» »

HTML vprašalnik preko e-pošte

HTML vprašalnik preko e-pošte

shrovat6 ::

Pozdrav

za diplomsko nalogo sem si v CoffeeCup HTML Editor 2006 sestavil vprašalnik, ki bi ga s pomočjo e-mail klienta razposlav podjetjem

problem je v tem, da vprašalnika ne morem shraniti, oz. ne vem kako se v HTML to izpelje

ali mi lahko kdo pomaga

BluPhenix ::

Opiši problem malo bolj podrobno.

Ti bi rad html vprašalnik poslal podjetjem preko elektronske pošte, al kaj drugega?

Ne razumem dobro dela o shranjevanju.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

tecumseh ::

Ce mislis posiljati to okrog po mailu v HTML obliki, potem kar pozabi na to. Ali daj na kako stran in potem poslji okrog link, ali pa jim poslji v nekem tekstovnem formatu in naj ti posljejo nazaj odgovore. Prva metoda je v primeru HTML-ja slabsa, ker ti odgovore poslje na e-mail v nekem cudnem formatu in bos potreboval precej casa, da ga desifriras in obdelas, ali pa da napises program, ki bo to pocel.

shrovat6 ::

Ok, se odločim za spletno stran, vendar ne vem kako naj to obesim gor. Kako naj naredim, da bo vsak ki se gor prijavi dobil neizpolnjen obrazec, kako naj naredim, da se bo obrazec, ki ga podjetnik izpolni shranil na spletno mesto? Vprašalnik in način vpisa podatkov je podoben temu.

mte ::

Za tole html ne bo dovolj. Rabiš še nek skriptni jezik, pa naj si bo to php, asp, python... Vzameš tistega, ki ga imaš na voljo pri gostitelju strani.
Gre pa takole: v html sestaviš form, ki ima method="post" in action="imeskripte". S tem predaš vnešene podatke skripti, ki bo te podatke obdelala in bodisi shranila na disk ali bazo ali poslala po mailu v takšni obliki kot želiš.
Takih skript imaš na netu malo (veliko) morje, poišči malo!
lp

MihaFirst ::

am... če zanemarim link... a je že kdo slišal za CGI, ki lahko prav tako shrani obrazec na ftp server?
www.gamma.si

mte ::

Tudi za cgi rabiš podporo na serverju. Je pa to starejša stvar in še posebej za začetnika precej težja za se naučit kot recimo php in podobne stvari.

MihaFirst ::

/.../ Je pa to starejša stvar/.../


Zato ima tudi več serverjev podporo... in res ni težko... in če je PHP lažji, potem bi ga jst moral že zdavnaj znat... :\
www.gamma.si

R33D3M33R ::

Zakaj bi bila težja? Če ima strežnik podporo za PERL recimo je to popolnoma isto kot bi uporabljal PHP. Vsaj jaz ne vidim bistvenih razlik. Če znaš PHP boš PERL obvladal po par vrsticah kode.

If you have a version of the NCSA HTTPd server distribution, you will see a directory called /cgi-bin. This is the special directory mentioned above where all of your CGI programs currently reside. A CGI program can be written in any language that allows it to be executed on the system, such as:
C/C++
Fortran
PERL
TCL
Any Unix shell
Visual Basic
AppleScript


http://hoohoo.ncsa.uiuc.edu/cgi/intro.html
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tody ::

matr komplicirate...

Ergo simpl varjanta ampak seveda ma downside, torej jo je težje obdelovati...

med form in /form namečeš vprašanja in ti zadeva prek epoštnega klienta pošlje pošto, ti boš pa dobil zadevo nazaj kot odgovore na tvoja vprašanja. Vse ostalo boš moral narest ročno.

Z php in podobnimi zadevami se da naredi odlično anketo... Ni znanja ? Ni problema Hotscripts.com :: PHP :: Scripts and Programs :: Polls and Voting

Jih je kle malo morje obstaja še en k pa se nespomnim zdele imena pa maš lahko do 50 odgovorov na anketo for free ostalo je pa treba plačat, pa maš že celotno analizo narejeno


Edit: našel SurveyMonkey.com - Powerful tool for creating web surveys. Online survey software made easy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

shrovat6 ::

fora je v tem da ne rabim neke sprotne statistike

rabim samo izpolnjen obrazec, ki mi ga bodo poslali iz podjetja

teh obrazcev se bo nabralo okoli 40. statistiko bom izdelal kasneje, ročno

ne znam naredit tega, da se bo kljukica pred odgovorom, ki jo kliknem in tekst, ki ga vpišem v obrazec, shranil v ta obrazec

torej rabim samo poslati prazen obrazec z vprašanji v html ali kakršnikoli drugi obširno podprti obliki. podjetje bo ta obrazec izpolnilo ga nekako (ne vem še kako) shranilo in mi ga poslalo nazaj na moj email kot odgovor. to sem poskusil narediti že v wordu toda kot veste je word program in ne koda in pogojuje naložen progam pri vsakem od strank, tega pa na žalost nimajo vsi (openoffice...).

pa tudi v tem je problem, da nimajo vse stranke programa za odpiranje pošte. nekatere pošto odpirajo v brskalniku preko spletne strani ponudnika njegove internetne povezave. tako bi se vprašalnik odpru tudi v brskalniku, e-mail klienti pa itak podpirajo html

MihaFirst ::

jst ti predlagam CGI... ki ga potem samo nekam uploadaš...
primer:


-form METHOD="post" ACTION="mailto:tvoj@mail.com" ali "zapis/dokument.js"-
INPUT TYPE="checkbox" name="prva _kljukica, drugo_vprašanje"
-/form-


a ne? :D

P.S: napisal sem "-" namesto tabov, ker me zeza s temi nedovoljenimi oznakami... :)
www.gamma.si

Zgodovina sprememb…

shrovat6 ::

mr edward

toli mi je nekako uspelo naredit

-form METHOD="post" ACTION="mailto:tvoj@mail.com" ali "zapis/dokument.js"- ...


sam še zmeri me zanima če je možno dobit nazaj dokument v isti obliki, html, sam da so notr kljukice in odgovori taki kakršne je vpisov pošiljatelj (stranka)

MihaFirst ::

pol jim pa reč, naj HTML izpolnijo, pa naj ti pošlejo screen shot :D
ali pa naredi obrazec v wordu (ja, opazil sem, da si to že poskušal, ampak a ni open office čist kompatibilen z MS office?)

druge ideje nekako nimam... pa sej tut forma CGI ti lepe podatke pošlje, samo moraš vestno poimenovati vsako kljukico posebi :D
www.gamma.si

Ziga Dolhar ::

edward, kje v tvojem primeru imamo kaj 'CGI'-ja? Kaj je tisti .js?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

MihaFirst ::

ok, več je Jave pa HTML-ja... ni pravi CGI, potrebna je pa CGI podpora za izvajanje takih neumnosti... :D
www.gamma.si

Ziga Dolhar ::

Kje mava Javo, kje HTML?

To 'ni pravi CGI', ampak vseeno potrebuješ 'CGI podporo', da tole (javno in html) izjavaš?
https://dolhar.si/

mte ::

Mislim da je edward malo preveč prepričan v svoje znanje, večina izjav je popolna neumnost in odraža popolno nerazumevanje stvari.
Tista koda ni prav noben CGI in niti Java. Niti v celoti niti delno niti "nepravo". Oboje je zelo daleč od tega.

action="mailto:*" je čisti html. Nima veze s primerom, ker rabiš nekega mail clienta za sploh zadevo poslat, poleg tega pa nimaš možnosti urejanja izgleda maila.

action="*.js" predvidevam da je javascript. Kar je še vedno svetlobna leta daleč od Jave. Sem pa precej prepričan da javascript podatkov iz form ne more prestreči, za to rabiš server-side skripto - bodisi cgi, php, asp, ... še manj lahko iz javascripta pošlješ mail (glej zgornji odstavek), še najmanj pa lahko s tem kaj shraniš na server. Me prav zanima, kaj naj bi bilo v tisti js datoteki.

Torej za kaj praktično uporabnega doseči je nujna server-side obdelava podatkov. Pa še replika na zgornje navdušenje nad perlom: Se strinjam, da je to dokaj subjektivno mnenje, zato ne bom govoril kaj je dobro in kaj slabo. Vendar vztrajam na tem, da je vsaj za začetnike php bolj primerna in lažja alternativa.

in če je PHP lažji, potem bi ga jst moral že zdavnaj znat...

Še enkrat - razčisti si najprej osnovne pojme, ne pa da zamenjuješ med sabo html, javascript, javo in cgi, poleg tega pa govoriš da je php težek, ker ga ne poznaš.

Nisem hotel žaliti, temveč opozoriti druge zbegane začetnike na nemogoče trditve.

CaqKa ::

shrovat6: pošlji jim word dokeument in ti naj izpolnjenega z besedami 'da' in 'ne' vrnejo, ker kot je iz tvojega zadnjega posta razvidno si laik na tem področju in boš moral preveč truda vložit za realizacijo tega preko spleta.

lahko pa tudi uporabiš survey monkey ki ga je tody predlagal.
skratka ne priporočam ti da se sam spuščaš v izdelavo te aplikacije. ni tako enostavno.

shrovat6 ::

no evo pa je vprašalnik narejen

če koga zanima, naštimov obdelavo z .asp skripto

ne vem zakaj mi tega ni nihče svetoval

Vseeno hvala vsem za odgovore

Še link:
http://www.bebosoft.com/products/formstogo/

MihaFirst ::

a je ta skripta tvoja? težko verjamem, glede na to, kaka vprašanja si imel pred nekaj dnevi... :\
www.gamma.si

shrovat6 ::

edvard a si kliknu na link?

tm snameš program, k ti sam nardi skripto

no ja skoraj sam

MihaFirst ::

no ja, res sem najprej napisal svoj neumesni komentar, potem pa šele šel pogledat, kaj dogaja... :\
www.gamma.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP - nujno! - email forma

Oddelek: Izdelava spletišč
261931 (1613) DonMatejo
»

HTML Vprašalnik oz Anketa?

Oddelek: Izdelava spletišč
122312 (2179) joghi
»

obrazec za pošiljanje pošte

Oddelek: Izdelava spletišč
71177 (1076) tec
»

Posiljanje teksta po E-mailu

Oddelek: Izdelava spletišč
51028 (934) Tody
»

PHP ?

Oddelek: Programiranje
251321 (1063) poldi

Več podobnih tem