mel system 30-35 stopinj...

ERGY ::

Ja mogoče ti je ventilator crknil alpa imaš prašno vse, če si prej melo precej nižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

d3n!5 ::

spucaj prah iz ventilatorja, jst sm mojo 4870 x2 moru dejansko fizicno odpret da sm sploh prisu do praha, bil je med dvemi hladilinimi rebri in bilo ga je ene 3 centimetre ;)

Athellion ::

Ja mogoče ti je ventilator crknil alpa imaš prašno vse, če si prej melo precej nižje.


Če mi nebi delal ventilator bi bla to prva stvar k bi jo pomoje opazu... glede prahu je pa tko da ga 1x mesečno spucam tko da to odpade... Bi blo pa use to možno drugač ja :D

Athellion ::

spucaj prah iz ventilatorja, jst sm mojo 4870 x2 moru dejansko fizicno odpret da sm sploh prisu do praha, bil je med dvemi hladilinimi rebri in bilo ga je ene 3 centimetre ;)


Ok tok globoko ne grem pucat sam GTX 280 je cela v takem plastičnm ohišju (če ga dam narazn ni več garancije tko da odperanje odpade sam sem ziher da ni prah kriv ker pol bi se zih kej pokadil če bi not pihnu a ne hehe :D:D

kratos ::

pust škatlo na mer če maš garancijo, raj jo dej nazaj v menjavo kot pa da kej odperaš/razderaš. sam odpri ob strani in probej mal spihat tist prah, ce se vedno nebo delalo nes nazaj in ti morjo to ustimat, to se nebi smelo nardit.

jishiri ::

ce je se v garanciji pusti vse skupaj, malo posesaj/spihaj prah kolikor ga vidis.. ce ti crkne pa neses na servis... skoda garancije...;)


LP, JM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

Athellion ::

Ja sej to sm tut nameravu nardit ... Odperat itak nism hotu v nobenem primeru... glih zarad garancije ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce RTX 2060 SUPER normalna temperatura v igrah?

Oddelek: Strojna oprema
253721 (2735) DeeCoy
»

Nakup gaming laptopa tujina

Oddelek: Kaj kupiti
222490 (1990) dwinxp
»

Pregrevanje grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
61288 (1182) jazbec
»

Težave z ATI Radeon HD 4870x2

Oddelek: Strojna oprema
342564 (1690) Robert_S
»

84°C - visoka temp na GPU?

Oddelek: Navijanje
161510 (1005) Crimson_Shadow

Več podobnih tem