» »

Znanih več cen Windows 7

Znanih več cen Windows 7

vir: CNet
CNet - Microsoft je že pred časom napovedal, da bo podobno kot pri Visti tudi Windows 7 za domačo rabo moč kupiti v obliki družinskega paketa, kjer bomo dobili tri licence za občutno nižjo ceno, kot če bi jih kupili posamič. Zdaj so znane še številke. Windows 7 Family Pack bo stal 150 dolarjev, omogočal pa bo nadgradnjo treh računalnikov z Windows XP ali Viste na Windows 7 Home Premium. To je ugodna ponudba, saj bo en sam paket Windows 7 Home Premium stal 200 dolarjev, verzija za nadgradnjo pa 120 dolarjev.

V sklopu programa Windows Anytime Upgrade pa bodo uporabnikom na voljo nadgradnje s šibkejših verzij Windows 7 na bolj obdarjene. Preskok z Windows 7 Starter na Home Premium bo stal 80 dolarjev, Microsoft pa z njim cilja predvsem na kupce netbookov. Nadgradnja z inačice Home Premium na Professional bo še deset dolarjev dražja, medtem ko bo skok na Ultimate s Home Premium stal 140 dolarjev. Za tovrstne nadgradnje ne bo potrebna nova namestitev, temveč zgolj vnos novega ključa, tako da bo cel postopek dokončan v 10 minutah, obljubljajo v Redmondu.

50 komentarjev

«
1
2

Dr_M ::

Vsakic ko berem novico o Windows 7, so cene visje. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

coffeetime12 ::

Ožemanje, ožemanje....Dr_M->se strinjam. In prav je tako. Upam, da bo MS še zvišal cene. Naj narod odpre denarnice.

legiceeu ::

coffeetime12
kaj je fora da višajo cene?
to deluje slabo za mikrosoft tako,ker ljudje ki uporabljajo pc pač za basic stvari,raje naložijo kak linux ali pa obdržijo stare windowse in dražje ko je,bol spodbuja k piratstvu

linuxdady ::

Bivši bratje Srbi imajo pregovor:
Dok je ovaca, bit će i šišanja!

dexterboy ::

"Za tovrstne nadgradnje ne bo potrebna nova namestitev, temveč zgolj vnos novega ključa, tako da bo cel postopek dokončan v 10 minutah, obljubljajo v Redmondu."

8-) :D :P

generatorji gesel? LOL! še vedno se odstotek piratskih winsow ne bo zmanjašal, na tak način pa že ne... jok, brate, odpade.

Včeraj me je svak poklical, da se mu pojavlja neko čudno obvestilo u winsih, ko jih prižge. Grem pogledat in kaj vidim; geniue windows obvestilo o nelicenčni verziji winsow, čeprav SO licenčni, z uradno kodo vnešeni! Po enih 5 minutah živčnih izlivov sem se začel smejat, sej, zakaj bi se sekiral? Snel z neta neki generator gesel in uredil zadevo v 15 minutah. Ali pa če bi klical MS support v nedeljo popoldan... škoda cajta in živcev? 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bluefish ::

Ali pa če bi klical MS support v nedeljo popoldan... škoda cajta in živcev?
V nedeljo bi se ti oglasih avtomatski odzivnik in te lepo vodil skozi postopek > "slui.exe 4" in je.

gokky ::

@DexterBoy: A ne bi bili večji užitek, da bi danes poklical na M$ in bi oni morali poslušati nekaj 10 min tvojih (ne tako srčnih) izlivov. Mogoče pa bi jim prišlo iz riti v glavo, da je njihova zaščita predvsem ovira za poštene lopove (pardon uporabnike), manj pa za tiste, ki jim je do tega, da program tako ali tako skopirajo.

Ravno zaradi gornje izkušnje pa striktno na vseh svojih Windowsih redno zahtevam, da se WGA NE namesti (pa so vsi originalni).

borchi ::

laži, laži, same laži... :D

Of course, Ballmer also explained that the company’s goal is to raise PC prices in the next year. That’s due both to expected popularity of a new class of higher-end and higher-priced netbooks, a new pricing strategy around Windows 7 that the company hopes will result in far more upgrades to premium skus, and a reversal of a strategy in the last year to cut prices to spur demand in emerging countries. “The theory was wrong,” said Ballmer, in that Microsoft didn’t tap enough untapped demand to compensate for the price hit. “You’ll see us address the theory. We’re going to readjust those prices north” with windows 7.
l'jga

edge540 ::

Cena moje kopije win 7 je bila znana že dooolgo preden so jih sploh izdali >:D

AndY1 ::

Windows7 Home Premium je bil na voljo za nakup po 50 funtov:
http://www.argos.co.uk/static/Product/p...

bluefish ::

Professional prav tako le za 80 funtov. Večina ljudi itak kritizira vsako cenovno politiko, ki jo ima podjetje - mnogi pa verjetno niso pripravljeni plačati niti centa in jim je bližji skok na gusarsko ladjo.

Dr_M ::

Slovenija itak nikakrsne ugodnosti ne dobi.
Poleg tega je kopij za prednarocilo zmanjkalo v cca dveh dneh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Pravzaprav se je še nedolgo nazaj dalo dobiti preko Amazona za malenkost višjo ceno od omenjenih.

borchi ::

> Professional prav tako le za 80 funtov

a je za evropejce trenutno še kje ceneje kot v ms online store (uk) - Ł189?
l'jga

bluefish ::

Amazon ga ima za 160 funtov. Sem pa na Neowinu opazil tudi cenejše trgovine, samo je verjetno ponudba že potekla + se ne spomnim ravno točnih imen.

Relanium ::

Za tovrstne nadgradnje ne bo potrebna nova namestitev, temveč zgolj vnos novega ključa, tako da bo cel postopek dokončan v 10 minutah, obljubljajo v Redmondu

Hehe, spet bo vsak mulc mel Ultimate, pe še vedu nebo zakaj :)

mtosev ::

meni je ta cena cisto sprejemljiva: http://www.amazon.co.uk/Microsoft-Windo... priblizno 220E

tak in tak kupis en Windows na 3 leta. 220e / 36 = 6.1E na mesec
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

InXs ::

Potemtakem je Windows Vista še najbolj zakon saj cena Ultimate edicije pride 300$. Windows 7 je samo "lite" edition Viste.
Ne verjamite vsega kar preberete na internetu!
Experience the Best of the Digital Age

jishiri ::

InXs: Potemtakem je Windows Vista še najbolj zakon saj cena Ultimate edicije pride 300$. Windows 7 je samo "lite" edition Viste.
Ne verjamite vsega kar preberete na internetu!


Windows 7 in Vista si nista nic vec tako podobna da bi lahko rekel da je 7ka lite... je pa res da deluje dost bolj hitreje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

jan01 ::

@AndY1 blueFish
NE RAZŠIRJAJTE NERESNIC S CENAMI 50 in 80funtov! TO je bili le v akcijskem obdobju prednaročila za nekatere države(in v zelo zelo omejenih količinah(razprodali v minutah!

bluefish ::

Sva oba napisala, da je ta cena BILA in ne, da je.

techfreak :) ::

Family Pack je zanimiv ... omogoča nadgradnjo tudi iz Windows 2003?

Dr_M ::

Mene zanima, ce bo ta Family Pack samo upgrade? Ker nekako se mi ne kupuje tri polne licence.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spc ::

Vsakic ko berem novico o Windows 7, so cene visje.

Še en razlog več, da ljudje ostanejo na XPjih saj Win7 ne ponuja nič tako hudo novega pa še dražji je.
 

bluefish ::

A XP je bil pa ob izidu zastonj ali kaj?

Spc ::

Ne ni bil je pa sedaj bolj poceni.
:)
 

Dr_M ::

Ja, za ksn film pogledat, mal po netu pobrskat in kasen dokument napisat, je XP res povsem dovolj. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

Ne ni bil je pa sedaj bolj poceni.
:)

win 2000 Pro je leta 2000 stal 90.000 do 100.000SIT. samo za osvezitev spomina.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

predvidevanja za prodajo w7 so zelo slabe
vecina firm bo ostala na xp

gumby ::

Kakšen razlog pa imajo firme, da bi menjale?
Dvig produktivnosti? >:D
my brain hurts

mtosev ::

nov hardware?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c00L3r ::

Firme res ne bodo menjale. Bodo pa dajale W7 na nove PC-e. Kar za Visto ni držalo, so raje delali downgrade. Saj tudi ko so XP-i ven prišli, ni IT tip na firmi letel, pa nabavil licence za vse PC-e :)).

MacQ ::

Ja, za ksn film pogledat, mal po netu pobrskat in kasen dokument napisat, je XP res povsem dovolj. :)

XPji so isto tako sposobni napraviti vse kot Vista in W7.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

borchi ::

> predvidevanja za prodajo w7 so zelo slabe

aja? to sem zasledil, ampak za usa. in so se spraševali zakaj v eu kaže bistveno bolje... maš kak link pri roki?
l'jga

GoldRakun ::

Windows Xp Home Edition - €60.92
Windows Vista Home Premium Edition - €84.56
Polno delujoča piratska verzija Windows 7 - NEPRECENLJIVO!

trnvpeti ::

nimam linka
je pa res bilo za US
imas ti link za EU?
za eu nisem nic kaj zasledil

borchi ::

ne vem, če sem čisto to novico bral, nekaj v tem stilu je bilo...

čeprav zdaj, ko še enkrat berem je lahko vse samo posledica kvot, ki jih je posameznim retailerjem dal MS.
l'jga

MacQ ::

Vsaka kopija W7 bo Ultimate, le da bodo zaklenjene, če npr. kupiš Home Premium. Za nadgradnjo potem rabiš vpisati le ključ. Po moje zelo slaba poteza za MS, za uporabnike pa toliko boljša. :D
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

bluefish ::

Enako je že sedaj pri Visti.

jernejk90 ::

In kaj se bo zgodilo z nami uporabniki Windows 7 RC? nameravajo zablokirati te Windowse? koliko se spomnim je takrat ko sem ga prenesel pisalo da je možno met preizkusne verzije še kakšno leto po uradnem izidu ali?

darkolord ::

Ja do marca 2010 bo delal normalno.

jernejk90 ::

pol pa si bom datum nazaj prestavo pa update izklučo hehe :D mogoče bi celo delovalo :P

Zgodovina sprememb…

legiceeu ::

pol pa si bom datum nazaj prestavo pa update izklučo hehe :D mogoče bi celo delovalo :P

čisto možno da bo delalo=)

Jst ::

Če pa v enemu letu ne zbereš za licenco....


Sicer pa, jaz imam nekaj W7 RC kot GuestOS in eden mi je nehal delati. Obvestilo o ponarejanju... 30dni časa... nekaj takega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

GoldRakun ::

pol pa si bom datum nazaj prestavo pa update izklučo hehe :D mogoče bi celo delovalo :P

čisto možno da bo delalo=)

Ni čisto možno. Mogoče imaš že sedaj patch dolpotenjeni oziroma je vgrajeni pa ni aktivirani.

MacQ ::

To se bo tudi dalo zaobiti.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

techfreak :) ::

Če pa v enemu letu ne zbereš za licenco....

Kaj misliš, da bodo vsi šli takoj zapraviti za licenco? So še pomembnejše stvari na svetu, kot pa nakup nove licence ...

Mavrik ::

Potem pa tudi Win7 ne rabiš a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

jernejk90 ::

Če pa v enemu letu ne zbereš za licenco....


Sicer pa, jaz imam nekaj W7 RC kot GuestOS in eden mi je nehal delati. Obvestilo o ponarejanju... 30dni časa... nekaj takega.




za licenco nimam česa zbirat, rabim samo internet povezavo in je to to :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft ukinja družinski paket Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5116456 (13691) opeter
»

Pomoč: Toshiba L550-117

Oddelek: Kaj kupiti
446989 (6263) toshibaL550
»

Windows 7 prispel bučno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
728821 (5447) MrStein
»

Windows 7 nadgradnje tudi v Evropi

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
457145 (4106) jest10
»

Cene Windows 7 znane

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
268388 (7206) noraguta

Več podobnih tem