» »

Slovenska vojska-vprašanja in mnenja

Slovenska vojska-vprašanja in mnenja

;-) ::

Ne najdem nikjer, je kaka možnost preiskusa če je to zate za kak mesec oz. 2 kolikor še imam časa do faksa?
  • spremenil: ;-) ()

Adrijan0 ::

maš 3 mesce in to plačane. malo poišči.

;-) ::

Ja jao prepozn sem, 3 mesece mi ne pride v poštev več, samo 2 imam časa.

Adrijan0 ::

Iz teh 3 meseceu se lahko po 2h izpišeš. Pokliči pa uprašaj, ker ti bodo oni znali najbolje povedat. Ampak ne dobiš celotnega plačila ne. Če ti bo ql, lahko tud štipendije dobiš in nevem kaj use.

;-) ::

Ja lih sem bral zdaj vse na to temo.

Bom poklical, če pa ima kdo kako "pametno" opozorilo glede tega pa naj kar pove, ker dosti ljudi odsvetuje se sploh približevat vojski. Ker se potem nemoreš rešit tega itd.

Da ni kakih pogodbenih kazni itd. da bom na koncu še jaz kaj dolžn njim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Adrijan0 ::

;-), če nimaš druge izbire za zaslužit za preživet je lahko vojska uporabna. Nekaj ugodnosti vseeno maš, plača je pač taka kot je. Pokliči in poročaj tudi tukaj, o vsem. :D

;-) ::

Ne, ni bistvo zaslužek. Gre za to da sem zdaj naredil šolo in sem pofu*** ekonomski tehnik, z tem poklicom pa vsi vemo kake so zaposlitve če jo že najdeš ni nič dinamičnega in ne spoznavaš novih stvari.

Zato razmišljam o vojski. Naprej sem se vpisal na FERI (rač. in informatika) katera zadeva me že bolj veseli, zdaj pa razmišljam da bi lahko kak pametno izkoristil čas namesto da že od maja sedim doma in pohajkujem okol.

Bom poklical in vprašal kasjene, mogoče še kakega kolega "najebem" da probama 2 meseca če gre. V bistvu bi rad spoznal kaj hočem v življenju in če najdem tako službo ki me veseli, mi je plača nepomembna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Adrijan0 ::

Te razumem in to sploh ni slaba ideja.

MadMicka ::

http://www.postanivojak.si/index.php?id...

Vse maš napisan na uradnih internet straneh. Sicer pa Hvala Bogu, da gre kdo v vojsko. Tistih par mesecev ti čist prav pride, se človek malce nauči reda in discipline. Da zna vsaj za sabo posteljo pospravit in zložit svoje cunje. Potem pa, če ti paše, podaljšaš.

ShowDown ::

... Tistih par mesecev ti čist prav pride, se človek malce nauči reda in discipline. Da zna vsaj za sabo posteljo pospravit in zložit svoje cunje. Potem pa, če ti paše, podaljšaš.


Kdor za take stvari potrebuje vojsko, je za mene revež.

Beli_Zajcek ::

Kdor za take stvari potrebuje vojsko, je za mene revež.


Mnja, kakor komu paše. Eni se odvadijo kadit brez nikotinskih obližev, drugi rabijo hipnotizerja, tretji se nikdar ne odvadijo kadit. Isto je s hujšanjem, športanjem, itd.. Ne vidim razloga, da bi jih klical reveži.

;-) ::

Mah nasledjna napotitev je komaj 31. 8. 2009 kar pa je mesec dni prepozno, malo sem pozno začel razmišljati o tem.

Adrijan0 ::

ShowDown, usaj vidiš koliko si fizično pripravljen.

MadMicka ::

ShowDown, potem je pa po tvojih kriterijih vsaj polovica mularije revežev. Namreč, vsi tisti, ki jih poznam, starejši mladoletni, mlajši polnoletni, za sabo ničesar ne pospravijo in zložijo, kot se zagre. Da ne bi o tem, kdaj spijo in kdaj ne. To študetnje tako ali tako dobro poznajo.

V bistvu ni nič prepozno. Celo, če se ti med tem začnejo predavanja, pa kaj potem? Tako ali tako so pomembni zapiski, ne predavanja :)

Dri3r ::

Ti kar pojdi če imaš možnost. Sem odslužil prostovljni rok lani in mi ni žal niti sekunde ;)
dri3r

speedtouch ::

Pozdravljeni,

Zaradi moje pozabljivosti se nisem udeležil predavanja o vojski (dobiš domov pošto ko si star 18let), Potem sem še enkrat dobil povabilo za predavanje in zaradi nekaterih stvari v šoli sem spet pozabil. Danes sem dobil domov pošto od Slovenske vojske da sem bil vpisan v nekakšno vojaško evidenco. Vprasanja je, kako se izpišem iz te evidence? Ker vojska ni zame.

Lp.

bluefish ::

Daj ti raje tole nazadnje prejeto pošto slikaj (pred objavo izbriši osebne/identifikacijske podatke).

Glede na Zakon o vojaški dolžnosti, se vodi vojaška evidenca vseh za boj zmožnih starih med 17 in 54 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

speedtouch ::

bluefish ::

Jap, nič posebnega.

black ice ::

IMO nič posebnega. To obvestilo si dobil zgolj zato, ker se nisi udeležil seznanitve.

Hayabusa ::

Se da kje videti, če si vpisan v vojaško evidenco vseh za boj zmožnih ?

bluefish ::

Če si moški v tej starosti skupini, si itak samodejno not.

Unknown_001 ::

Amm, ko ste že pri tej temi me zanima kaj je fora tistih 3 mesecev prostovoljnega služenja vojaškega roka?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hayabusa ::

Tudi oni, ki so opravljali vojaški rok civilno oz so ga uspešno prelagali do konca obveznega služenja?

bluefish ::

Unknown_001 je izjavil:

Amm, ko ste že pri tej temi me zanima kaj je fora tistih 3 mesecev prostovoljnega služenja vojaškega roka?
Osebni izziv, denar, v boljših časih prednost pri zaposlitvi v redni sestavi ali rezervi,...

black ice ::

Denar je bolj pristranskega pomena, 1500€ v treh mesecih lahko zaslužiš kje drugje. No, vsekakor je bolje kot nič, če nimaš redne zaposlitve ali ideje kako bi zaslužil ta denar kje drugje.

Unknown_001 ::

bluefish je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Amm, ko ste že pri tej temi me zanima kaj je fora tistih 3 mesecev prostovoljnega služenja vojaškega roka?
Osebni izziv, denar, v boljših časih prednost pri zaposlitvi v redni sestavi ali rezervi,...


Hmm, se pravi bi se splačalo it probat. Ker me bolj kot ne zanimajo izkušnje ki bi znale dost prav pridt v vsakdanjih situacijah. Denar ni prioriteta, je pa bolje kot nič :D. Je ker od vas forumašev šel? Kako se vam je zdelo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hayabusa ::

Slišal od znanca, ki je v prostovoljni sestavi, "vaje" imajo čez vikend.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojaški rok in delovna doba?!

Oddelek: Loža
264013 (3423) zavajon
»

Ukinitev vojaskega roka

Oddelek: Loža
492792 (1990) Chessman
»

Hrvaška ukinja vojaški rok

Oddelek: Loža
181522 (1256) Binji

Več podobnih tem