» »

Facebook - onemogočen dostop

Facebook - onemogočen dostop

1
2
3

noraguta ::

povprečnemu osebku rata na dan spisat 1-5 strani tehnične dokumentacije, ali pa stvar ni vredna niti drafta.

??? Samo? 8-O

he he samo? povprečnemu slovenskemu študentu rata napisat 50 strani diplome v treh mesecih? pol leta? letu inpol?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ABX ::

povprečnemu osebku rata na dan spisat 1-5 strani tehnične dokumentacije, ali pa stvar ni vredna niti drafta.

??? Samo? 8-O


Če hočem brat drame grem v knjižnico.

Tehnična dokumentacija se upa da je čim krajša. Preden me kak Troll napade, logično da more pokrit cel sistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Spc ::

Facebook ma hude finte.
Danes sem uploadal avtorski video v katerem so slike ognjemeta iz letna katerega sem:
1. Sam zmontiral,
2. Sam slikal slike,
3. Uporabil svoj fotoaparat,
4. Uporabil svoj stativ za fotoaparat.

In mi lepo napišejo, da kršim avtorske pravice .. ????
Koga ? Avtorske pravice sebe ?
:\
 

BigWhale ::

No, tudi jaz sem proti restrikcijam ampak ...

Some dude,
Bi se nekak strinjal. Just get the job done. ;)


V kaksnem casu? A bos pri planiranju dal se Facebooking na projekt? Ko delavec poda oceno casa, ki ga bo porabil za izvedbo neke naloge, a zraven uposteva se facebook in ostale pavze? Po mojih izkusnjah ne. In to potem lahko kaj hitro nastane problem, za katerega ne ves tocno kako bi ga resil.

Izklop facebooka bo povzrocil precej nejevolje, se strinjam. First hand experience. :) Ampak, a bo potem kaj vec narejeno? Ce ima kdo kako studija o tem bi bil vesel podatkov, ker bi bili koristni. :)



Some other dude,
P.S.S: Še iz vsake mreže sem našel izhod.


Iz moje ga ne bi. :>

Senitel ::

P.S.S: Še iz vsake mreže sem našel izhod.


Iz moje ga ne bi. :>

Bi mu dal tako pogodbo, da bi bil tvoj "for life"? >:D

ABX ::

No, tudi jaz sem proti restrikcijam ampak ...

Some dude,
Bi se nekak strinjal. Just get the job done. ;)


V kaksnem casu? A bos pri planiranju dal se Facebooking na projekt? Ko delavec poda oceno casa, ki ga bo porabil za izvedbo neke naloge, a zraven uposteva se facebook in ostale pavze? Po mojih izkusnjah ne. In to potem lahko kaj hitro nastane problem, za katerega ne ves tocno kako bi ga resil.

Izklop facebooka bo povzrocil precej nejevolje, se strinjam. First hand experience. :) Ampak, a bo potem kaj vec narejeno? Ce ima kdo kako studija o tem bi bil vesel podatkov, ker bi bili koristni. :)



Some other dude,
P.S.S: Še iz vsake mreže sem našel izhod.


Iz moje ga ne bi. :>


Lahko pridem mimo kot varnostni svetovalec.

Če imaš Internet povezavo (bilo kateri port) imaš tudi izhod iz njega.

Hint: SSH tunneling.

P.S.: Izjema je samo proxy server z geslom. Ampak še to se da rešit z network sniffing.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

Ne mores. Dokler se ne spravis v hackanje switchev in routerjev ne bos prisel ven, razen tja kamor te bom jaz spustil.

poweroff ::

IP over DNS tudi znaš rešit?
sudo poweroff

ABX ::

Če imaš Internet na delovni postaji, port 80 in 443 mora bit odprt da lahko dostopaš do WEB strani. Potem lahko delam kar čem.

Izjema bi lahko bila firewall ki ima vse na DROP in ALLOW določene strani.
V tem primeru bi bilo možno inštalirat SSH server na en strežnik ki ima dovoljenje in potem ga koristit kot proxy, malo agresivno hackanje.

Ampak to je res redka izjema, ki nisem še našel.

IP over DNS tudi znaš rešit?

Ne rabi, ker lahko ima interni DNS pred firewall-om. In ta DNS ima dovoljenje za delat zunanji query.

P.S: Ampak ne skrbi, do vsega tega znanja nisem prišel z visenjem na straneh kot FB.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

poweroff ::

ABX, jaz imam recimo na 443 portu na enem svojem serverju OpenVPN. Kar je hudo zabavno, ker oboje uporablja SSL...

Glede DNS pa mislim da je problem rešljiv... nstx?
sudo poweroff

ABX ::

SSH je bistveno bolj "light" od VPN-ja. Amap dela samo z TCP paketi.

Poleg tega VPN ti preusmerja cel promet, SSH pa samo tiso kar rabiš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

OrkAA ::

Tudi VPN ti lahko preusmerja samo tisto kar rabiš. Odvisno od nastavitev ane.

ABX ::

Tudi VPN ti lahko preusmerja samo tisto kar rabiš. Odvisno od nastavitev ane.


Bistveno težje, boš moral urejat IP tabelo. Poleg tega Firewall zna ustavit VPN.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

JanK ::

Hmm, pri tej diskusiji se predpostavlja, da je ucinek surfanja negativen. Morda je vredno malo razmisliti o tej predpostavki:

http://www.brisbanetimes.com.au/technol...


Internet-surfing workers relax: employees who regularly sneak a peek at Facebook or shop online during office hours could actually be boosting their productivity.

Melbourne University's Dr Brent Coker says workers who surf the internet for leisure, known as 'Workplace Internet Leisure Browsing' (WILB), are more productive than those who don't.

A study of 300 employees found 70 per cent of people who used the internet at work engaged in WILB.

"People who do surf the internet for fun at work - within a reasonable limit of less than 20 per cent of their total time in the office - are more productive by about nine per cent than those who don't," said Dr Coker, from the university's Department of Management and Marketing.

ABX ::

Še nekaj, inštalacija VPN klienta potrebuje Admin pravice, SSH klient ne rabi ne inštalacije, ne Admin pravic.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

Pac whitelistas .exe zadeve

ABX ::

Pac whitelistas .exe zadeve


Kako? Že nekaj časa iščem en dober program ki je to zmožen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vajenc ::

Kdor zagovarja ukinitev dostopa do FB in ostalih mrežnih popestritev ljudem zaposlenim v pisarnah, ta nima pojma o ravnanju s človeškimi viri oz. kadri. Delo v proizvodnji ni primerljivo s pisarniškim. Pa tudi za tekočim trakom ti ponavadi pripadajo poleg zakonsko določene pol ure še pavze po 5-10min na vsake dve ure.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

poweroff ::

Tudi VPN ti lahko preusmerja samo tisto kar rabiš. Odvisno od nastavitev ane.


Bistveno težje, boš moral urejat IP tabelo. Poleg tega Firewall zna ustavit VPN.

Ja pol pa pač uporabiš nstx in narediš TCP over HTTP(S).
sudo poweroff

poweroff ::

Pac whitelistas .exe zadeve

Kakšne exe zadeve? Kaj je to exe? :D
sudo poweroff

noraguta ::

exe je okrajšava za executable
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Executable?

Misliš - binary? :D
sudo poweroff

noraguta ::

ne ne gre za dvojiško datoteko , gre za izvršilno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Aaa, zdaj razumem, to so tiste obskurne datoteke, za katere rabiš wine...
sudo poweroff

BigWhale ::

Kdor zagovarja ukinitev dostopa do FB in ostalih mrežnih popestritev ljudem zaposlenim v pisarnah, ta nima pojma o ravnanju s človeškimi viri oz. kadri.


Izvoli mi povedati kaj naredi delodajalec, ko ima delavec odprt facebook chat in ga petkrat v eni uri vidis, da je aktiven na tej zadevi?

noraguta ::

Kdor zagovarja ukinitev dostopa do FB in ostalih mrežnih popestritev ljudem zaposlenim v pisarnah, ta nima pojma o ravnanju s človeškimi viri oz. kadri.


Izvoli mi povedati kaj naredi delodajalec, ko ima delavec odprt facebook chat in ga petkrat v eni uri vidis, da je aktiven na tej zadevi?

kupi mu boljši stol , večji monitor , ga naroči na masažo ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Aaa, zdaj razumem, to so tiste obskurne datoteke, za katere rabiš wine...

ne nerazumeš , tisti kateri rabijo na računalu wine itak nič ne producirajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Seveda. Enako velja za tiste, ki imajo na računalniku exe.
sudo poweroff

ABX ::

Kdor zagovarja ukinitev dostopa do FB in ostalih mrežnih popestritev ljudem zaposlenim v pisarnah, ta nima pojma o ravnanju s človeškimi viri oz. kadri.


Izvoli mi povedati kaj naredi delodajalec, ko ima delavec odprt facebook chat in ga petkrat v eni uri vidis, da je aktiven na tej zadevi?


Je delo opravljeno ali ne?
Samo to mene zanima.

Če ni, boljše da ima super izgovor.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vajenc ::

Izvoli mi povedati kaj naredi delodajalec, ko ima delavec odprt facebook chat in ga petkrat v eni uri vidis, da je aktiven na tej zadevi?
Če ignorira šefa in svoje delo zaradi tega, naj predrznež poje še sankcije. Če je delo narejeno naj še šef pokuka kaj je novega na njegovem FB ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

fizolcek ::


Izvoli mi povedati kaj naredi delodajalec, ko ima delavec odprt facebook chat in ga petkrat v eni uri vidis, da je aktiven na tej zadevi?


Pri tebi človek občutek dobi, da gre bolj za to, da po tvoji mreži ljudje ne bodo počeli tisto kar naj nebi, torej za čisto tehnično tekmo ti vs. ostali, kot pa za to, kaj so dejansko slabe in dobre strani take blokade.

ABX ::

Tudi VPN ti lahko preusmerja samo tisto kar rabiš. Odvisno od nastavitev ane.


Bistveno težje, boš moral urejat IP tabelo. Poleg tega Firewall zna ustavit VPN.

Ja pol pa pač uporabiš nstx in narediš TCP over HTTP(S).


Ta stavek je malo zablojen, verjetno kaj takega nikoli nisi naredil v praksi. Mislim na nstx, ker "TCP over HTTP" ne vem kaj bi lahko bilo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

poweroff ::

Gre za to, da si postaviš nstx server in client in potem preko HTML wrappinga čez pošiljaš TCP paketke... recimo bereš mail preko POP3.

Z zadevo sem se ukvarjal pred časom, vendar nisem imel potrebe za resno uporabo. Podobna zadeva obstaja za prikrito komunikacijo preko DNS requestov.
sudo poweroff

OmegaBlue ::

Tista "prikrita" komunikacija preko DNS-a se zelo hitro blokira če je admin kolikor toliko sposoben.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ABX ::

Itak, v spodobnem omrežju ne dela mašina DNS query na Internet. Ampak je lokalen DNS za to.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

Je delo opravljeno ali ne?
Samo to mene zanima.

Če ni, boljše da ima super izgovor.


Ne ni. Saj v tem je problem. Imas doloceno kolicino dela za katerega ves kako hitro je lahko opravljeno ampak se kar ne opravi v tem casu ampak traja dalj. Posledicno so tudi roki projektov bolj pesimisticno naravnani.

Tipicen pogovor:

A: "Kolk casa nucas za tole narest?"
B: "2 dni."
A: "Ok, bomo rekl 6 dni."
B: "Neeeee, to je ful prevec!"
A: "Dobr, stiri dni."

Delo je potem koncano v sedmih dneh.

BigWhale ::


Izvoli mi povedati kaj naredi delodajalec, ko ima delavec odprt facebook chat in ga petkrat v eni uri vidis, da je aktiven na tej zadevi?


Pri tebi človek občutek dobi, da gre bolj za to, da po tvoji mreži ljudje ne bodo počeli tisto kar naj nebi, torej za čisto tehnično tekmo ti vs. ostali, kot pa za to, kaj so dejansko slabe in dobre strani take blokade.


To kar ljudje pocnejo po moji mrezi je irrelevant. V bistvu jaz niti svoje mreze nimam, tako, da je iz mojega stalisca to povsem brez veze. Me pa vseeno zanima kaj storiti v tem primeru. :)

ABX ::

Je delo opravljeno ali ne?
Samo to mene zanima.

Če ni, boljše da ima super izgovor.


Ne ni. Saj v tem je problem. Imas doloceno kolicino dela za katerega ves kako hitro je lahko opravljeno ampak se kar ne opravi v tem casu ampak traja dalj. Posledicno so tudi roki projektov bolj pesimisticno naravnani.

Tipicen pogovor:

A: "Kolk casa nucas za tole narest?"
B: "2 dni."
A: "Ok, bomo rekl 6 dni."
B: "Neeeee, to je ful prevec!"
A: "Dobr, stiri dni."

Delo je potem koncano v sedmih dneh.


Staro pravilo informatike, pomisli koliko časa rabiš in pomnoži z 3. Noben se ne bo zahvalil če boš delal ko črnc, bojo pa cenili če boš delo končal pred napovedanim rokom. Psihologija in to ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

Staro pravilo informatike, pomisli koliko časa rabiš in pomnoži z 3. Noben se ne bo zahvalil če boš delal ko črnc, bojo pa cenili če boš delo končal pred napovedanim rokom. Psihologija in to ...


Ah, saj to jaz dobro vem. :)

ABX ::

Staro pravilo informatike, pomisli koliko časa rabiš in pomnoži z 3. Noben se ne bo zahvalil če boš delal ko črnc, bojo pa cenili če boš delo končal pred napovedanim rokom. Psihologija in to ...


Ah, saj to jaz dobro vem. :)


Ti že, ampak uni tvoji mulci pa očitno ne. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

T-h-o-r ::

za spremembo bi mogoce poskuso dejansko delat v sluzbi?



je bilo že večkrat povedano, da tisti, ki jim šefi v službi pustijo tudi nekoliko zabušavanja, svoje redno delo nasploh hitreje in bolje opravijo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

poweroff ::

Hehe, sodelavec je zadnjič privlekel neko knjigo, ki z nekimi hudimi analizami dokazuje, da smo najbolj uspešni (zasebno in v službi), če v službi delamo na 80% svojih zmogljivosti.

Si moram enkrat prebrat zadevo... :D
sudo poweroff

Vajenc ::

Hehe, sodelavec je zadnjič privlekel neko knjigo, ki z nekimi hudimi analizami dokazuje, da smo najbolj uspešni (zasebno in v službi), če v službi delamo na 80% svojih zmogljivosti.

Nekateri vodilni kadri bodo to prezrli, saj razmišljajo, da pregorene delavce lahko po treh letih zamenjaš kot žarnico. Slaba stran turbo kapitalizma.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BigWhale ::

Problem je v tem, da ne mores vedeti koliko je 80% zmogljivosti. A to pomeni tri ure facebooka v osmih urah? :>

poweroff ::

Ne, 80 procentov je potem, ko odšteješ uporabo Facebooka. :D
sudo poweroff

BigWhale ::

Aja. Se mi je zdel ja. :>

ABX ::

Mah, Facebooj pusti, boš imel eno orodje več za poslat slabe delavce domov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CaqKa ::

Hehe, sodelavec je zadnjič privlekel neko knjigo, ki z nekimi hudimi analizami dokazuje, da smo najbolj uspešni (zasebno in v službi), če v službi delamo na 80% svojih zmogljivosti.

Si moram enkrat prebrat zadevo... :D


jaz sem enkrat slišal o 110% obremenitvi. pač v smislu da če malo še stresa dodaš k delu, da malo hitreje delaš...

noraguta ::

http://www.siol.net/Tehnologija/Telekom...

pač ne da se delat pa čvekat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

rhspro ::

Haha lepo je brat zgodbice o uspešnih poslovnih in, da ne rečem zabušantskih ljudeh, ki sedijo cele dneve na rit berejo pošto tipkajo blesave izjave po forumih in kritizirajo ter objokujejo zakaj oni nimajo velikih plač oz. še večjih kot bi jim dejansko pripadalo. Sem pred odpiranjem lastnega s.p. Že nekaj časa razmišljam o pozitivnih in negativnih straneh, ki mi jih bodo prineslo a kot vidim je negacija v smeri ljudi kateri naj bi bili zaposleni v mojem s.p ju.

Zlasti ko se dela se dela se ne zabušava pavze so določene za sprostitev, malico ....
Vsi, ki so zaposleni v nekem podjetju imajo obveznosti in obveznost je časovno vezana tudi na denar, ki priteka v sam s.p kar pomeni več kot se naredi več denarja se obrne. Zabušavanje ni dopustno. Trenutno delam v podjetju katerega bi lahko ocenil kot celota popovnosti in delovnosti kar se tiče vsega skupaj. Firma deluje po principu toliko kot daš toliko veljaš in ne delaj malo plača pa bo visoka. Prebral sem nekaj vaših izjav ter sem se odločil napisati svojo za vas vse za vas tiste, katerih čas je delati ispolnjevati vaše obveznosti itd.....

Pa še vedno lahko rečete, da so šefi fašisti, da ne znajo z ljudmi, da jim včasih preveč dovolijo vsekakor pa premalo.

ŠEF...... Naloga je, da ispolni svoje oveznosti do delavca
DELAVEC ...... Ima nalogo, da ispolni svoje obveznosti
ŠEF..... Ustanovi podjetje, firmo itd...
DELAVEC....... Orodje, ki firmi zagotovi potencialni dobiček

Če delavec tega ne isponjuje sledijo kazni. In tako pač je kajti brez dela ni pozitivnega učinka, ni priboljškov itd... In naj še gdo reče, da je ŠEF TISTI, KI SKRBI DA VSE LAVFA TAKO KOT MORE.....

Žal ni tako veliko podjetji propada zaradi takih, ki zabušavajo in so kot klop na smreki, ki čaka, da bo padel nekomu na hrbet in mu pil kri ;) ja žal je tako vendar sam menim. Če ne opraviš svojega dela tako kot je treba in, če je daš svojih rok, glave, telesa v zameno zaplačilo potem ti ne pripada nič razn butaste izjave kot mail, facebook, chat, msn itd...... Take stvari se počnejo ob prostem času in ne na delavnem mestu. Veliko firm ima svoj sistem za komuniciranje, kjer se delavne naloge vidi ljudje tam zaposleni pa si lahko preko njega pošiljajo sporočila in delavne naloge itd.... Kar je videti na tem forumu na teh straneh o tem kako in kaj pa zakaj je jasno le to, da imajo nekateri preveč časa med delom oz. zažirajo druge, da jim delo opravijo nakoncupa bi bili radi samouklicani s.p jevci ter kraljevali vašemu času in denarju. A žal ne gre tako čas in denar sta pogojena z delavnostjo in dosežkom vsakega posameznika in vsekakor, če imaš kader, ki zabušava so s tem pogujene izgube časa, denarja itd.......... Vsekakor malo se zamislite in dojamite že enkrat, da je čas denar ne pa školka v kateri bo vaša iluzija plavala.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitve dostopa do interneta na delovnem mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814823 (12539) NeMeTko
»

Prepoved uporabe FB v privat življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5812500 (10481) fizikalac
»

Kaksen je v vasi firmi praksa pri kratkih pavzah

Oddelek: Loža
445878 (4302) Dr_M
»

Komunikacijska zasebnost na delovnem mestu

Oddelek: Novice / Zasebnost
3214419 (12586) MrStein

Več podobnih tem