» »

UPC in Canyon brežična točka

UPC in Canyon brežična točka

Boris Mat ::

Zdravo,
upam, da mi bo lahko kdo tukaj pomagal. Morda je za vas to enostavna stvar, ampak meni je pojedlo že na kilograme živcev. Imam internetni dostop pri UPC v Mb. Moji Podatki so:
IP naslov: 86.58.15.xxx
Netmask 255.255.255.0
Gateway 86.58.15.1

Sedaj sem pa kupil brezžično točko za brezžični internet od CANYON-a, CNP-WFAP

Poizkušal sem vse mogoče, pa ne vem kako naj ga nastavim.
Do firmware dostopam z 192.168.1.1, nato poženem čarovnika, ampak potem je pa problem. Laptop se mi poveže brez problema na Canyona, od tam do modema ARRIS, pa nič

Prosim za pomoč
HVALA

AndrejS ::

Morda je problem v modemu. Ker si kabelski modemi zapomnijo mac naslov. Izklopi modem za 30 sekund iz elektrike. Nato bo pri ponovnem vklopu prebral mac naslov canyona.

fosil ::

Ne vem če modem kar sam vzame nov mac naslov, vsaj včasih ga ni in si moral nov mac naslov javit na telemach.

V tem primeru boš moral na telemach javit mac naslov od ruterja, oziroma boš moral na ruterju klonirat mac naslov od prenosnika.
Tako je!

ender ::

Kabelski modem moraš po priklopu nove naprave resetirat, in pa včasih je potrebno sporočiti novi MAC naslov ponudniku interneta.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Highlag ::

Vsi kolikor toliko sposobni ruterčki imajo možnost kloniranja mac naslova.
Če v konzolo vpišeš ipconfig /all (na pc-ju) je to tista zadeva kjer piše zraven "physical address" poleg imena mrežne kartice, ki jo uporabljaš. Nekateri routerji že imajo gumbek clone mac ali kaj podobnega. Če tega ne boš zmogel narediti pa boš moral sporočiti mac naslov tvojega routerja Telemachu. To je spet vidno lahko preko vmesnika, nekateri pa imajo številko celo napisano na tehnični nalepki.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

V-i-p ::

Boris Mat: tega Canyona nastavi na DHCP, bom sam pridobil podatke. Sigurno imaš to možnost v čarovniku?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

YenLoWang ::

Samih dostopnih tock (Canyon CNP-WFAP) (ponavadi) NE mores direktno vezat na kabelski modem.

Rabis brezcicni ruter.

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Access point / dostopna točka ne zna usmerjat prometa iz enega ipja v celoten lokalni ip range.
To dela router / usmerjevalnik.

:)
 


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514434 (3936) BorutK-73
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116729 (15974) Tilen
»

UPC Telemach - deljenje na dva računalnika

Oddelek: Omrežja in internet
92436 (2342) MTm2H37rqt7B
»

Kabelski interner samo 1 racunalnik ?

Oddelek: Omrežja in internet
131363 (1116) ELEKTROLJUB
»

wireless omrezje HELP

Oddelek: Pomoč in nasveti
191455 (1269) igz

Več podobnih tem